MBR problem

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
MBR se mi je zgleda neki sesedel...kak ga nej najlažje popravim?





sm že dal od winsow CD-notr in dal "Repair" pa potem FIXMBR, sam nema ništa...a obstaja kak izi program sam za to popravlat.





pa Tabla se mi je tut sesedla, sam najprej p vrsti, ker tablo se mi zdi da ne bo tak problem kot MBR.





lepo prosim!
roza.gif






problem je v tem da je mbr se neki sesebel pa da se je tabla porušla in ko hočem mbr popravit mi napiše "cannot write on hard drive 2"
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Particije imaš ?
Veš njihove pozicije ?
Pol novi (sveži) MBR posnet in na novo particije kreirat (z orodjem ki mu zaupaš oziroma veš kaj dela, jaz bi recimo vzel util-linux/fdisk)
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
sej mam program...sm dal "rebuild MBR" , pa mi je tole napisal:

4x8-1.jpg



kakšna ideja ?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
imam particije ko rebuildam tablo, samo ne morem gor posnet

ltn-1.jpg


yb8-2.jpg
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Imaš 0 bajtov veliko particijo ? Torej prazno ?
Zakaj potem ne formatiraš na novo ?

Z drugimi besedami : A je na disku še kaj vredno pol kozarca mlačne vode ?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ja sej to je...mam ful slik iz morja oziroma iz zadnjih 3 let, potem vse programe, vse seminarse...vse kar je bilo vrednega je na tem disku
frown-1.gif



vsaj slike bi nucu
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Maš drugi disk ?

(če ne, ga kupi)



Pol pa reši vse podatke čez. Spisek programov za reševanje je v FAQ.
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
dej mi govor v jeziku ki ga bom zastopil.


1.) kako naj rešim vse podatke čez, če mi zazna disk samo v biosu?

2.) Ka ma naš FAQ veze z spiskom programa za reševanje ?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
680
113
zdej se bom pa še jst mal ukluču.... backup, backup, backup....

oz. kot bi ata rekli: "vsaka šola neki stane"


PS: tud jst sm že enkrat zgubu približno 120 ur dela, tko da sedaj z backupom ne šparam.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
bom probal z Get Data Back probat, če pa ne bo potegnal , bom pa formatiral, baba me bo pa obesla, pa bo to to za ta dnar
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Dej mi rajš povej ka nej nardim na hitr, ker zdej pa že nujno nucam podatke, al pa disk in mi ni jasno kaj mi ti sploh govoriš...pa še mačka mam
tongue-1.gif


tti programi mi nič ne nucajo ki si mi jih dal ker mi diska ne zazna v winsih. Edino partition doctor mi lahka restora partition table sam mi potem ne more prepisat MBR.


p.s. ne nimam pojma kok nej formatiram disk


če bi mi ti reku, to nared, pa pol to nared, pa pol to nared, bi vedu ka misliš al bi pa google mal zadevo, tak mi pa gogole nič ven ne vrže ker se že lovim na tem kaj nej napišem...vse na temo MBR in partiton table sm pregledu pa nism zasledil nobene ideje ki bi mi pomagala.

najprej je bad disk....rebuildam partition table, ampak mi je ne more save-at ker je mbr sfukan...ko pa MBR rebuildam, mi pa napiše "cannot save to disk 2"


confused-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Swich pravi:mi diska ne zazna v winsih. Edino partition doctor mi lahka restora partition table sam mi potem ne more prepisat MBR.


Kak ti potem partition doctor dela z diskom, če ga Windows ne zazna ?



Glej, ne kompliciraj. Klikni na enga od onih linkov, downloadaj program, instaliraj ga in ga poženi.

Če ti je to ratalo z PTDD, bo tudi s temi
wink-1.gif




POZOR: Sem malo pogledal in zgornji programi so bolj ubogi in ti najbrž ne bodo pomagali.



Če bi rad uporabil zastonj program : TestDisk

Odzipaj , poženi win/testdisk_win.exe in bo dalje že očitno (ko vpraša za tip particij, izberi "Intel").

Z malo sreče ti bo našel in na novo postavil particije. Če ni vseh fajlov, pa šele zdaj uporabi enega od zgoraj omenjenih programov.





Če pa lahko plačaš, uporabi "File Scavenger" v "full scan" načinu (oziroma podobno, nimam zdaj pred sabo).
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Vse programe sem probal in nobeden nič ne najde..File scavenger mi tudi pod ful nič ne najde.

edino upanje mi je tale Test disk ki mi zdle že 10 min neki šrota po disku...upm da bo kej naredu. zdej bi rad vsaj disk nazaj dobil
frown-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
nope, nč ne dela...


največja fora je da sm se potem že sprijaznu in hotel prepisat MBR z tem TestDiscom...mi je rekl da ga je prepisal da ga nej resetiram da pride do efekta....ka resetiram, in je še kr isto kot prej.