Menjava osebnega zdravnika LJ

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo,

lahko kdo priporoči kakšnega osebnega zdravnika v LJ, ki še sprejema? Pogoj je, da nima nenormalne gužve.

Preferably šiška ali center.


Trenutno imam sicer fajn zdravnico, vendar ima toliko preveč pacientov, da je zadeva popolnoma brez veze. Sem prosil če mi da napotnico za alerijo na cvetni prah, letos se mi je precej poslabšalo, pa še vedno ne vem na kaj točno sem alergičen. Mi pravijo, da me mora zdravnica pregledati, da mi da napotnico (čeprav dobivam od nje zdravila za alerijo že 4 leta zapored). Pogledamo kdaj je naslednji frej termin. Čez 20 dni!
bonk.gif



Če slučajno rabim kdaj bolniško, si ponavadi kar dopust pišem. V nasprotnem primeru moram it nenaročen čakat v vrsto (v roku treh dni moraš priti, ker ima tako poln urnik, se ni mogoče naročiti za bolniško), v tej vvrsti se pa čaka od 2 do 4 ure, odvisno od sreče.

Ali pa če kdaj res rabiš mnenje zdravnika v roku parih dni, moraš tudi iti nenaročen in spet čakaš po par ur v čakalnici. Brez veze vglavnem...

Prosim za priporočila. tnx
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Vprašaj v Barsos, če imajo kaj fraj. Sem se preselil 1 uro vožnje iz Lj, pa sem obdržal zdravnika tam zato, ker se da večino administrativnih stvari (recepti, napotnice) urediti po telefonu. Če pa že moraš tja, redko čakaš več kot 15 minut čez naročeno uro. Če je akutna težava, te naročijo še isti dan, sicer najkasneje v 2 dneh.

Edit: Heh, skoraj istočasno z bizijem
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
In kaj imas tako nujnega za delati v bolniški da ne mores cakat pri zdravniku.

Probaj 3 ure sedet tam z gripo in 39 vročine ali pa z uščipnjenim živcem.

Sicer pa imam veliko pametnejših stvari za počet kot čakat 3 ure pri dohtarju, če mi tega ne bi bilo treba.
wink-1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
In kaj imas tako nujnega za delati v bolniški da ne mores cakat pri zdravniku.

Po drugi strani zakaj bi pa moral sedez pri zdravniku 3 ure če ni potrebe. Po 20 minutah lahko po zakonu začneš težit zakaj moraš čakati. Živiš še v starih cajtih?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
To sem napisal samo zaradi tega ker si na alterju hitro oznacen za hipohondra, pa ker je to bilo pred cssom precej pogosto napisano (in sem se samo jaz bunil(in bil posledicno jambrac) , ker sem najbrz rekorder na alterju s cakalnimi in tudi drugacnimi urami okoli zdravnikov.

Zgodba od zvecer s sveta starsev.
Vprašam ce se da kako skrajsat čakalne ure pri sistematiki v prvem razredu. Dopolldne so bili otroci v šoli, od 12 do 5h pa na sistematiki. Sam pregled je trajal kaksnih 10-15minut.
In imamo v svetu starsev tudi medicisko sestro ki dela na tej sistematiki.
Mi je rekla ce zelim, da je moj otrok dobro pregledan ali da je hitro pregledan? Pa to ne enkrat, veckrat, ker zame to ni bil dober odgovor, saj je bil otrok pregledovan 10 minut in ne 5 ur, kolikor sva bila v ZD. Najbolje da kar cel teden tam cakamo. Bo zagotovo dobro pregledan. Vsaj tako dobro kot plinske cevi v sempeterski bolnici.
Problem pa zna biti v tem, da pričakujejo da bodo otroci na miru. Ja najbrž da. Od 8 zjutraj do 5 popoldan bo otrok na miru. Še če bi mu dal risanke po želji bi se jih navelical.
In potem meni ona da smo starši problem na sistematiki in ne otroci, ker oni jih znajo umiriti. Naj jih mirijo vseh 5 ur, ne pa samo tistih 10 minut, ko je v ordinaciji in mu je vse zanimivo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Poznam kar nekaj ljudi, ki so imeli namen narediti nekaj boljšega v zdravstvu tako za bolnike kot ZZZS samo se pač borijo z "mlini na veter". Enostavno ni interesa, v zdravstvu je še vedno večini prelepo (vsaj tistim v belih haljah).Poznam primer ko npr. nesposobno medicinsko sestro raje šetajo po oddelku da nič ne dela kot da kaj zajebe...verjetno bo to delala do konca delovne dobe ostale pa na 120%. Ko gre še kakšna na bolniško je pa veselica...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
O verjamem.
"Poznam "ex direkotrja" UKCLJ. Ni bil dolgo, čeprav je imel dobre reference. očitno je dobil preveč polen pod noge, oziroma preveč mlinov na veter.
sem pa zadnjič zamudil zobarja manj kot 5 minut. Enostavno me je prenaročil. Pa ga nimam ravno pred nosom. Priznam, sem sam kriv, samo ko bi se vsi v zdravstvu tako držali ure (ta zobar seje sicer kar pogosto) potem bi bilo veliko bolje najbrž.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Ravno ta teden je bil članek o čakalnih dobah kako nategujejo z čakalnimi dobami. Tudi sam sem to izkusil kar nekajkrat v zadnjega pol leta. Pišejo nekaj ko pa pokličeš pa čisto drugo. Problem vseh pacientov je to da nimajo pojma o pacientovih pravicah. Če bi si vsak prebral zakon o pacientovih pravicah in zakon o čakalnih dobah pa bi jim težili mogoče bi sami kaj popravili....vsaj nekje.
Sicer pa kar se osebnega zdravnika tiče. Zdravnik te lahko zavrne samo v primeru ko ima preveč pacientov oz. takrat te mora uvrstiti v čakalno listo. Drugače pa ne.