menjalnik poje same Explorer

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
torej pri traktorju mi menjalnik poje v vseh brzinah naprej in nazaj... u bistvu oddaja tak nadlezen nizek ton (kot da bi navijal avtomobilcek igracko)...


kaj bi lahko bilo narobe? lezaji?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
V Hrastniku je ena firma, v kateri dela nek mehanik, ki se kar dobro spozna na menjalnike. Tudi meni ga je zrihtal. Je pa ponavadi servis menjalnika dražji oz. enaka cena nakupu novega(rabljenega). Vendar pri tem ne veš kaj dobiš....
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Če te zanima je en "univerzalen" serviser tudi v Horjulu. Glede na to, da teh sametov ni tako malo tudi v naših krajih in da ima precej teh traktorjev iste probleme, je mogoče že kakšnega imel v rokah.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
pri meni na enem avtu - ko se je začel tako slišat , ga je čez negaj časa prevrtalo čez ohišje (lukna čez) - zaribal ležaj
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
reduktor u ler, inverter naprej (pa nazaj) pa od brzine do brzine in je v redu..

malo sumim diferencial oz bremze... ali pa lagr na polosovinah... bo treba razkopat... ker zdaj je zacel se ropotat ko ga malo bolj poteram (zarozla kot da bi nekaj med zobnike prslo... sumim da se je nekaj snelo)