Mazda CX-60

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
5.5 s polno baterijo. kaj pa s prazno. 8, case closed.

Dokler je bilo v bateriji se toliko energije, da sem se lahko vozil na strom, je bila poraba goriva 1.0 l/100km ... Pa se to samo, ker sem na obvoznici enkrat malo prevec pritisnil, da se je zalafal motor :) ... Potem pa sem cca 350 km naredil s prakticno prazno baterijo ... In tudi 8 litrov ni svoh poraba za 2.5 litrski bencinski motor z nekaj preko 190 KS ... in tezo cez 2 toni ...

Pasted_Image_07_10_2022__08_36.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
5.5 s polno baterijo. kaj pa s prazno. 8, case closed.
Ja, zate ki delaš dnevno vožnjo do Stutgarta in nazaj je res case closed.
Za unga sajkeka, ki vozi deco 1km do šole in potem gre na drugo stran mesta še tistih 10km je pa top pick zamortiziran dizel iz Njemačke.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
Ja, zate ki delaš dnevno vožnjo do Stutgarta in nazaj je res case closed.
Za unga sajkeka, ki vozi deco 1km do šole in potem gre na drugo stran mesta še tistih 10km je pa top pick zamortiziran dizel iz Njemačke.
za do šole in drajsanje torbe na zadnji klopi imam zgonjenega bencinca. tako da ne zavajaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
za do šole in drajsanje torbe na zadnji klopi imam zgonjenega bencinca. tako da ne zavajaj.
Tak ja, deco prevažaš okoli v zgonjeni, sesusti in nevarni gajbi, za k maši in na dopust, da se pokažeš pa varna zamortizirana premija. Pravi slovenc.
Sedaj se pa vprašaj, zakaj recimo ta CX-60 večini ljudi ne bi bila top izbira. VARNA.

Se opravičujem za off-topic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Dokler je bilo v bateriji se toliko energije, da sem se lahko vozil na strom, je bila poraba goriva 1.0 l/100km ... Pa se to samo, ker sem na obvoznici enkrat malo prevec pritisnil, da se je zalafal motor :) ... Potem pa sem cca 350 km naredil s prakticno prazno baterijo ... In tudi 8 litrov ni svoh poraba za 2.5 litrski bencinski motor z nekaj preko 190 KS ... in tezo cez 2 toni ...

Poglej priponko 59992

Če je s prazno bat. 8l so še daleč za Toyoto.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Če je s prazno bat. 8l so še daleč za Toyoto.

Kot sem napisal... Jaz sem imel po prevozenih cca. 400 km porabo goriva 5,5 l/100 km ... In baterijo sem izpraznil po prvih dobrih 60 km ... Potem je bila baterija samo se za pomoc pri speljevanju in kar se je zrekuperiralo ... EV ncina se ni dalo vec rocno vkljucit ... Koliksna pa je dejanska poraba, pa je po enem dnevu nemogoce ugotovit :) ... Vsaj v praksi ne... Bi moral imeti avto vsaj kaksen teden ali vec ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
87
36
18
Pri skupni porabi 5,5 l/100 km je v skupnih 400 km porabiljenih 22 litrov bencina. Ker je bilo od 400 km 60 narejenih na elektriko, je bilo na bencin narejenih 340 km. Torej je bila poraba 22 litrov / 340 km => 6,5 l/100 km. Ni slabo in petino manj od omenjenih 8. Ampak avto še vedno stane 60k EUR in razlika v porabi nima velikega vpliva na celotne stroške.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.805
113
Kot sem napisal... Jaz sem imel po prevozenih cca. 400 km porabo goriva 5,5 l/100 km ... In baterijo sem izpraznil po prvih dobrih 60 km ... Potem je bila baterija samo se za pomoc pri speljevanju in kar se je zrekuperiralo ... EV ncina se ni dalo vec rocno vkljucit ... Koliksna pa je dejanska poraba, pa je po enem dnevu nemogoce ugotovit :) ... Vsaj v praksi ne... Bi moral imeti avto vsaj kaksen teden ali vec ...


A ima možnost nastavitve delovanja, da pomaga zgolj pri pospeševanju (a la hybrid opcija)?
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Tak avto moreš vedno vozit v kombiniranem načinu, razen ko si v mestu in ko veš da boš lahko polnil. Potem bi tudi poraba bila manjša od 5,5 L, ker bi vzajemno delovanje elektro in bencinskega motorja bilo najbolj optimalna. Tak test, da greš na Kropo ne pokaže realne uporabne vrednosti, sploh če najprej pelješ samo na štrom dokler cele baterije ne zgoniš. Te avti niso da bi imel vedno v EV mode. Razen če imaš 60 km relacijo na dan in potem veš da boš imel šanso polnit. Po drugi strani pa 60 km na dan ne kupiš takega avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.951
5.140
113
Po drugi strani pa 60 km na dan ne kupiš takega avta.

Če človek komplicira se lahko napiše en primer zakaj kupiti tak avto.

- za družinski avto ima manj prostora kot karavan
- za kratke razdalje je to overkill
- za dinamično vožnjo to ravno ni
- za po terenu (na jago) ravno ni
- vsak 1.5 turbo motor motor ima lahko enako porabo, dizli še manjšo.

Razen tega, da imaš denar in ti je všeč, ne vidim drugega vzroka. Pa ne govorim da naj se kupi Cliota 1.5 dCi kot najboljšo možnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek