Mi zna tole kdo razložiti kaj je tole

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Zobarji so mi na stomatološki napisali v izvid, da so patolhistologi ugotovili, da gre v mojem primeru za kronično granulacijsko vnetje z velikankami tujkovega tipa in kolonijami aktinomicet. A mi zna kdo razložiti kaj to pomeni? A mi bodo vsake toliko časa žagali čeljust. A se mi bo to ponavljalo(kronično vnetje)?
Aja, dobil sem pa 14 dnevno dozo Ospena 1.500.000.
Ali gre slučajno za kakšno bolnišnično okužbo?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ne gre za bolnisnicno okuzbo. Je pa to patohistoloski izvid ki opisuje doloceno vnetje. Napisi v sklopu cesa vsega je ta izvid podan.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če se ne motim, si ti imel ene težave po puljenju osmic.

Čisto na kratko, aktinomicete (take in drugačne) so načeloma del normalne ustne flore, zato ne moreš rečt, da so te oni okužli, ker so usta pač eno področje telesa, ki ga ni mogoče razkužiti, brez da bi naredil totalno ****. Ker niso vedeli, kaj točno je problem oz. katera bakterija se ti je kolonizirala, so ti vzeli vzorec in to je zdaj rezultat analize. Zato si dobil tudi Ospen 1.500, ki spada med peniciline, ki so najpogostejši za zdravljenje okužb z aktinomicetami.

Če se bo pozdravilo, potem nebi smelo priti do ponavljanja.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ja težava je nastala takoj po izklesu osmice, ponovila pa se je po cca 7 mesecih.

Si me kar pomiril, upam, da težav ne bo več in da so zadevo uredili.Vsaj do torka sem še na belih bonbončkih.