Še dodati silikona?

grunwald

Pripravnik
20. jul 2015
61
8
8
V kuhinji je ob pultu že silikon, vendar ni čisto ob robu ter ker so ob strani pikice, me zanima, ali naj še posilikoniram? Morda je tudi možnost, da bi starega poskusil odstraniti ter ponovno posilikonirati? Se priporočam za mnenja tistih, ki imate več izkušenj s silikoniranjem.
IMG_20240120_150511.jpg
 

Priponke

  • IMG_20240120_150526.jpg
    IMG_20240120_150526.jpg
    888,3 KB · Ogledi: 95

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Tole mora stran že zaradi estetike.

Poreži zolfa nožem in potegni na novo. Na yutube poišci kako se silikonira..ker tako kot maš zdaj.
Če ne najdeš nic bomo tule kako rekli (rabiš drgače šprico v kateri inaš 20% šampona za posodo in vodo). Če boš delal prvič v življenju bo enormno lepše kot tole na sliki (ta, ki ke tole pustil za sabo je za prebičat in kamenjat hkrati..sploh če je računal).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Tole mora stran že zaradi estetike.

Poreži zolfa nožem in potegni na novo. Na yutube poišci kako se silikonira..ker tako kot maš zdaj.
Če ne najdeš nic bomo tule kako rekli (rabiš drgače šprico v kateri inaš 20% šampona za posodo in vodo). Če boš delal prvič v življenju bo enormno lepše kot tole na sliki (ta, ki ke tole pustil za sabo je za prebičat in kamenjat hkrati..sploh če je računal).
ta šampon za posodo: .... imaš onega proti prhljaju al onega za suhe konice?
 

grunwald

Pripravnik
20. jul 2015
61
8
8
Tole mora stran že zaradi estetike.

Poreži zolfa nožem in potegni na novo. Na yutube poišci kako se silikonira..ker tako kot maš zdaj.
Če ne najdeš nic bomo tule kako rekli (rabiš drgače šprico v kateri inaš 20% šampona za posodo in vodo). Če boš delal prvič v življenju bo enormno lepše kot tole na sliki (ta, ki ke tole pustil za sabo je za prebičat in kamenjat hkrati..sploh če je računal).
Zna biti, da bom kar kupil silikonsko pišolo in potegnem silikon iste barve. Predvidevam, da naj potegnem čisto na tenko? Ta, ki je delal je morda preveč silikoniral in je prišel silikon ven, ker na začetku ni bilo tako, kot je na slikah.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zna biti, da bom kar kupil silikonsko pišolo in potegnem silikon iste barve. Predvidevam, da naj potegnem čisto na tenko? Ta, ki je delal je morda preveč silikoniral in je prišel silikon ven, ker na začetku ni bilo tako, kot je na slikah.

Lenčina:

Ti imaš to točke 5. preostanek gledaš doma.
Manjka ti nadaljevanje.

(polepiti ne rabiš s trakom, komot gre brez...)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Moje vprašanje.
Kako najbolje pripraviti površino za silikon kit?
Sem pred apliciranjem potegnil z prstom čez/po površini. Sedaj se robovi vihajo.

Moje izkušnje.
Pištolqa? To je MUST!!
Žiletka špohtl, da gre lepo stran. Previdno po netrdi površini!
Kupi dodatne konice - 2€ - , ki jih odrežeš glede na špranjo.
Silikon stran. Mehansko. Manj kot ga bo ostalo, kvalitetneje bo.
Brez traku! Odstraniš trak, ta neredi stopničko pri robu silikona. Ja, ja lahko s prstom potegneš. Malo morgen, uničiš silikon vogal.
Uporabi plastične lopatke-profile.
 

vprasanje1

Pripravnik
18. jul 2020
128
9
18
Kaj narediti s kartušo, ki je odprta, vendar je veliko silkona ostalo? Kam jo shraniti, da bo uporabna dolgo časa?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Kaj narediti s kartušo, ki je odprta, vendar je veliko silkona ostalo? Kam jo shraniti, da bo uporabna dolgo časa?
Pri meni so kvalitetne (in drage) od (pozabil trenutno) tudi po več mesecih še vedno uporabne, ker se strdi le v nastavku. Pač nastavek vzameš dol in očistiš ali pa vzameš novega in to je to.