Menjava ogrevane sprednje šipe

B81

22. jul 2007
34.551
8.992
113
Zdravo
na avtu imam ogrevano vetr. steklo (enako kot zadaj), ki je malo dražje od navadnega.
zdaj pa je problem. Avto mi je človek, agent, zavaroval kot Trend opremo, moral bi pa kot Ghia (ker se mi je zdela premija, glede na to, kaj vse imamo pri njih zavarovano, previsoka - triglav). Dobil sem 4% na mali avt. paket, kot mi pripada in zavarovanje za avto z nižjo novonabavno vrednostjo - trend oprema.

Zdaj pa me zanima, bo triglav menjal to šipo, ker mi je kamen noter priletel, kot jo imam zdaj ali bo dal navadno noter?
Ogrevano steklo sicer ni del standardne Ghia opreme, ampak je dodatna oprema, ki seveda ni zavarovana posebej.

Naj povem, da poznam cenilca, kot tudi njegov servis.

Aja, ker sem bil jezen na tega agenta, sem zavarovanje podaljšal kar prek neta, foter pa je danes klical totega, naj nek izračun zame naredi...
Bom lahko polico iz neta storniral in naredil pri totem, če bo ugodnejši?

Hvala, Lp
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če je ogrevano steklo vgrajeno kot opcija ti tudi če bi imel zavarovan avto s paketom GHIA ne pomaga nič. Steklo v takem primeru MORAŠ dodatno zavarovati... (toraj se z agentom sprehodita po spisku dodatne opreme, ki je doplačljiva). V svoji aplikaciji ima ažurne podatke kaj je v posameznem paketu opreme... Zavarovalnica ti bo krila samo standardno vgrajeno steklo; če bi imel dodatno zavarovano ogrevano pa bi ti krila ogrevano...
-Imaš sicer možnost, da ti servis vgradi ogrevano steklo OEM proizvajalca (nima znaka FORD) in zavarovalnici zaračuna originalno sprednje steklo. Razliko doplačaš serviserju. Namreč zavarovalnice imajo tudi točne podatke koliko pride originalno steklo na servisu, koliko je steklo na Carglassu...
-lahko pa zamotiš cenilca med ogledom da napiše ogrevano steklo na zapisnik (moji materi je to uspelo in je dobil atermično steklo namesto klasičnega toniranega. Ampak to je napaka cenilca...)... Potem boš dobil novo originalno steklo...

V bodoče pa le pravilno zavaruj avto... Tudi če boš pri konkurenci začel naštevati vso dodatno plačano opremo premija ne bo bistveno nižja ZA isto IN enako VRSTO KRITIJ.

Preko neta pa si samo podaljšal obstoječe zavarovanje z enakimi kritji in enako opremo kot predhodno...
 

B81

22. jul 2007
34.551
8.992
113
Aha, potem sem prav sklepal, hvala za odgovor. 5*
Cenilec je obenem serviser, morda se b o dalo zmenit.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če pravilno razumem je zav.agentu potrebno posebej povedat kaj sem jst naknadno na avto dal in bi rad imel to tudi zavarovano?

Primer:
avto je v originalu brez parking senzorjev.
jst jih namontiram naknadno in to morem potem sporočite zav.agentu, če želim, da mi zavarovalnica krije nov odbijač + senzorje?
Ker sem dal zraven zavarovat še senzorje bom tudi premijo potem plačal višjo?
Je potrebno imeti tudi kakšne papirje o teh senzorjih (tuv certifikat, original račun, potrdilo o strokovni montaži...) ??
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Zaradi takšnih stvari je moj 1995 letnik zavarovan kot 1999 letnik. Ker v zavarovalnem programu mojega enostavno ni not... Je pa to narejeno po pisnem nasvetu zavarovalnice.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da, kot si napisal. Kar ni serijsko v paketu opreme a si ti to doplačal (pa čeprav ob naročilu in je "tovarniško vgrajeno") je stvar dodatnega zavarovanja in doplačila (ki pa niso velika, roko na srce).
Sedaj, če si naročil ob naročilu/nakupu imaš zato predračun, račun. Če daš sam naknadno vgraditi imaš ziher nekje račun. Potrdila o strokovni montaži ne zahtevajo, oz. zahtevajo za alarmno napravo, da ti odobrijo 20% popusta na K kombinacijo (govorim za ZT).
Sam sem doplačal za 17½ ALU, boljši radio od serijskega, kovinsko barvo, atermično steklo, temnjena stekla, park senzorje...
Zadnji 2 postavki sem vgradil po dobavi (temnil stekla, vgradil park senzorje) in niso zahtevali nobenih računov, prve 3 pa ob naročilu... Za zatemnjena stekla itak rabiš papirje in skladnost za homologacijo...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nikol nisem imel posebej zavarovanega sprednjega ogrevanega stekla in menjali so ga trikrat. vedno brez težav. serviser je dal ogrevanega, zavarovalnica plačala.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni več tako enostavno. Na ZT so začeli gledati kaj imaš zavarovano. Po moje bodo kmalu tudi na drugih zavarovalnicah (je potrebno varčevati.press)
 

B81

22. jul 2007
34.551
8.992
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
nikol nisem imel posebej zavarovanega sprednjega ogrevanega stekla in menjali so ga trikrat. vedno brez težav. serviser je dal ogrevanega, zavarovalnica plačala.

MK2 glx oprema je to imela?
Kaj tempomat si potem dal noter ali ne?
grin1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.743
6.349
113
Ni ga dal, avto je imel ogrevano sprednje steklo, avtomatsko klimo in gretje sedežev. Vse original mk2.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Če imaš posebej zavarovano D kombinacijo( ali E kombinacijo)- razbitje stekel in se bo škoda krila iz ene izmed teh dveh kombinacij, ne bo problema pri izplačilu škode, saj se v tem primeru ne gleda katera oprema je izbrana.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Pongo pravi:
Če imaš posebej zavarovano D kombinacijo( ali E kombinacijo)- razbitje stekel in se bo škoda krila iz ene izmed teh dveh kombinacij, ne bo problema pri izplačilu škode, saj se v tem primeru ne gleda katera oprema je izbrana.
To velja samo za ogrevano steklo, ali za zatemnjena stekla tudi?
 

B81

22. jul 2007
34.551
8.992
113
Odlično, saj nimam polnega kaska (stara kolarnica), ampak delni...dobro, da si napisal, hvala 5*
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Velja tudi za stekla, ki so zatemnjena- seveda je potrebno imeti dodatno zatemnjena stekla vpisana v homoligacijskem kartonu, da zavarovalnica plača temnenje stekla.