mazda 323f

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
kupil sem mazdo 323F l 2000 pa me zanima, ce ima kdo kaksne linke za mazda EPC, ali repair manual..lahko na PM, al pa kaksen link do forumu.

mazda uber alles
aplauz.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Jaz imam EPC do 2006. Sta sicer dva CD-ja, če malo pobrskaš po torrentih, najdeš hitro (public trackerji). Nek ruski release z ruskimi navodili je. Drugače dela BP, je angleški, malo je zajebancije pri inštalaciji, beri navodila s slikami. Vse ti bo jasno.

Samo A1 in B1 CD-ji. Je pa krasno, da ti išče dele po VIN in ima 'exact match' na dele in opreme, tako de se niti ne sprašuješ, če imaš nek del ali ne.

Če ne najdeš, sporoči. Manuali pa so tudi po netu, mogoče boš več sreče imel z mulo. Išči pod Mazda Protege5 (323F BJ za USA). Pazi tudi, ker imajo Ameri malo drugačne emisijske restrikcije kot EU, tako da kakšne specifične podatke jemlji z rezervo. Imajo tudi drugačne trim levele (pri 323 so recimo tam, kjer so v EU ločene pozicijske, v USA žmigavci ... in podobne cake).

Mazda je za delavnice izdajala še posebne manuale za engine overhaule, tako da če najdeš tudi to, je krasno. Običajni workshop manuali za mazde ne pokrivajo drugega glede motorja kot glavo, tesnila, jermenice, karter in ostale bolj garažne posege. Z overhaul manualom in nekaj žilice imaš trikrat več podatkov še.

Išči za official Mazda manuale, ne Haynese.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
hvala za izcrpen odgovor..sicer sem eno zadevo potegnil dol, pa videl da je 323F do 1997, al 98, pol pa samo 323 do 2003 :p pol pa dalje mazda 3 in mazda 6. Čudno. sej zaenkrat bo dovolj. Bom pa še iskal pod mazda manuale
wink-1.gif