Med tekom švicam kot konj :(

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
To pa je nizko, zgleda imaš visok VO2
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
No ja, to je 8.5kmh, hitra hoja je nekje 6-7kmh, torej je že moral "joggat"...vseeno pa 15km ni tako mala razdalja, ne glede na hitrost
smile-1.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
eh kaj pa vem...

danes zjutraj tekel 15 km s tempom 7 pa sem ravno tako švicnil ful, s tem da nisem bil niti zadihan in pulz je bil zelo nizek..
Pejt na pluzu 160-170.. ne gledat na kilometre, po kaki uri, uri in pol bo počas telesu zmankal vode in boš nehu švicat...
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Ziher ja, če bi telesu sfalilo vode bi se instantno zrušil in podlegel.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Jaz tut ful švicam ob naporih, pa ne rabijo bit ful hudi... Dosti faktorjev je ki vplivajo, recimo zdravje-količina maščobe, oblačila, količina vode v telesu, fizična pripravljenost pa valda vreme. Ene 6km zdržim brez vode, potem pa je treba nekaj malega spit. Laufam pa med 8-10km razdalje. Več mi res ni, pa bi šlo verjetno do 15km... Maraton odlaufat pa si še ne predstavljam, niti pol maratona... Pol me en dan ni s postle :D
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Še to. Pomembna je tudi količina soli v telesu. Jaz je praktično nič ne jem. Še na solato je dam minimalno ali pa nič, samo poper. Vem, da premalo soli tut ni ok, je pa boljše kot pa preveč
smirk-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To pa je nizko, zgleda imaš visok VO2
wink-1.gif

Človek se je hitro sprehajal (hint 7min/km), to glih da mau barve dobiš
grin1.gif

ma ja, to je minimalna brzina preden bočno padeš zaradi premajhne brzine
grin1.gif


darjan: hja, bom moral res nehat kadit
redface-1.gif


sicer imam pa pri tempu 6 min/km povprečen pulz 166
d055.gif
nekako mi najbolj sede laufat tempo 6:30... upam pa, da bom s počasnimi dolgimi teki okrepil okončine za višjo hitrost
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Valda da jo uporabljam pri kuhi, sicer malo majn, samo pol pripravljene hrane ne solim. Soljene zadeve pa jem zelo redko. Več švicneš, več strupov gre s telesa pa tudi vode. Nabiranje vode tudi ni zdravo, tak da že zaradi tega malo pazim. Ko kuham juho z vrečke (ko ni časa za domačo), pa da ni kremna, dam 2x količino vode, da je sploh užitno. Kak nas zastrupljajo z dodatki k hrani, da je neverjetno. V 1dcl coca cole je 10g! čistega cukra recimo, v 1dcl
shocked-1.gif


Tak da ja, tudi hrana zelo vpliva na švicanje.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ziher ja, če bi telesu sfalilo vode bi se instantno zrušil in podlegel.
Sej ne čist sfalilo, najprej bo tok da se ne bo več potil, potem bo začela bolet glava, mal se mu bo vrtel... do instantnega rušenja bo že najdu kako lužo... sam potil se pa ne bo.
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Jaz tut ful švicam ob naporih, pa ne rabijo bit ful hudi... Dosti faktorjev je ki vplivajo, recimo zdravje-količina maščobe, oblačila, količina vode v telesu, fizična pripravljenost pa valda vreme. Ene 6km zdržim brez vode, potem pa je treba nekaj malega spit. Laufam pa med 8-10km razdalje. Več mi res ni, pa bi šlo verjetno do 15km... Maraton odlaufat pa si še ne predstavljam, niti pol maratona... Pol me en dan ni s postle :D

No maščoba nima veze, ti lahko jaz potrdim. Švicam ful sedaj ko mam 76 kil, kot sem takrat ko sem jih mel 120.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Jaz tut ful švicam ob naporih, pa ne rabijo bit ful hudi... Dosti faktorjev je ki vplivajo, recimo zdravje-količina maščobe, oblačila, količina vode v telesu, fizična pripravljenost pa valda vreme. Ene 6km zdržim brez vode, potem pa je treba nekaj malega spit. Laufam pa med 8-10km razdalje. Več mi res ni, pa bi šlo verjetno do 15km... Maraton odlaufat pa si še ne predstavljam, niti pol maratona... Pol me en dan ni s postle :D

No maščoba nima veze, ti lahko jaz potrdim. Švicam ful sedaj ko mam 76 kil, kot sem takrat ko sem jih mel 120.
+1. Smešno se sliši ampak po 5km sem skor bolj moker kot če bi se kopal - pa ni važn tempo.
Mi bi mogl plavanje trenirat, bi mel v bazenu vsak tedn višek vode.
smile-1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Jaz tut ful švicam ob naporih, pa ne rabijo bit ful hudi... Dosti faktorjev je ki vplivajo, recimo zdravje-količina maščobe, oblačila, količina vode v telesu, fizična pripravljenost pa valda vreme. Ene 6km zdržim brez vode, potem pa je treba nekaj malega spit. Laufam pa med 8-10km razdalje. Več mi res ni, pa bi šlo verjetno do 15km... Maraton odlaufat pa si še ne predstavljam, niti pol maratona... Pol me en dan ni s postle :D

No maščoba nima veze, ti lahko jaz potrdim. Švicam ful sedaj ko mam 76 kil, kot sem takrat ko sem jih mel 120.

beda, sm mislu, da ko bojo kile šle, se bo nehal to bedno švicanje za brezveze
bonk.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
No evo, včeraj sem šel na hitr 5km, ker pač je blo mau deževno
grin1.gif


5km s tempom 4:36, vmes sem naredil še en cooperjev test:

2400m: 10min 30s
12min: 2740m

Bi šlo še hitrej, če bi sam cooperja laufu. Zašvicu pa praktično nism, kar je blo presenetljivo hehe
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
beda, sm mislu, da ko bojo kile šle, se bo nehal to bedno švicanje za brezveze
bonk.gif
Po mojih izkušnjah je z dodano kondicijo in manj kilami samo še huje. Še nikoli v lajfu nisem toliko švical kot sedaj, čeprav imam daleč največjo kondicijo kot kadarkoli doslej.
Se ne sekiram, vsaj vem, da kaj koristnega delam.