Menjava hladilne tekočine

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Živjo

V sistemu imam vrjetno že zelo staro hladilno tekočino pa me zanima, če bi kaj škodl, če bi tastaro hladilno dal ven nalil notri vodo se šel zapeljat par kilometrov spustil ven in nalil novo hladilno tekočino .
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
Na spodnjem delu hladilnika maš vijak za spustit tekočino!

Jeba je pol k se morš zezat z odzračevanjem k novo dolivaš....tko da ti bo lažje če daš to mehaniku narest
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Na spodnjem delu hladilnika maš vijak za spustit tekočino!

Jeba je pol k se morš zezat z odzračevanjem k novo dolivaš....tko da ti bo lažje če daš to mehaniku narest

Nebi prvič to delal

Samo Accent ma nekak drugače narejen zgoraj ena cevka.
Kok že gre v Accenta litrov tekočine
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Živjo

V sistemu imam vrjetno že zelo staro hladilno tekočino pa me zanima, če bi kaj škodl, če bi tastaro hladilno dal ven nalil notri vodo se šel zapeljat par kilometrov spustil ven in nalil novo hladilno tekočino .

Ja veliko škode,lahko narediš!!
stupid-1.gif

Velika večina hledilnih sistemov se odzrači samodejno!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
1. Zakaj bi menjaval tekočino?
2. Zakaj nebi not kar pustil vode? (do prvih mrzlih dni)

1) ker z časom zgubi antikorozivne lastnosti in mazalne lastnosti......plus začne najedat gumice ker postane toxsična!
2) zato ker je antifriz mal "masten" (ne dobesedno) in maže pumpo k se vrti....sama voda pa ne
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Hladilno tekočino se menja takrat, ko se dela veliki servis. (tako so meni rekli, ko sem vprašal na servisu). Če imaš redno servisiranega potem veš kdaj naj bi bilo to.
V servisni knjigi so krajši intervali vendar na servisu pravijo, da ni potrebno tako pogosto menjavat.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Voda ni priporocljiva ker se nabere korozija in ti pol spusti kaka cev ali pa cep v bloku, haldilna tekocina ima tudi malenkost visjo tocko vrelisca kot navadna voda.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Živjo

V sistemu imam vrjetno že zelo staro hladilno tekočino pa me zanima, če bi kaj škodl, če bi tastaro hladilno dal ven nalil notri vodo se šel zapeljat par kilometrov spustil ven in nalil novo hladilno tekočino .

Tako kot si napisal bo OK.
Z vodo se lahko vozis tudi vec dni, da se sistem bolje opere.
Potem nalijes noter eno kanto anifriza in kolikor manjka vode (menda gre v tvojega 5,5 litra)
Potem se zapeljes do Ambasade na sladoled
cool-1.gif
in nazaj ter preveri se enkrat nivo tekocine.
Pa pazi, ko odpiras vroco posodo za vodo
wink-1.gif