Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

kemb

Majstr
7. okt 2018
687
675
93
....Pakistan, Bangladeš, Rusija in Kuba.... izjemna kvaliteta, verjetno sami izbranci (doktorji, znanstveniki, ....)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.656
14.363
113
In kaj potem? Kaj ima tu barva veze? Dokler so ljudje marljivi, na splošno civilizirani ter spoštujejo slo kulturo in se (na)učijo govoriti slovensko so lahko zaradi mene zelenovijolični pa bo čisto OK. V bistvu ne samo OK ampak bi bili celo na boljšem kot recimo v primeru uvoza z balkana, kjer deluje kot da večina ne j3be slo kulture niti 5%. Pa drugače povsem podpiram vzdrževanje matične kulture ampak z "overrideom" se pa ne strinjam.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Vi ste prebrali, da sem proti temnim. Nisem, če prevzamejo kulturo v kateri hočejo živet. Napisal sem, da ne bo več faca, ko ali če bo več njegovih potomcev pri različnih hišah. Vemo kake so ženske, ko je kak nov v vasi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.656
14.363
113
Aja aja, tako torej, kul. No, glede na to kakšno je stanje z nataliteto v SLO v bistvu ni nič narobe, če bo imel več otrok naokoli. V kolikor bo za njih ustrezno / primerno poskrbljeno seveda pa da bodo tudi oni kar se le da proslovensko vzgajani.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.391
3.487
113
Vi ste prebrali, da sem proti temnim. Nisem, če prevzamejo kulturo v kateri hočejo živet. Napisal sem, da ne bo več faca, ko ali če bo več njegovih potomcev pri različnih hišah. Vemo kake so ženske, ko je kak nov v vasi.
Ni skrbi.
Si ga je Slovenka iz dopusta na Kubi s seboj pripeljala.

Sedaj, če bo pa preveč poštarsko delo opravljal, pa bo po našem mestnem zaselku pač več "Brazilcev" :fredi:
 
  • Haha
Reactions: delter333

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.029
5.237
113

Mi smo bolj tolerantni:

 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Mi smo bolj tolerantni:

Ko so moji otroci še hodili v OŠ, so imeli na proslavi tudi del, kjer so nekaj nastopali albanski otroci. Mislim da so peli pesem in plesali.
Na taki prireditvi se mi to ni zdela slaba poteza. Mi sicer lahko tulimo, kako naj se vključijo in se morajo vključiti, resnica pa je, da moraš ljudi včasih malo žejne peljati čez vodo, da nekaj dosežeš. Tako so prišle na proslavo tudi mame Albanke, ki ne govorijo nič slovensko, ne gledajo TV v našem jeziku, skratka nič od nič. Sedaj pa so uro in pol poslušale slovenščino, da so videle 3 minute nastopa njihovih otrok v jeziku, ki ga edino razumejo. Pa še otroci so bili takoj vključeni, tudi tisti pri katerih znanje jezika še šepa. Ampak otroci se naučijo.

Šola je pač inštitucija, ki mora delati s tem, kar dobi. Šola ne odloča o uvozu delavcev in njihovih družin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.010
3.762
113
Ljubljana
hmpg.net
"Od novega leta Dubrovčanom dvakrat na dan pozvonijo poštarji s Filipinov, ki so k našim južnim sosedom prišli neposredno z gradbišč v Katarju."
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Ti verjetno se verjetno ne bodo tako hitro obrnili domov kot so se poštarji iz Srbije, ki jih je pred kakimi peti leti iskala Pošta Slovenije. Oziroma tisti se po večini niti niso odločili za prihod v Slovenijo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.304
113
Kje je to posneto?

ZDA-3-0359.JPG