Med tekom švicam kot konj :(

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Zakaj sploh nekoga švicanje moti, je že kdo videl pro športnika, ki ne švica (razen federerja)?

Saj pa je logično, da večji kot je napor, bolj mora telo delat, in voda je posledica napora. Po kaki logiki bi se z višanjem kondicije švicanje nehalo tudi ne vem, saj je napor kvejčjemu večji (torej več kcal damo od sebe), le CV sistem deluje bolje.
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Ma jebotevas, kakšna debata !
hysterical-1.gif


Telo s "švicanjem" "odvaja" odvečno toploto, tako da ne vem, kaj bi bilo tu lahko narobe ?? Pa naj si debel, suh, kosmat, imaš brke, si plešast ... povsod bo isto ob naporu.
Edino takrat ne švicaš, ko te nesejo na zadnjo pot ...
evil.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Jaz tut ful švicam ob naporih, pa ne rabijo bit ful hudi... Dosti faktorjev je ki vplivajo, recimo zdravje-količina maščobe, oblačila, količina vode v telesu, fizična pripravljenost pa valda vreme. Ene 6km zdržim brez vode, potem pa je treba nekaj malega spit. Laufam pa med 8-10km razdalje. Več mi res ni, pa bi šlo verjetno do 15km... Maraton odlaufat pa si še ne predstavljam, niti pol maratona... Pol me en dan ni s postle :D

No maščoba nima veze, ti lahko jaz potrdim. Švicam ful sedaj ko mam 76 kil, kot sem takrat ko sem jih mel 120.
+1. Smešno se sliši ampak po 5km sem skor bolj moker kot če bi se kopal - pa ni važn tempo.
Mi bi mogl plavanje trenirat, bi mel v bazenu vsak tedn višek vode.
smile-1.gif

Hehe mogoče res tam po enem kilometru. Čeprav nisem dostikrat šel plavat ker je totalno boring
rolleyes-1.gif
Da še dodam, laufam s psom, ki ima 35kg, tak da si lahko predstavlate velikost nog in me zadnje čase zadržuje. Šlo bi še hitreje, če je nebi rabo vlečt za sabo tam po 3-4 kilometrih heheh
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Plavanje boring? Zakaj je pa tek tako izjemno zanimiv? To me res zanima zakaj je plavanje boring, tek pa zanimiv oz. ni boring.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Meni zato, ker tek navadno izvajaš v naravi, plavanje pa v bazenu, kjer je okolje ves čas enako. Tek ali kolesarjenje v fitnesu je meni ravno tako dolgočasno.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Oboje je izjemno dolgočasno, edino če imaš vedno drugo traso za tek?

Laufam po "istem" terenu, vendar se da lepo kombinirat trase, da ne postane monotono ali preenostavno. Včasih sploh ni boring, včasih je malo, ampak niti približno tak hudo kot plavanje
grin1.gif