Mazanje ketne

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
pišuka, vsaka motorka ima sistem za mazanje verige kar med delovanjem, naši frčosakiji pa ne??
Bo treba kej na tem narest, ker danes smo motoristi tudi tisti bolj abervezniki, ki smo raje na komot.
Jaz sem zadnjič motor opral generalno, in opucal tudi ketno. Je blo polno nabrane gošče tam spredaj pri malem zobniku. Zdaj je lepo namazana in čaka na kako lepo vreme.
Bom pa odzdaj naprej ketno mazal po furi in ne pred njo.

lp
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Zakaj po furi? Edino, če počakaš, da se shladi....To mi je včeraj Jure (mehanik) razložil...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jure primec iz dolgega mosta.

ti je verjetno rekel, da ne mazat ko je žareča, ampak ko se ustaviš, daš čelado, podkapo, rokavice, mogoče jakno dol. da pol pa kar namaž. s epravi ko ni vrela, ampak topla, nikar pa ne na mrzlo.
a je rekel tako ali ne?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne tipaj. maži ko prideš na cilj in se slečeš. sebe najmanj umažeš, ni ti vroče in ne skačeš k astronavt v obleki okol motorja. bo prav topla, bo vse ok.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ne, rekel je, da je treba mazat mrzlo ketno.....pred furo. Seveda počakaš, da se mast strdi. Razložil je, da se mast pravilno razporedi po ketni samo takrat, ko je ketna mrzla. Če je ketna topla, se mast prehitro zasuši in ne pride na vsa mesta. Točno tako mi je razložil...
smirk-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bo treba primca vzet v roke. ketna se maže topla, da pride na vsa mesta. ker maža, mast, se topi od toplote, ne pa strjuje.

jure jure jure.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Zakaj po furi? Edino, če počakaš, da se shladi....To mi je včeraj Jure (mehanik) razložil...

Včeraj je bil prvi april. Vprašaj ga danes.
grims-1.gif