Mazda CX-60

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
To bolj ali manj velja za vse moderne SUVe. Edina očitna prednost je visoko sedišče, če komu to kaj pomeni. Ostalo so sami minusi. Dodaj še večjo težo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Če človek komplicira se lahko napiše en primer zakaj kupiti tak avto.

- za družinski avto ima manj prostora kot karavan
No s tem delom se absolutno ne strinjam, ker imam suva in karavana praktično enake velikosti (ok, suv je pa le15cm višji). Takole od uča je suv vsaj za 2 razreda bolj prostoren.

4.5m dolgi suvi kot je tale mazda pa so pač majhni, enako kot so majhni 4.5m dolgi karavani.

So pa suvi zagotovo predragi, če gledaš samo praktičnost.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tak avto moreš vedno vozit v kombiniranem načinu, razen ko si v mestu in ko veš da boš lahko polnil. Potem bi tudi poraba bila manjša od 5,5 L, ker bi vzajemno delovanje elektro in bencinskega motorja bilo najbolj optimalna. Tak test, da greš na Kropo ne pokaže realne uporabne vrednosti, sploh če najprej pelješ samo na štrom dokler cele baterije ne zgoniš. Te avti niso da bi imel vedno v EV mode. Razen če imaš 60 km relacijo na dan in potem veš da boš imel šanso polnit. Po drugi strani pa 60 km na dan ne kupiš takega avta.

Jaz sem imel vecinoma v "Normal mode" ... v tem nacinu sam upravlja od kod bo crpal energijo... Izgleda je privzeto EV nacin, ker speljujes vedno v EV nacinu in ce je dovolj energije, tudi pri visjih hitrostih in enakomerni voznji crpa energijo iz baterije ... Edino ko potrebuje dodatno moc (ko recimo pohodis pedal za gas), se vkljuci se bencinski motor... Glede polnjenja je predvideno, da to pocnes doma... recimo cez noc in se zjutraj odpeljes s polno baterijo... Zato tudi verjetno omogoca polnjenje zgolj s 7,2 kW ... ce imas seveda domaco polnilnico... ce polnis na navadno vticnico, je to polnjenje se pocasnejse... ampak cez noc se napolni ... Je pa tak nacin polnjenja za baterijo najbolj optimalno in bo verjetno dolgo zdrzala... Hitro polnjenje namrec ni ravno najboljse za baterijo ... Zal pa pri EV vozilih drugace ne gre, ce ga zelis cimprej napolnit in se peljat naprej ... Pri PHEV se vseeno lahko peljes, tudi, ko je baterija prazna ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in sad

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem imel prej karavane (Mazda6)… zdaj SUV (CX-5)… pa prostorsko ni ravno neke prav velike razlike … Je pri CX5 malo krajsi prtljaznik, je pa zato visji… CX-60 je 17 cm daljsi kot CX-5… oz. je podobne dolzine, kot je bila prej sestica… in je zato tudi prtljaznik verjetno primerljiv… Sploh, ker baterija ne odzira prostora pod prtljaznikom, ker je vgrajena v dnu vozila…
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
za ta denar....raje vzamem medota (kodiaqa). pa še prišparam. pa dvomim, da sem v kodiaqu (precej) bolj varen pa v mazdi. ampak, mazda pač.
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Težko si predstavljam, da bi nekdo kolebal med kodiaqom in cx-60.
Mazda je taka fina, škoda pa.... škoda in prav nič več. S škodo ni prav nič narobe, ampak žmohta pa nobenega. Dolgočasen avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in SpEkTr

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hja, saj pravim...če je nekomu mazda ohinsploh, potem je odgovor jasen. pač daš 60 jurjev za japonsko oblikovanje in uživaš. sam pa "uživam" v germanskem slogu :)
kar se pa varnosti tiče, sta pa oba varna.
no, res pa je tudi, da se jest v tej mazdi ne bi počutil prav udobno :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Kakem slovanskem? To pa je ja dejstvo, da je Škoda preoblečen Audi za majn denarja z spremenjenimi drobnimi detajli. Vglavnem je pa to to.
 
  • Haha
Reactions: Davidoff

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Kakem slovanskem? To pa je ja dejstvo, da je Škoda preoblečen Audi za majn denarja z spremenjenimi drobnimi detajli. Vglavnem je pa to to.

V mojem škodilaku je pod haubo najti tako audi kot vw značke...
Prvi vtis znotraj je bil, pač malenkost manjši passat. Vsi knofi in komande iste.
Razen, hvala bogu, analogne ure ni.

Ampak tema je o CX-60... Itaq predrago! Nekomu je všeč, drugim pač ne...