Michelinov vodnik v Sloveniji

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.937
3.230
113
In kaj je tle tok cudnega? V svetu precej normalna cena za vec hodni meni z vinsko spremljavo v 2 ali 3 zvezdice,
V svetu s povprečno plačo jurja dvesto.
(btw vino, ki je 15€ deci ima priporočeno maloprodajno ceno s strani vinarja 16€ na buteljko... ampak si ga moraš sam primerno poznavalsko umestit v hod)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.541
113
V svetu s povprečno plačo jurja dvesto.
Kaj ima veze vrhunska restavracija s povprečno plačo v državi? Tja hodijo tujci in domači, ki jim ni problema dat kolikor pač je cena, enako kot v katerikoli drugi državi na svetu. Res mi je zanimivo kako ima vedno nek povprečen slovenski janez probleme s tem, pa mu niso ničesar vzeli. Delaj 18 ur dnevno vsak dan za štedilnikom, pa boš mogoče kdaj imel kaj, kar boš lahko prodal za 200 eur na večerjo na osebo. Ne, je lažje pljuvat po vseh in jamrat, ker imajo več.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
V svetu s povprečno plačo jurja dvesto.
(btw vino, ki je 15€ deci ima priporočeno maloprodajno ceno s strani vinarja 16€ na buteljko... ampak si ga moraš sam primerno poznavalsko umestit v hod)
Zakaj pa v svetu s povprečno plačo jurja dvesto prodajajo avtomobile za 100K + pa hiše in stanovanja za miljon evrov....? Če nimaš, ne kupiš, oziroma ne greš v restavracijo, ki ni za tvoj žep. Čeprav vem, da imajo mnogi s tem težave in se predvsem za avtomobile radi zapufajo, da potem še za bencin nimajo... če si bik si pač bik in potem stradaj cel mesec, če se želiš preseravat brez denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak in R0KY