Mehanik leta 2017

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ok, moram dopolniti- res je, da se najdejo ljudje (stare mamce, fotri, babe, tipi, ki imajo dve leve roke in ne znajo drugega, kot žlico v usta nesti ipd), za take pa ne rečem, da jim naj mehanik zrihta od a do ž, zraven jih pa naj opali po mili volji..
Dokler pa obstaja možnost izbire (tja, da si bom sam izbral), kakšne dele mi bo kdo vgrajeval v vozilo (garancija ne šteje ofkors), do takrat mi pa ne bo nek slabo pismen mehanik govoril, da je olje dražje za 100% več kot na netu oz. trgovini, samo zato, ker je on tako rekel..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
A ni ta "marža na maržo" oz veriženje pribitkov že neka stalnica odkar imamo državo? Pa še prej v YU ko smo nabijali uvozne dajatve pa carino na carino....očitno drugače ne znamo?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pusti, kar je bilo prej--za nobenga mehanika prej se ne spomnim, da bi služil na dodatne marže, kot sedaj..to je pogruntavščina "demokracije" oz svobodnega kapitalizma..odiraj, če se le da.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Pri njemu servisiram 3 avte, se pravi sem stranka dobrih 10 let. Nikoli ni bilo problema, če sem prinesel svoj material.
Oče ima trgovino ampak tudi šraufa v delavnici, prav tako brat + 1 zaposleni.
Cena materiala (je taka kot jo ima oče v trgovini) , ki ga on vgradi je čisto konkurenčna cenam na trgu in nima marže na kubik (kot Alterjevec bom pa ja vedel kakšne so cene posameznih kosov ;) ).
Material, ki ga nima na zalogi, mu iz Lj dostavljajo 2x dnevno tako, da imaš avto popravljen kar se da hitro. To nam, ki ne živimo v velemestih in smo odvisni od avta pomeni veliko.
Cena ure je kot pri nekem "kozolčarju" s tem, da tukaj dobiš račun in garancijo na delo ter vgrajene dele (ki ti jih on proda z 1000% maržo, lol)
Vglavnem fant obvalada zadeve in še vsak, kateremu sem predlagal naj k njemu zapelje avto ni bil razočaran, tako s ceno kot celotno storitvijo.
O tem kako nastavi optiko oz. nastavlja komplet podvozje pa sploh ne bom izgubljal besed ;)

Kako se bere in razume zapisano v članku na Žurnal24 je eno, drugo pa je kako to zgleda v realnosti.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Če se ne motim imam v spominu, da je njemu davčno bolj ugodno, če prevali strošek dela na material.

Samo ste se zaleteli not: mene zanima samo redni servis 1 kom.
Ali so moji deli + delo ali vse njegovo me ne briga - važen je skupen znesek.

Je pa res, da moj mehanik ni med najcenejšimi, kar ni problem, ker v 7 letih nisem imel nikoli reklamacije. :) Avto mam za vozit in se nimam cajta jebat z reklamacijami. Tak da primerna cena za storitev ni problem. "Najceneje" ni vedno najceneje. ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Cena materiala (je taka kot jo ima oče v trgovini) , ki ga on vgradi je čisto konkurenčna cenam na trgu in nima marže na kubik (kot Alterjevec bom pa ja vedel kakšne so cene posameznih kosov ;) ).
Material, ki ga nima na zalogi, mu iz Lj dostavljajo 2x dnevno tako, da imaš avto popravljen kar se da hitro. To nam, ki ne živimo v velemestih in smo odvisni od avta pomeni veliko.
Se pravi dobiva dele iz Eurotona.....nič narobe stem...odvisno samo pač kakšna je cena zanj :)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pri njemu servisiram 3 avte, se pravi sem stranka dobrih 10 let. Nikoli ni bilo problema, če sem prinesel svoj material.
Oče ima trgovino ampak tudi šraufa v delavnici, prav tako brat + 1 zaposleni.
Cena materiala (je taka kot jo ima oče v trgovini) , ki ga on vgradi je čisto konkurenčna cenam na trgu in nima marže na kubik (kot Alterjevec bom pa ja vedel kakšne so cene posameznih kosov ;) ).
Material, ki ga nima na zalogi, mu iz Lj dostavljajo 2x dnevno tako, da imaš avto popravljen kar se da hitro. To nam, ki ne živimo v velemestih in smo odvisni od avta pomeni veliko.
Cena ure je kot pri nekem "kozolčarju" s tem, da tukaj dobiš račun in garancijo na delo ter vgrajene dele (ki ti jih on proda z 1000% maržo, lol)
Vglavnem fant obvalada zadeve in še vsak, kateremu sem predlagal naj k njemu zapelje avto ni bil razočaran, tako s ceno kot celotno storitvijo.
O tem kako nastavi optiko oz. nastavlja komplet podvozje pa sploh ne bom izgubljal besed ;)

Kako se bere in razume zapisano v članku na Žurnal24 je eno, drugo pa je kako to zgleda v realnosti.
Potemtakem mu v cajtngah delajo slabo reklamo z zapisanim? potem se pa naj zmenjo, kaj je res in kaj ni..Če je tisti pildek z raznimi "pogoji in navodili"njegov izdelek, potem ti ni za verjeti, kar si napisal.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
darko11 Za redni servis vedno prinesem lasten material, nikoli težav. Mi je pa pri rednem servisu pomembno, da mi mehanik pregleda komplet vozilo in mi sporoči, če je potrebna menjava kakšnega kosa, kar lahko vidiš šele ko imaš avto na dvigalu. No takrat pride do izraza hitra dobavljivost delov tudi, če je 10-20% dražje kot bi jaz lahko to dobil iz autodoc oz. kjerkoli drugje.

Kamele0N sej vemo, da je na večino kosov za večje odjemalce okrog 35-40% rabat...se najdejo tudi posamezniki s takim rabatom. Ampak mene to niti ne zanima. Važna mi je končna cena + kakovost storitve.

Gatto pildek je njegov, naliman v pisarni in dvomim, da ga sploh kdo prebere. Meni pa lahko verjameš ali pač ne. Ne izgubljam časa na Alterju, da bi se šel neke igrice in lagal ali zavajal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darko11

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
No, saj v končni fazi se pač strinjamo, da je tako, kot si ti napisal.
Maš pa tukaj gor nekaj prenapetežev, ki pišejo tako, da ne veš, a se zajebavajo ali mislijo smrtno resno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
glej fantj nehajte že s temi maržami. Vsak mehanik ti zaračuna del kot je redna cena v trgovini kjer nabavlja. torej njegov zaslužek je razlika med njegovim popustom in redno ceno.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Ob večjem skupnem znesku računa se pa odpove delu svoje marže (ti da popust), kar je njegova dobra volja.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
To, da je rabat njegov štima, tud, če je malo več ni blema. :)
Hec je bil, ko sem enkrat za isti del (isti proizvajalec) šel na uradni servis pa točno dvojna Euroton cena. Plus delo seveda. Pa se nekak nisem odločil za to varianto. :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
glej fantj nehajte že s temi maržami. Vsak mehanik ti zaračuna del kot je redna cena v trgovini kjer nabavlja. torej njegov zaslužek je razlika med njegovim popustom in redno ceno.
Vsak pošten. Ostalih 90% je nategunov, ki načeloma niti nima pojma in orodja za resno servisiranje. Se vsak lahko malo zamisli in našteje 10 mehaničnih delavnic v bližini, pa bo zagotovo maksimalno 2 označil kot usposobljeni in zaupanja vredni.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Ko je servis drugo ali tretjo generacijo in še kar dela je načeloma ok. Sicer pa saj vidiš, tja kjer ne prides zraven brez čakalne vrste bo recimo ok. Folk ki pa išče mehke hruške pač vozi k tistemu ki je najcenejši. Ko ta zajebe k drugemu najcenejšemu itd. Na koncu pride do nekega resnega, ki zadevo reši. Opali na polno brez milosti z največjim veseljem. Pol pa jok in na alter kaki nategun in zlatar je ker ma uro 35, 45 oziroma poljubno eur in ker ni dal materjala po taki ceni kot najcenejša fukola na ebayu.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.353
2.280
113
Članek je čisto nekaj drugega, kot 10 letna izkušnja krko-ta.
Najprej je bil članek - o mehnikarju. In o njem je bila debata, o mehanikarju iz članka.
krko je opisal čisto nasprotnega mehankarja. Če je govora o isti osebi, je članek minus za njega, resnica pa nekje vmes!
Če mi nek mehankar menja olje... 100%dražje je lolek. Pa jaz tudi, če grem k takem.
Če mi mehankar reča, pridte po avto raje popoldne, sem naročil del. Takrat me marža materiala ne moti. Govorimo o razumno večji(!) marži.
Glede zrezka. V gostilni jem kar mi paše, kar doma ne jem. Meso kupim, da jem doma. Za popravilo avta pa moraš nekaj znat. In delo je plačano OK, material pa pretiravajo. Je pač izsiljevanje z tem materialom.
Še dobro, da je izbira.
In dober glas mehankarja seže v deveto vas - greš tudi 60km daleč k dobremu.
Ampak pregovor gre naprej: Slabši glas seže pa še dlje. Pač poveš svoje mnenje javno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Vrhunski mehanik za težave novejših krip niti ne menja več olja in se ne j*** s tem, ker mu za drugo res strokovno delo vsak BP plača veliko več na uro. Ni jih veliko, so pa vredni $ ko se jih potrebuje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Vrhunski mehanik za težave novejših krip niti ne menja več olja in se ne j*** s tem, ker mu za drugo res strokovno delo vsak BP plača veliko več na uro. Ni jih veliko, so pa vredni $ ko se jih potrebuje.
To bi načeloma morali biti pooblaščeni servisi. Ampak, ker stručnjak ne bo delal za minimalca pri enem pooblaščencu, pa imamo rezultat da ravno pooblaščenci niso za kaj drugega kot olje 1x letno menjat, pa tistih par filtrov. Pa še pri tem se jim rado zgodi, da kaj zajebejo ...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Članek je čisto nekaj drugega, kot 10 letna izkušnja krko-ta.
Najprej je bil članek - o mehnikarju. In o njem je bila debata, o mehanikarju iz članka.
krko je opisal čisto nasprotnega mehankarja. Če je govora o isti osebi, je članek minus za njega, resnica pa nekje vmes!
Če mi nek mehankar menja olje... 100%dražje je lolek. Pa jaz tudi, če grem k takem.
Če mi mehankar reča, pridte po avto raje popoldne, sem naročil del. Takrat me marža materiala ne moti. Govorimo o razumno večji(!) marži.
Glede zrezka. V gostilni jem kar mi paše, kar doma ne jem. Meso kupim, da jem doma. Za popravilo avta pa moraš nekaj znat. In delo je plačano OK, material pa pretiravajo. Je pač izsiljevanje z tem materialom.
Še dobro, da je izbira.
In dober glas mehankarja seže v deveto vas - greš tudi 60km daleč k dobremu.
Ampak pregovor gre naprej: Slabši glas seže pa še dlje. Pač poveš svoje mnenje javno.
Podpis

Ker smo pa še hrano privlekli zraven-obstajajo placi, kjer ti brez problema pripravijo hrano iz surovine, ki jo prineseš s seboj (včasih so še bili veseli, da so se kaj novega naučili-)...seveda pa to ni Mek v Šiški ali hitra prehrana Lulzim Krasniči na Zaloški..