Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.254
4.756
113
Jaz tudi ne. Na Hrvaškem in kje v tujini pa še manj. Ampak vsake toliko se komu kje odpelje. Na primer Hrvatom se je, ko so iste ljudi večkrat zaporedoma obrnili nazaj v BiH, potem pa so jih baje nalomili in jim še pobrali mobitele z nujno potrebno navigacijo, da bi lažje poskusili kak naslednji dan. Zato Hrvaška po teh transparentih sodeč ni "varna" država za migrante.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.046
5.168
113
Jaz tudi ne. Na Hrvaškem in kje v tujini pa še manj. Ampak vsake toliko se komu kje odpelje. Na primer Hrvatom se je, ko so iste ljudi večkrat zaporedoma obrnili nazaj v BiH, potem pa so jih baje nalomili in jim še pobrali mobitele z nujno potrebno navigacijo, da bi lažje poskusili kak naslednji dan. Zato Hrvaška po teh transparentih sodeč ni "varna" država za migrante.
Če sma striktna, potem nobena država nebi smela biti varna za nelegalne migrante. Če država deluje državotvorno, bi tako moralo biti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.593
2.354
113
6bd5649fc00118c4cfdb_62928451.jpg

8496bfcf3bc3ee4c92a8_62928447.jpg



Po preteku 18 mesecev, kar je rok, ki ga zakon določa za pridobitev znanja slovenščine na stopnji A1, bo po mnenju Sukičeve sledilo "razbijanje družin". Ob tem se je vprašala, ali bodo poslanci glede tega spet izumljali nove zakonske rešitve, ki bi se jim dalo izogniti na način, da se pogoj o znanju jezika iz zakona preprosto umakne.

Notranji minister Boštjan Poklukar je sicer v predstavitvi novele dejal, da z zakonom predvsem odpravljajo administrativne ovire pri zaposlovanju in integraciji tujcev. V predlogu novele ohranjajo zahtevo po znanju slovenskega jezika za družine tujcev, a jim za to dajejo časovni odlog, da to znanje pridobijo na brezplačnih tečajih.
Pripis pod slikami je v povezavi z pogojem/znanjem Slovenskega jezika.
Iz transparentov je možno ugotoviti, da je slovenščina mala malaca za njih.
Transparenti pa pokažejo tudi sledi I8M. Brez forenzične analiz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.018
5.422
113
Veš kaj več? Sam vidim samo da ne obstaja več....

Je sedaj Svoboden? Pleše kaj?
 

B81

22. jul 2007
34.748
9.106
113
Svoboden bi bil, ampak saj pravim, da je bil kanibalizem. Pač jezik ga je odnesel, sam sem bil večkrat "bukovo tnalo", zdaj pa ko je prišel svobodnjak na tablo, pa je oni odletel. Zanimivo, ne... no mogoče je sam šel, ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N