matična plošča

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
katero matično do 50€ mi priporočate, lahko je tudi rabljena.



zahetev pa so:

- za P4 HT procesor (obstajajo da omogočajo tudi kdaj prehod na C2D? )

- sata in ata diski

- PCIe 16x vodilo za grafično

- glede ramov sedaj imam doma DDR333 in DDR400 (da bi lahko kaj od tega uporabil in v prihodnosti komplet zamenjal za kaj boljšega)

- mrežna

- usb

....



procesor imam

Processor Socket: mPGA478

imam pa sedaj to matično
 
Nazadnje urejeno:

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Mogoce malenkost offtopic, v katerem sistemu pa si imel tole plato in zakaj jo hoces zamenjat? Je stara crknila?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v pc-ju je plata, še dela, zamenjal bi jo zato ker ne morem dobit grafične HD2600XT na agp vodilu.
aja je pa to plata za slim ohišja al kak se reče.
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Aha, ze vidim. To je plata iz Scenic/Esprimo E serije. Tu notri ne bos spravil nobene druge plate, ker ta plata ni standardni ATX oz BTX format ampak je FSC proprietary format.

Ce bos hotel menjat, bos moral zamenjat se ohišje. Ce bos res menju ohisje, sem kandidat za nakup ohisja, napajalnika in mamaplate.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
kak te ne moreš dobit te grafične na agp ..... kaj ta pa nista vredu??? ..... sem nekaj dni nazaj videl to tudi v eni slovenskih internetnih trgovin, samo se ne spomnim kje, malo preišči ..... je pa malo nesmiselno dajat tako grafično na tak sistem ker je ne boš mogel izkoristiti v polni in je to stran vržen denar
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@pisatelj
sej če bi plato zamenjal, vem da ne bo šla v to ohišje, sem imel namen narediti novega. sedaj sem zadevo še malo prespal in bom še videl ali bom res tako drastično posodabljal sistem. v primeru, da se odločim se slišma;)

@boskosi
iskal sem pri nas in v zagrebu. na severni strani meja res še nisem gledal.
grafično rabim samo za ogled filmov tudi kakšnega v HD, igric ne igram. in zato, ker ta zna "sama" premlevat hd, sem jo hotel imeti.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
nobena plošča na socket 478 ti ne bo podpirala core2duo procesorja ker je ta procesor na socket 775 torej razmišljanje o tem nima osnove...
kar se ramov tiče jih v prihodnosti nikoli ne boš mogle uporabiti ker če govoriš o prihodnosti verjentno govoriš o prehodu na nov socket in c2d procesor je povezan z ddr2 ramom

če povzamem je boljše da si kar nov sistem zamisliš... bo cenejše na srednji rok
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
za to kartico pa res nipotrebno v tujini gledati... jih je pri nas kar zadosti... za sapphirja lahko trdim