Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Levitan

Zelenc'
2. maj 2020
12
5
3
Moj vir je United Nations Information Service - http://www.unis.unvienna.org/unis/sl/pressrels/2015/unisinf513.html - in seveda, da je informativne narave ter da ne gre za uraden dokument, saj je to povzetek UNHCR razprave z dne 27. avgusta 2015 in je kot tak povsem verodostojen za namen informiranja javnosti ter uporabnikov Alter foruma. V kolikor pa imaš ti kak bolj verodostojen vir, ki negira prej omenjene UNHCR definicije beguncev in (ekonomskih) migrantov pa ga lepo prosim prilepi.
Sem ti že prej dva.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Abejžnobejž.

Ne zavajaj, nisi. Tam ni nobene primerjave begunci - migranti ampak zgolj cel kup napisanega kako ubogi so begunci nasploh in kako jim je treba po ženevski konvenciji pomagati, kar je tudi povsem res, pomoč sočloveku pa to.

Tole je pa dejanska definicija s strani UNHCRja:

Begunci so osebe, ki bežijo pred oboroženimi spopadi ali preganjanjem. Konec leta 2014 jih je bilo po svetu okrog 19,5 milijona. Položaj, v katerem se nahajajo, je pogosto tako nevaren in nevzdržen, da prečkajo nacionalne meje in iščejo varnost v sosednjih državah. Pridobijo mednarodno priznan status kot "begunci", na podlagi česa dobijo dostop do pomoči s strani držav, Urada Visokega komisariata Združenih narodov za begunce (UNHCR) in drugih organizacij. Ta status uživajo ravno zato, ker je preveč nevarno, da bi se vrnili domov, zato potrebujejo zatočišče drugod. Če jim odrečemo pravico do azila, lahko ima to zanje potencialno smrtonosne posledice.

Migranti se selijo predvsem zato, da bi z iskanjem dela izboljšali svoj standard, ne pa zaradi neposredne nevarnosti preganjanja ali smrti. V nekaterih primerih se selijo tudi zaradi izobraževanja, združitve družine in drugih razlogov.

Vir United Nations Information Service - http://www.unis.unvienna.org/unis/sl/pressrels/2015/unisinf513.html - in seveda, da je informativne narave ter da ne gre za uraden dokument, saj je to povzetek UNHCR razprave z dne 27. avgusta 2015 in je kot tak povsem verodostojen za namen informiranja javnosti ter uporabnikov Alter foruma. V kolikor pa imaš torej ti kak bolj verodostojen vir, ki negira prej omenjene UNHCR definicije beguncev in (ekonomskih) migrantov pa ga lepo prosim prilepi.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Definicija begunca je že precej stara :
The refugee definition can be found in the 1951 Convention and regional refugee instruments, as well as UNHCR’s Statute.
"definition of the term “refugee”
A. For the purposes of the present Convention, the term “refugee” shall apply to any person who:
(1) Has been considered a refugee under the Arrangements of 12 May 1926 and 30 June 1928 or under the Conventions of 28 October 1933 and 10 February 1938, the Protocol of 14 September 1939 or the Constitution of the International Refugee Organization;
Decisions of non-eligibility taken by the International Refugee Organization during the period of its activities shall not prevent the status of refugee being accorded to persons who fulfil the conditions of paragraph 2 of this section;
(2) As a result of events occurring before 1 January 1951 and owing to wellfounded fear of being persecuted for reasons of race, religion, nationality, membership of a particular social group or political opinion, is outside the country of his nationality and is unable or, owing to such fear, is unwilling to avail himself of the protection of that country; or who, not having a nationality and being outside the country of his former habitual residence as a result of such events, is unable or, owing to such fear, is unwilling to return to it.
Ta kovencija se mi zdi, da je še vedno "veljavna" in tam nič ne piše o "sosednjih" državah.
Definicija migranta pa ne obstaja:
Migrant – An umbrella term, not defined under international law, reflecting the common lay understanding of a person who moves away from his or her place of usual residence, whether within a country or across an international border, temporarily or permanently, and for a variety of reasons. The term includes a number of well-defined legal categories of people, such as migrant workers; persons whose particular types of movements are legally-defined, such as smuggled migrants; as well as those whose status or means of movement are not specifically defined under international law, such as international students.
Note: At the international level, no universally accepted definition for “migrant” exists. The present definition was developed by IOM for its own purposes and it is not meant to imply or create any new legal category.
Two approaches are generally adopted to define the term “migrant”: the inclusivist approach, followed among others by IOM, considers the term “migrant” as an umbrella term covering all forms of movements; the residualist approach excludes from the term “migrant” those who flee wars or persecution
vir International Organization for Migration
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Aja zdaj je pa najstarejša možna definicija kar v redu, ni nobenih obvir pri temu, da gre za 69 let staro zadevo in v vmesnem času se seveda ni prav nič spremenilo, kajne? Ko je treba pa na splošno kaj slabega s strani ilegalnih migrantov zrelativizirat, je pa že 5 let stara zadeva povsem passe, LOL.

Vztrajam pri definiciji begunca in migranta, ki je bila uporabljena pri UNHCR razpravi leta 2015 in je nedvomno bolj primerna dandanašnji situaciji. V kolikro nebi bila, nebi bila uporabljena. UNHCR je drugače povsem na strani teh ljudi in ne gre za neko skrajno desno, rastistično, fašistično zadevo in je kot taka legitimna. Je pa zorpno ja, ko napišejo kaj, kar zagovornikom ilegalnih migrantov ni povšeči.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Kot zanimivost vedoželjnim na to tematiko: debate UNHCR gredo tudi v smeri obstoja "tretje" varne države, kot posodobitev starejše definicije beguncev, ki so to le, dokler so v prvi varni državi, kjer jim ne strežejo direktno po življenju. Le-ta (prva varna država) se danes marsikdaj izkaže kot neprimerno in posledično se zdaj debatira o novih opcijah za nastanitev in nadaljno bivanje beguncev:
https://www.unhcr.org/59632a847.pdf

Če se komu slučajno da brati, je kar zanimiva reč, prav tako iz leta 2015 in ne od skoraj 70 let nazaj, ko je bila situacija na svetu povsem neprimerljiva z današnjo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hrvaški župani so sedaj zaradi pobude slovenskih županov poslali pismo predsednikoma vlad in držav Slovenije in Hrvaške,


Ma nemoj! :rolleyes: Zdaj sem iz inata, da gre vojska na mejo! :fredi:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Jim ni všeč morebitni povečan nadzor saj bi potemtakem verjetno HR policisti težje vodili ilegalce v Slovenijo ter se jih tako znebili na enega od lažjih načinov :fredi:

 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ampak ta: "na pobudo slovenskih županov" pa postavlja na laž nekatera poročila, da so župani ob meji vsi za vojsko na meji (ja no za uvedbo 37.A člena).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
To je pa tudi res. Samo je pa potem tu še eno dodatno vprašanje in sicer ali je to res ali so samo malo dodali "zaradi lepšega".
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Aja pa še to, sem šel brat še 1x - zaradi pobude slo županov - se lahko razlaga tud tako, da Hrvate moti ravno to, da obstajajo poročila, da so vsi SLO župani tamkajšnjih delov ZA vojsko na meji. Piše namreč zaradi pobude slo županov in ne na pobudo slo županov.

P.s. dost offtopica, lahko po potrebi nadaljujeva v temi migranti v SLO :)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Hrvaški župani so sedaj zaradi pobude slovenskih županov poslali pismo predsednikoma vlad in držav Slovenije in Hrvaške,


Ma nemoj! :rolleyes: Zdaj sem iz inata, da gre vojska na mejo! :fredi:
Saj noben ne dela problema iz tega, da bi bila vojska na meji. Saj so že tam - skupaj s policijo.
Problem je, ker bi z aktivacijo 37a člena dobili policijska pooblastila tudi bolj stran od meje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Aja pa še to, sem šel brat še 1x - zaradi pobude slo županov - se lahko razlaga tud tako, da Hrvate moti ravno to, da obstajajo poročila, da so vsi SLO župani tamkajšnjih delov ZA vojsko na meji. Piše namreč zaradi pobude slo županov in ne na pobudo slo županov.

P.s. dost offtopica, lahko po potrebi nadaljujeva v temi migranti v SLO :)
Maš res. Spregledal: Hrvaški župani iz obmejnih samoupravnih enot so izpostavili, da so bili neugodno presenečeni nad pobudo nekaterih svojih slovenskih kolegov, ki so konec aprila predlagali uveljavitev 37.a člena slovenskega zakona o obrambi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Vmešavanje hrvaških županov v delovanje slovenske vojske?
Se bojijo, da bo slovenska vojska preprečevala delovanje hrvaške policije in vojske (?) pri organiziranemu vodenji/prečkanju*švercanju/tihotapljenju migrantov v Slovenijo? DOKAZANO!
Je pa tudi res, da so naši župani pussy. Spomnite se o negodovanju ob začetki migrantske krize, o nasprotovanju žični ograji in oh in joj! DOKAZANO!
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Vmešavanje hrvaških županov v delovanje slovenske vojske?
Se bojijo, da bo slovenska vojska preprečevala delovanje hrvaške policije in vojske (?) pri organiziranemu vodenji/prečkanju*švercanju/tihotapljenju migrantov v Slovenijo? DOKAZANO!
Je pa tudi res, da so naši župani pussy. Spomnite se o negodovanju ob začetki migrantske krize, o nasprotovanju žični ograji in oh in joj! DOKAZANO!
Spomnimo se tudi negodovanju naših, ko so Avstrijci postavili nadzor na svojo mejo, češ da ni demokratično, da ni v duhu šengena, odprtih mej.....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mi smo šengenska meja, torej zunanja izpostava Evrope.

Je treba še kaj napisat? Ali je treba še napisat, da se Evropa obnaša kot odslužena prostitutka iz one amsterdamske prečne ulice, tiste malce navzdol ... kjer so one, oldtajmerice ? Penzionistke, tiste ki bi pa še, malce na fuš. :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Sej ni. Šengen bi morali mi ščitit ne pa Avstrijci. Hrvati bi pa kot kandidati se tud lahko mal bolj pametno obnašal, namesto da so zamorce transportiral direkt na mejo...
Ja ni. In tudi vojska na meji ni v duhu šengna.
Šengensko mejo bi morali ščititi mi, ampak z policijo, ne pa z vojsko.

Pa se noben nebi pritoževal, če bi vlada sprejela predlog opozicije, da se delovanje vojske omeji na 2km pas ob meji.
Ampak vladi ni prioriteta varovanje meje, ampak nadzor nad lastnimi državljani, zato je predlog o aktivaciji 37a člena na območje 2km zavrnila.

Tisti posnetki - iz leta 2015/16 - enako kot so Hrvatje pošiljali zamorce čez našo mejo, tako smo jih mi naprej v Avstrijo. Noben od tehni ostal pri nas. Na posnetkih jih vidimo peš, naši so jih pa vozili z avtobusi, vlaki, in tudi z policijskimi vozili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Paranoja pred vojsko je samo pr nas. Predvidevam, da je to posledica prejšnjega režima in JNA. Eni majo slabe izkušnje, drugi jo pa pogrešajo in jih moti SV.

Ne vidim, da bi drugje mel take probleme s tem. Ko je treba vojska mirno paradira do zob oborožena po centrih mest. Na vzhodu in zahodu. Sam pr nas to ne gre.
Zakaj jih pol mamo? Da skrbijo za varnost prebivalcev na Kosovu in v Bosni?

In ja, ker mi nismo zaprl meje, so jo pač Avstrijci. In zdej so Avstrijci grdi?

p.s.

Peš so šli samo čez mejo. Do tja so jih tud Hrvatje vozil.
Brigo moja, pređi na drugoga. Znajo to oni, mi pa tud. Sam mi smo v šengnu, Hrvati pa ne. Čudim se, da nas niso še vn fuknl.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Kaže da bo danes vroč dan za debato.
Hrvati že imajo vojsko na meji?