Merkator Pika

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Nekaj časa imam kartico, ampak zdele ko gledam tale katalog mi je prišlo na misel. Recimo, nek artikel je znižan za 40%, če plačaš s pika kartico?

zdej pa, kako teta na blagajni ve, da bom plačal s piko? Potemtakem, se verjetno na račun napiše polna cena. Ko ti pove znesek daš kartico in ode ti 40/% popust. a se motim?
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Ponavadi za te artikle prodajalka zmeraj vpraša, če imaš pika kartico.
Vsaj pri nas je tako.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ker mene nikoli ne vpraša. Se pravi ko potegne s piko čez slip, se kaj...preračuna spet. Odšteje popust za tiste artikle?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kolikor sem videl pri starših (sam nimam kartice) vedno vprašajo na začetku če imata pika kartico. Drugače če bi pozabil dat bi ti pa verjetno naredili nov račun.
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Pri prenovljenem Merkatorju v Šiški greš na hitro blagajno in ko ti kišta odčita kodo na kateri je nek izdelek z pika popustom ti na zaslončku napiše "ali imate pika kartico" in tudi če jo nimaš pritisneš "da" in popust je tu
aplauz.gif
.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Kje, kaj, kam pritisneš? Mene še nikoli noben ni vprašal, če bom plačal s pika kartico, pa precej kupujem z njo.
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Ja določeni izdelki imajo tako imenovan "pika popust".Na hitri blagajna pa imaš samopostrežni terminal,kjer si sam odčitavaš cene,ki so na izdelkih in ne rabiš blagajničarke.
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Kak pa to zgleda, da si sam odčitavaš, kaj pa če si kakšnega izdelka ne odčitaš?
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
In ta terminal te povpraša tudi po pika kartici,ko odčitaš kodo izdelka,če seveda le ta ima pika popust.
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
No izdelke moraš z košarico ki jo vzameš pred nakupom položit na vago in pa potem tudi izdelke seveda dajati v neko vrečko,ki je tudi na drugi vagi in če se izdelek ne ujema z težo na eni in drugi vagi ti terminal začne sikat,da teža ni pravilna in ne moreš nadaljevati z odčitavanjem dokler ne pride prodajalka,ki je ponavadi v bližini teh terminalov in opazuje kaj počno kupci in če gre kaj narobe hop je že tu.