Uveljavljanje avt. kaska in odbitna franšiza

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
kratek opis, uveljavlja sem kasko pri triglavu, od cenilca dobil pooblastilo za servis, na katerem piše da moram znesek odbitne franšize poravnati sam. žal so na servisu pozabili vzet ta papirček, jaz pa sem jim podpisal drugo pooblastilo, in s tem pooblastilom so poslali račun na zavarovalnico. zdaj pa čakam, in me zanima, kaj lahko s tega nastane.

drugo vprašanje pa je, poleg AK zavarovanja imam zavarovana še delna kasko zavarovanja za divjad, stekla, itd, ter dodatno sem plačal premijo za zavarovanje dodatne opreme na vozilu (vrednost 2500 EUR) na podlagi tega sem seveda pri oceni škode dobil večji odbitek franšize, sicer takrat v tistih težavah, kot sem bil, niti nisem pomislil na to, zdaj pa se mi zdi čudno, da so upoštevali dodatno zavarovanje dodatne opreme v odbitni franšizi, a ni to zavarovanje nekaj podobnega kot delna kasko zavarovanja, ki naj bi pač kot dodatek zavarovala opremo vozila ?

kar se zavarovalnic tiče, in tokrat sem pri zavarovanju mislil, da sem izprašal vse... res nikoli ni nič jasno
frown-1.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Verjetno boš kmal dobil položnico od zavarovalnice za poravnavo odbitne franšize.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:

drugo vprašanje pa je, poleg AK zavarovanja imam zavarovana še delna kasko zavarovanja za divjad, stekla, itd, ter dodatno sem plačal premijo za zavarovanje dodatne opreme na vozilu (vrednost 2500 EUR) na podlagi tega sem seveda pri oceni škode dobil večji odbitek franšize, sicer takrat v tistih težavah, kot sem bil, niti nisem pomislil na to, zdaj pa se mi zdi čudno, da so upoštevali dodatno zavarovanje dodatne opreme v odbitni franšizi, a ni to zavarovanje nekaj podobnega kot delna kasko zavarovanja, ki naj bi pač kot dodatek zavarovala opremo vozila ?

Sicer lahko vzameš kalkulator in greš z izračuni skoz po polici in po mojem dodatna oprema dejansko zvišuje vrednost odbitne franšize (verjetno jo imaš določeno v odstotku (%) od zavarovalne vrednosti zavarovane stvari na dan ugotavljanja višine škode).

Iz splošnih pogojev Triglav:
15. člen - SOUDELEŽBA ZAVAROVANCA PRI ŠKODI
(FRANŠIZA)
(1) Ce je v zavarovalni pogodbi dogovorjeno, da zavarovanec sam nosi
del škode, se dajatev zavarovalnice zniža za dogovorjeni znesek
soudeležbe zavarovanca pri škodi (franšizo).
(2) Soudeležba zavarovanca pri škodi (franšiza) je lahko dogovorjena v
odstotku od zavarovalne vrednosti zavarovane stvari na dan
ugotavljanja višine škode, ali v odstotku od izračunane dajatve
zavarovalnice na dan njenega obračuna, če z zavarovalno pogodbo
ni drugače dogovorjeno.
(3) Soudeležba zavarovanca pri škodi (franšiza) se ne upošteva pri
zavarovanju splošnega avtomobilskega kaska, za nevarnosti iz 2), 3)
in 4) točke (1) odstavka 4. člena teh pogojev, delnega avtomobilskega
kaska po kombinacijah B, O, E, H, 1,J in K, če z zavarovalno pogodbo
ni drugače dogovorjeno.

Sicer pa se strinjam z MEDO10 -ovim odgovorom.
smile-1.gif
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
ehm... po tehtnem premišljevanju in premlevanju mi je zdaj jasno, za kaj gre... jaz sn 100 EUR premije plačal zato, da bi mi pri ocenjevanju škode upoštevali dodatno opremo, ki je naknadno montirana na avto .... majkemi... jaz sn mislo pa, da če doplačam zavarovalno premijo za dodatno opremo, da potem velja podobno kot za kombinacije delnega kaska, npr. stekla , divjad, da se potem iz tega dodatnega zavarovanja krije škoda na dodatni opremi.

namreč, če bi bilo vozilo novo kupljeno za 2500 EUR dražje, bi dodatno plačilo AK sigurno ne bilo za 100 EUR večje... torej ene vrste nateg ( sam sebe sem nategnil )
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kakšne dodatne opreme, to je ključno vprašanje. Razpiši se malce.

Si dodatno zavaroval radio, platišča, sončno streho, podaljšan avspuh ali kaj?

Potem bom pa kaj več napisal.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
dodatno sem zavaroval sprednji branik, pragove in zadnji podaljšek odbijača

pri nesreči se je poškodovala tudi desna luč, luči mam tudi dodatno zavarovane...

kakorkoli že, odločil sem se za uveljavljanje AK

hvala za info !
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
hmm... nekaj pa me zanima... gleda na to, da je bla poškodovana luč, ali bi lahko poleg kaska uveljavljal še delni kasko za zavarovanje luči ? oz. ker je že zavarovano dvojno, sem potemtakem upravičen do dvojne odškodnine ?

huh... upam da sem razumljivo napisal
smile-1.gif