Marinček in prijatelji so gotovi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.432
113
Pomoje ni tak hudo.
Je pa res da bo sedaj kak ekolog ob svoj dohodek.
Ker nekaj infrastrukture pa rabimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Vedeti je treba, da kar čas vzame, več ne vrne. Narava, ki smo jo že uničili, je že uničena; in narava, ki jo še bomo, ne bo več prišla nazaj.
Nesmiselno je s prstom kazati prav na okoljevarstvenike. Projekt, kot je npr 2TIR, se načrtuje in poca desetletja, pa ni nobenega naravovarstvenika treba - samo denar in njega delitev popolnoma zadošča. In po drugi strani bi se marsikatri projekt dalo smiselno umestiti v prostor. Samo, ko se enkrat pogača razreže med ta velikimi, se nenadoma začne muditi. Ker kdo ve, jutri morda tega infrastrukturnega projekta sploh ne bomo več potrebovali. In iz ekonomije vemo, da je evro danes vedno več kot evro jutri.

Pri izločanju naravovarstvenikov gre samo za to, da se enega (najšibkejšega) igralca odrine stran od korita. Plačali pa bomo mi in nas otroci. Dobički in podkupnine bodo šli v redke žepe, rane bomo morali pa nekoč sanirati, ali pa živeti z njimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in bizi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.454
113
Mam to čast da sem jih lahko spoznal v TNP....še tako da je bil njihov zajeb (njim arhiv ne štima) ampak štrafal bi pa takoj s peno na ustih...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
Naravovarstveniki (oz ekoteroristi kot lepo pravi kameleon) niso glih najsibkejsi. So ozredno izredno močni. In prav je da se jih malo omeji itak pa jih vecina delanza kapital...

Prav je da se skrbi za naravo itd ampak ekologi znajo biti prav brez milosti, ker jih ipak 99,9% zivi od drzavne podpore in jih boli k za gospodarstvo. Pa kaj potemnce se ena firma zapre. Oni dobijo dnar iz proračuna...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Mr_Wolf
13. jul 2011
2.677
625
113
Vedeti je treba, da kar čas vzame, več ne vrne. Narava, ki smo jo že uničili, je že uničena; in narava, ki jo še bomo, ne bo več prišla nazaj.
Nesmiselno je s prstom kazati prav na okoljevarstvenike. Projekt, kot je npr 2TIR, se načrtuje in poca desetletja, pa ni nobenega naravovarstvenika treba - samo denar in njega delitev popolnoma zadošča. In po drugi strani bi se marsikatri projekt dalo smiselno umestiti v prostor. Samo, ko se enkrat pogača razreže med ta velikimi, se nenadoma začne muditi. Ker kdo ve, jutri morda tega infrastrukturnega projekta sploh ne bomo več potrebovali. In iz ekonomije vemo, da je evro danes vedno več kot evro jutri.

Pri izločanju naravovarstvenikov gre samo za to, da se enega (najšibkejšega) igralca odrine stran od korita. Plačali pa bomo mi in nas otroci. Dobički in podkupnine bodo šli v redke žepe, rane bomo morali pa nekoč sanirati, ali pa živeti z njimi.

Pa so naravovarstveniki z novim zakonom res izločeni? Ali so izločeni samo "naravovarstveniki" - tisti ad hoc?
Plačali bomo mi in naši otroci. Ali z "uničeno" naravo ali pa z zaostankom pri razvoju. Res je potrebno najti smiseln kompromis, ampak, če se v projekte lahko vtakne vsak, ki ima pet minut časa, to pač ni možno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.432
113
No ja kakšen Greenpeace ne bo imel problema.
Kakšen Joža Bodiroža pa ja.
Sedaj pa vrag si ga vedi kaj je bolje.
Sigurno pa ne moremo samo žabe gledat in stradat, oni pa bi se na proračun napajali.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
  1. Menda tudi Ribiška zveza ne ustreza opisu (morda so popravili, nisem član).
  2. Ni problem taka zahteva za naprej, po dveh letih. Tako pa sedaj odpira okno prostega lova, ko zainteresirani ne morejo izpolniti pogojev. Ki so, roko na srce, arbitrarni. Saj je OK, da skušajo doseči neko reprezentativnost na nek način, ampak ta način ni pravi. Bi lahko uvedli prehodno obdobje, ko morajo biti izpolnjeni vsi pogoji razen tega za nazaj - npr od 1.7.2020 dalje, in od 1.7.2022 najmanj dve leti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Daj mi razloži tole:

Marinček (Alpe Adria Green) podpiše, da je vse v redu, potem pa Marinček (ROVO) reče, da pa ni v redu... tipičen ekofašist...

Temu se reče iznajdliv človek, najprej potegne denar pri AAG potem pa še pri ROVO.

Sicer pa sem bil kar nekajkrat na raznih sestankih in soočenjih pri umeščanju objektov v prostor. Kaj vse slišiš od teh "ekologov". Saj eni še imajo argumente jih je pa večina ki bluzijo do onemoglosti. Pa to ni problem, problem je ker strokovna mnenja ponavadi padejo zaradi tega. Enemu birokratu na MOP je nekdo z agrumenti in "okoljevarstvenik" isti krščen duš, tisti ki je glasnejši podavnadi zmaga....zato se pa nič ne gradi.

Čisti primer objekt se ne sme graditi ker je v neposrednji bližini potok v katerem je potočni rak pa še ena žuželka (se ne spomnim imena). Edino praksa na terenu je da je potok že več kot 10 let suh....
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Daj mi razloži tole:

Marinček (Alpe Adria Green) podpiše, da je vse v redu, potem pa Marinček (ROVO) reče, da pa ni v redu... tipičen ekofašist...
Eko terorist bi razstrelil stroje tistim, ki gradijo cesto čez najboljša polja ali podirajo gozd, ko bi lahko šli naokoli :evil: Pri nas tega še nisem zasledil, torej ne opletati s pojmom terorist s tako ali drugačno predpono.:jok:
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
LoL, a dej no, a zdaj se boš pa delal kot da (ti) ni jasno, da gre za metaforo oz. za terorista, ki terorizira s svojimi besedami in dejanji in ne za terorista s kalašnikovim ter bombami? :valjamse:

Oznaka EkoFašist oz. EkoTerorist bo kar primerna za te talente.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in alkoholik

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Ne, niso, saj vsaj po mojem vedenju ljubljanski protestniški biciklisti s svojim delovanjem do sedaj niso še nikomur preprečili ničesar, kar bi lahko na tak ali drugačen način koristilo skupnosti in/oz. državi sami kot je to vidno pri Marinčku in podobnih eko-teroristih. Kolesarji zaenkrat samo kolesarijo in realizirajo v praksi svoje demokratične pravice o opozarjanju na določene problematike, protestirajo torej medtem ko pa eko-teroristi dejansko uničujejo in škodujejo ampak pač ne z razstrelivi kot to po tvoji definiciji počnejo edini pravi teroristi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Potem so po tvoje tudi ljubljanski biciklisti teroristi. :nigladek:
Ti se samo delaš retarda ali dejansko si? Tisto so kolesarji. Pika.
Ta drhal pa že samo s tem, da so si prislužili titulo eko teroristi, dokazujejo, da nekaj delajo narobe. Prvo kar je, so podkupljivi, kar še slep človek vidi na 100m. Tisti ki pa niso, pa so faliranci, ki bremzajo prepotrebne projekte zaradi 2 polžev. Ker pač lahko in imajo čas.
Ostane potem ene 5 ekologov, ki služijo svojemu poslanstvu.
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N in tomi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.454
113
Mi smo mel v TNP "pisanega medvedka"...zgleda ma vsak eko-terorist svojega trojanskega konja za utrujanje :)
 

Podobne teme