Mastni madeži na steni

Ericssony

Pripravnik
2. sep 2007
210
0
16
Se da kako odstraniti mastne madeže od ribje konzerve s stene ne da bi ponovno pleskal steno?
 
Že v štartu prebeliš s pralno barvo
tongue-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
S čemer koli boš pucal bo po moje ostala neka packa. Pred beljenjem pa poskusi s žajfo za posodo pomivat. Drugač pa jaz za razmastit uporabljam čistilo Meglio, a ga na steni še nisem testirala.
 
Nazadnje urejeno:

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Dobro namočiš krpo ali penzl v vodo, lahko pa steno tudi našpricaš. Nato masiraš s krpo, dokler ne dobiš emulzije. Če je preveč kontrastno, lahko dodaš čisto malo svežega jupola in drgneš naprej ali pa eno tanjšo plast odstraniš. Važno je, da to emulzijo potem zimpregniraš nazaj. Pustiš, da se suši.

Doma smo že meli primer polite kave in omake za pečenko, pa je šlo vse dol popolnoma proti pričakovanjem. Samo potrpežljiv moraš bit, pa nenehno kontrolirat z razdalje, kako se to sklada s preostalim odtenkom. Prve dni ne bo glih fajn, čez en teden pa več noben ne bo vedel, če se je tu sploh kaj zgodilo.

To nam je predlagal sosed, ki je malar. In moram povedat, da deluje. Je pa treba met malo živcev.
 

uli

Pripravnik
6. okt 2007
103
0
16
Probej z robčki za rito brisat pri dojenčkih, boš videl dela čudeže, sem že marskej ven spravil.
 

Ericssony

Pripravnik
2. sep 2007
210
0
16
No mogoce sem pozabil omeniti, da stena ni bele barve ampak svetlo modra. Predvidevam, da zadnja dva nasveta v tem primeru ne morem uporabiti - ali pac?