Matice in obročki z večjih feln na manjše?

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Zadeva je preprosta - mam 16'' platišča, z novimi maticami in centrirnimi obročki, in bi menjal za 15'' pa me zanima, kakšna je možnost, da bi centrirni obročki in matice pasale?
Platišča so OZ superturismo, matice in obročki so originalni in pravi za avto. V obeh primerih gre za ista platišča.

Eventuelno bom najbrž prej nabavil 15'' in potem prodal te večje, tako da bom lahko komot probal na licu mesta. Če ne paše, bi se pa rad vsega znebil s platišči vred.

Hvala za odgovore.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
Načeloma bi šlo skozi, ampak kako boš pa prodal 16'' feltne brez matic? Kupec se ti bo spotaknil ob to...
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ne moreš tega reči, prodaja tega materiala ni obvezna. Poglej malo oglase pa mi povej, koliko jih zraven še to prodaja.
Kako naj vem, da bo kupec rabil matice in ne vijake? Kakšna je sploh možnost, da bo kupec imel mazdo ali toyoto, da bo lahko to ustrezno montiral? In v kolikor ima matice, kako naj vem, da mu bodo pasale po dolžini? Univerzalnega pribora pa pač ni. Sicer obstaja folk, ki platišča samo vrže gor in jih vozi, jaz pač nisem med temi.

Mene zanima samo zato, da vem, če dam matice/centrirne na ebay ali pa vulkanizerja vprašam za možnost menjave. Drugače jih obdržim, ker sem jih kupil naknadno in ker jih prejšnji lastnik NI priložil, čeprav bi po tvoje moral. Kaj si je pa on moral misliti pri prodaji?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Glede na to da boš uzel enako OZ feltne, obdrži zadevo
smirk-1.gif


Drugače pa ko je nekdo omenjal, te stvari daš zravn ponavadi če se dogovoriš z kupcem oz jih ti pač ne rabiš več. Nekdo če ma vijake si matice lahko nekam vtakne če mu jih daš zravn
grin1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Kul, ta info sem rabil. Sem se že zmenil z enim prodajalcem. Bom vzel kar obroček pa eno matico s sabo pa bom kar na licu mesta probal, ker je hvalabogu blizu.

Tenks!
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Računaj da pr OZ imajo vse feltne, bilo ker model, fiksno lukno, pač samo ustrezne obročke nabaviš. Imam sam doma, tako da 110% drži
grin1.gif