Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113

Številni migranti, ki jih slovenska policija zavrne na meji ali vrne na Hrvaško, se ponovno skušajo vrniti ter ilegalno prečkati mejo. Policija je tako ponovno obravnavala 2.174 ilegalnih migrantov, ki jih je iz Slovenije že vrnila. "V letošnjem letu imamo en primer, ko je ilegalni migrant sedemkrat poskušal nedovoljeno vstopiti v Slovenijo," pravijo na Policiji. To je tudi največje evidentirano število ponovitev v letošnjem letu. Na Hrvaškem beležijo primer migranta, ki se je na Hrvaško, potem ko je bil vrnjen v Bosno, ilegalno vrnil kar 29-krat.

Namero, da vložijo prošnjo za mednarodno zaščito, je v prvih 11 mesecih v Sloveniji tako izrazilo 4734 migrantov, v izpostavah azilnega doma ter v drugih nastanitvah pa je konec oktobra na odobritev prošnje čakalo le 348 prosilcev. Skupaj je Slovenija mednarodno zaščito priznala 691 osebam.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Ni bila migrantka ampak begunka zarad zvezdaških srbov kateri so klali ljudi z vso močjo
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
sistem torej (kolikortoliko)deluje, za tiste kateri si tega seveda želijo.
vsi ostali begunci, "begunci" in ekonomski migranti pri takih primerih ostanejo brez argumentov.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Ok, 17-letnica ni otrok in bi morala bit pazljivejsa, kakorkoli obrnes. Ampak zanimivo, na radio Ptuj vsako jutro povedo, kaj je delala policija, intervencije itd... tam pa posilijo osebo, zdravniki sigurno javijo policiji, ki pride v 5 minutah. A od tega pa se ne izve nic, cudno vse skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
82475328_10220874321593538_2728352333829242880_o.jpg
81929071_10220874322073550_8365899816416313344_o.jpg
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
To se mi zdi normalno, kje ju naj zdaj iščejo.. bi pa bilo tudi normalno, da država plača škodo oškodovancu. Al' kaj?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
To se mi zdi normalno, kje ju naj zdaj iščejo.. bi pa bilo tudi normalno, da država plača škodo oškodovancu. Al' kaj?
Normalno bi bilo, da ju obsodijo v odsotnosti, ali kvečjemu začasno zaustavijo postopek, dajo tiralico, pa čakajo. Brez skrbi se bosta vkratkem nekje v EU prijavili s prošnjo za azil in za socialno pomoč. In Hop. Prevajalca naj si sama zrihtata in plačata.

Za ugotovitev, da so diplomatske poti z Marokom otežene, če je resnična, pa bi moral letet če ne zunanji minister pa vsak kak veleposlanik.

In me tudi zanima, kje še na svetu bi tebe ali mene po kaznivem dejanju kar pustili, zaradi v sodbi navedenih razlogov ?????? A misliš da bi ti v Maroku oni poiskali in plačali prevajalca, če bi zagrešil kaznivo dejanje?


Da bi država plačala škodo seveda ni normalno, le zakaj bi jo, potem bi jo lahko čisto vsem. Škodo naj plača tisti, ki jo je povzročil, ali pa zavarovalnica. če je avto zavarovan proti kraji.
A če marokanc povzroči škodo, bi plačala država (davkoplačevalci), če pa jaz povzročim škodo, bi pa plačal jaz, al kaj bi si še nekateri izmislili v obrambi ilegalnih migrantov. Že tako imajo, kot vidimo v tem primeru, kazensko imuniteto pred zakonom, a sedaj bi jih pa še odškodninsko oprostili in plačevali namesto njih?
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Kako bos prisel do denarja od tehle, ce nimajo nic? Na kak nacin si to predstavljas? Si z lune padla?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Kako bos prisel do denarja od tehle, ce nimajo nic? Na kak nacin si to predstavljas? Si z lune padla?
Od česa pa živita, če nimata nič?

Torej praviš, če nimaš nič ni treba v zapor, ker ima država stroške, pa še škodo bi morala povrnit???
Pa to misliš da bi moralo bit samo za tuje državljane al tudi za naše?
Kako pa FURS izterja, če nimaš nič?
Vsede se ti na račun, in ko pride kakšno nakazilo ..Hop. In če čez 20 let kaj podeduješ, Hop.
Če v nemčiji pelješ prehitro in ne plačaš, ti bodo tu vzeli iz računa.
Za uklonilni zapor tudi še nismo slišali?

In ne mi rečt, da tadva v EU nikoli ne bosta odprla računa, (kam bodo nakazovali socialno?) nikoli delala -
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Aja da bi mi imeli tako sledljivost? Dnk so jima ze vzeli? Ali kako bi ju iskali, ko se bosta zlagala da sta x in y?
Pa to sta dva med milijoni...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Kako bos prisel do denarja od tehle, ce nimajo nic? Na kak nacin si to predstavljas? Si z lune padla?
Za krajo obstaja zapor, v zaporu pa možnost dela. Ne bo delal, ne bo predčasnega odpusta.
Država se jima vsede na račun - aha, ni računa, ni socialne.
Brez skrbi obstaja 1000 možnosti, ki bi jih država lahko uporabila, da pride do denarja, sicer bolj na daljši rok, ampak pride.
Če le hoče. Ampak očitno kradljivcev niti obsodit noče, v zapor noče sprejet, Sedaj sta popolnoma nedolžna, brez madeža, Tako bosta lahko zaprosila za azil, vso oskrbo, socialno pomoč, dali jima bodo stanovanje, namesto da bi kriminalce izgnala iz EU.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Kamele0N

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Zvedel sem, iz prve roke, ko je občan poklical policijo, da gre čez vas skupina ta črnih. Policija je sicer prihitela dokaj hitro, jih polovila vendar ne kot ilegalce ampak nekaj drugega. Ker je ta občan bivši iz vrst policije, se je malo pogovarjal s bivšimi sodelavci in izvedel, da je tega precej veliko.
Torej, tiste številke, ki jih javno objavljajo očitno niso prave.
Meni osebno ne bo nihče prodal, da je to še vedno uredu za Evropo. Na koncu bo cel svet strmel k temu za bo čim manj onesnaževala okolje sam mi se bomo bojeval. Kot včasu turških vpadov. Nevem, meni osebno, da ne bom zavajal, meni se zdi da se neki pripravlja. Za nas nič kaj dobrega, to je sigurno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Aja da bi mi imeli tako sledljivost? Dnk so jima ze vzeli? Ali kako bi ju iskali, ko se bosta zlagala da sta x in y?
Pa to sta dva med milijoni...
A za kam socialno nakazat pa imajo sledljivost? za vseh par miljonov?
Prstne odtise so jima pri nas zagotovo vzeli.

A misliš da bi bilo možno, da se en tak model prijavi na 20-tih uradih za socialno pomoč pod 20-timi imeni, in potem kasira 20x socialno?
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
A za kam socialno nakazat pa imajo sledljivost? za vseh par miljonov?
Prstne odtise so jima pri nas zagotovo vzeli.

A misliš da bi bilo možno, da se en tak model prijavi na 20-tih uradih za socialno pomoč pod 20-timi imeni, in potem kasira 20x socialno?

Pa saj to je stalna praksa v đermani in ostalih kozojebcem zaželjenih destinacijah.