merilniki Omron

jesenican

Pripravnik
1. dec 2017
60
3
8
Pozdravljeni.

Sem pred nakupom merilnika krvnega tlaka. Pri brskanju po internetu sem dobil vtis, da so najboljši merilnik Omron. Odločil sem se, da mora imeti moj merilnik merjenje na nadlakti, da ima povezavo s telefonom in da je zanesljiv. V oko sta mi padla dva modela in sicer Omron MIT 5 connect in OMRON M7 INTELLI IT. Ali ima kdo izkušnje s temi merilniki in kaj mi vi priporočate. Sem pripravljen odšteti približno 100 eur za merilnik.

Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem.
 

jesenican

Pripravnik
1. dec 2017
60
3
8
Kakšna pa je razlika med tem tvojim in recimo med Omron MIT 5 connect-om? Kaj recimo ima M10? Sem pa zasledil nekje, da je serija 10 res najboljša pri Omronu.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ima slučajno kdo Omron M7? Kupujem za očeta pa me zanima, ali je možen izvoz podatkov v obliki CSV, da se vključijo v tabelo (Excel ali kaj podobnega).
 

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Je možen.
OMRON connect.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Dokler ni merilnik umerjen, ne moreš vedeti, kateri dela bolje. Če eden kaže manj, ni nikjer rečeno, da je boljši.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Boljši merilniki že avtomatsko naredijo tri meritve zapored in vzamejo povprečje. Vseeno pa je treba merilnike dati vsaki dve leti na umerjanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Dokler ni merilnik umerjen, ne moreš vedeti, kateri dela bolje. Če eden kaže manj, ni nikjer rečeno, da je boljši.
Ja, se strinjam, brez umerjanja je težko reči , kateri bolj odstopa od prave vrednosti. Jaz imam Beurer BM 51, in sem z njim zelo zadovoljen:
Pred kratkim se je prijatelju pokvaril OMRON M6, in me je prosil. če pogledam, zakaj ne dela. Ko sem odklonil okvaro in začel s primerjavo z mojim BM51, sem ugotovil kar precejšnje odstopanje. OMRON M6 je povprečno kazal za 8 manj od BM51. Razlika med tem dvema je tudi v samem delovanju. Beurer že meri med napihovanje manšete, in takoj pokaže vrednost, Omron pa najprej napihne manšeto in meri šele potem med spuščanje manšete. Omron tudi nima osvetljenega displeja, tako, da je odčitavanje slabše vidno, pa tudi ostale funkcije sem dobil občutek, da so na OMRONu manj priročne. Seveda, je pa najpomembnejše, kateri meri najbolj točno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Kaj je trenutno best buy merilnika? Velik plus bi bila BT povezljivost v app, da se beleži celotna zgodovina. Če ima še razlikovanje uporabnikov še toliko bolje... Omron, berurer, kaj tretjega?