Metro Avstrija

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Lahko si jo daš narediti na info in šele nato vstopiš v trgovino. Tista vratca delujejo prav na kartico, če je tako že od nekdaj pa ne vem, ker sm bil prvič, me je pa presenetilo, da v kakšno trgovino prav nimaš vstopa.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lahko si jo daš narediti na info in šele nato vstopiš v trgovino. Tista vratca delujejo prav na kartico, če je tako že od nekdaj pa ne vem, ker sm bil prvič, me je pa presenetilo, da v kakšno trgovino prav nimaš vstopa.
Če ti še nisi videl ne pomeni da je kaj narobe s tem... pač nisi član kluba in ne moreš notri. Konec. Ni neke velike modrosti (razen za balkanjerose) tu...
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Rabim nasvet glede nakupa v metroju:
Kupil bi nek tehnični izdelek za katerega potrebujem račun na katerem bo navedeno moje ime, naslov in davčna številka. Račun se mora glasiti name osebno, ne na firmo. Nakup seveda z DDV. Nikoli še nisem kupoval v Metroju, torej tudi kartice nimam. Je tak nakup mogoč v Metroju npr. v Gradcu?
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Hvala obema za odgovor. Ja, ravno to me zanima... Kartico si lahko zrihtam na firmo, ni težave. Zanima me samo, če se potem na računu striktno izpišejo podatki firme ali se lahko dogovori, da na račun napišejo kot kupca osebo, ki je zadevo kupila? Če ima kdo izkušnje s takim primerom, se priporočam.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Mi pa ni jasna logika tega Metroja.. Večinoma je cilj trgovca, da proda čimveč robe. A pri Metroju igrajo na karto "premožnih kupcev" al kakšen smisel ima takšno omejevanje kupcev?? Ali je morda smisel v veliki prodani količini na en izdan račun (manj osebja, manj administracije?), ker pričakujejo, da bo večina kupcev kupovala za firmo in temu primernih količinah?
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
873
19
18
Ljubljana
Kot sem ze napisal. Ce opravis privat nakup (se vedno potrebna kartica) na racunu ni imena tvojega podjetja. Ne vem pa, ce ti na zeljo vpisejo tvoje osebne podatke.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tvojega imena ne bo na računu.

Logika: Metro je cash & carry - namenjen velikim kupcem - podjetjem in s.p.jem. Če si vzameš na blagajni 15 minut časa, boš videl, da konkretno Graški ima največ kupcev gostinjcev - ves ostali "tingl-tangl" not je prilagojen "balkancem".

Nisem bil že par mesecev zgoraj ampak nisem povsem prepričan, da na "privat" nakupu ni imena firme, ki je "nosilec" kartice. Nazadnje je bila sledeča varianta - firma lahko pooblasti sodelavce za dvig "osebne" kartice na firmo s katero lahko kupuješ, nimaš pa pravice nakupa neto. Za neto nakupe sem jaz dobil ekstra kartico, da se mi nakupi niso mešali. Sem pa vmes "abstiniral" kaki dve leti ali več in so mi vse kartice propadle.
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Kaj pa tam kupujete? Glede na letak ni nič kaj poceni oz. je isto kot v navadnih štacunah.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz zadnje čase izključno Ariel Profesional, ki ga drugje ne dobim. Imam pa veliko pakungo za več kot pol leta.

Ostalo pa se strinjam - nič pametnega za kupit - zastarela tehnika, roba di poca,...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Drži, večinoma jemljejo pralni prah ko so kakšne hude akcije. Pač fora Metroja je v tem da imaš široko izbiro torej če iščeš kaj specifičnega od živil boš zagotovo dobil tam za razliko od Slovenijelanda. Čeprav ima tudi Leclerc kar lepo izbiro...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa kot ne-podjetnik lahko sploh kopuješ tam? Kolikor vem, fizičnim osebam to ni bilo dovoljeno (vsaj na začetku).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz zadnje čase izključno Ariel Profesional, ki ga drugje ne dobim. Imam pa veliko pakungo za več kot pol leta.

Ostalo pa se strinjam - nič pametnega za kupit - zastarela tehnika, roba di poca,...
po "prašek" se gor voziš? :)

je kak poseben razlog za nakup te zadeve?