Mariborski park

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
še vedno upravlja s tem snaga, ki pač potem najame podizvajalce za najnižjo ceno, sama pa obdrži 80%
grin1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Nekak tak ja. Da gradbinci in smetarji upravljajo s tako velikim parkom je samo pri nas mozno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če lahko avtobusar gondolo vozi (no upravlja), potem lahko tudi smetar rožice sadi.

V bistvu gre za koncesijske dejavnosti, ki jih je najlažje (direktno) podeliti javnemu podjetju v občinski lasti. tako gre denar legalno iz desnega v levi žep lastnika (občine) brez da kdo opazi, da se ga je vmes kar nekaj izgubilo v zadnjih žepih!
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Kaj pa kakšne pobude občanov? Imate v Mb menda neke mestne svetnike, pa jih pocukajte za rokav in zahtevajte pogovor, en pa drug pa tretji, dovolj vas je, da vas bodo imeli poln kufr.

Druga stvar so civilne iniciative. Torej potrebujete koga iz SDS pa naredite Iniciativo za park.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj ne me v
hysterical-1.gif


Itak MB vodi "civilna iniciativa". Ko bi vedel kake nebuloze so v t.i. samoorganiziranih mestnih četrtnih skupnostih (dvomim, da zna 80% tam sodelujočih sploh ponoviti ta izraz) na dnevnih redih.
bonk.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Kolikor gledam je park v takem stanju ker ste se šli neko vstajo, še ti si bil tu na alterju glavni medijski sponzor kolikor se spomnem? Kako drugače razložit manjkajoče tlakovce (granitne kocke)? Grem stavit da so jih imeli tisti v ruzakih ki so šli ničkrivi na policijo in so jih sedaj morali pomilostit ker so se revčki šli miroljubni shod!
rolleyes-1.gif


Tako da kar lepo pljunit v roke pa tlakovce nazaj vrnit od tam kjer ste jih pobrali pa bo park čisto ok!
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne bodi pamet....

Skor vsak dan hodim v park, te kocke so sedaj "nastale" pred časom.

V občino so se metale kocke, ki so bile kar poleg... ni blo treba daleč nosit, niti nabirat.

Pa še večje kocke so metali, ne teh malih
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

Tipično slovensko....Mariborčani se kregate, da imate neurejeno mesto...na drugi strani pa je Ljubljana, ki se počasi lepo ureja, pa tudi ni prav, ker je vse predrago in se sam krade in pufa pa kaj ti še vem kaj
bonk.gif
V hosto pejte, nikoli ni prav.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Partljiču,Vesni Vuk Godina, Vezjaku in ostalim ličinkam prinesti na dom motike in krampe.... pa imajo da zrihtajo ob delovnih nedeljah park da se sveti pikobelo. V ribnik pa priklenat onega podkupljivega tožilca da plava notri namesto rib.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Glede na to, kako je Mariborski park velik, in koliko ljudi se tja zgrne čez dan, ko je lepo vreme, bi ga res lahko uredili v nulo. Meni kot površina in razporeditev poti v parku mi je zelo všeč, moti me pa samo tisti tlakovec na sredini parka, ki se suče vse od ribnika do konca parka.

Zdaj za invalidski voziček res ne vem, vem pa, da sem se s cestnim kolesom zelo rad vozil po parku (se da lepo voziti), izogibal sem se samo temu delu kjer so tlakovci in cel čuden asfalt. In moti me tudi to ... premlo je otroških igral v parku. Sem šel s prijateljico enkrat tja na sprehod z njenim malim, vse lepo in prav ... polno otrok je čakalo že pred nami, da bi šlo na igrala, in pol smo pol ure sedeli tam, da so se otroci naigrali, in ko se je že med tem časom kar lepo ohladilo, pa smo šli nazaj ... njen mali pa se je igral pet minut, tolko, da se ni drl pol, da je bil tam, pa gor ni smel.

Drugače pa imajo tudi poti okoli ribnikov grdo porihtana. Ko se pelješ tam po gozdu kakšnih 100m je na enem delu tako grda cesta, da sem se mogel čisto počasi peljati s kolesom, tolko glih, da nisem že izgubil ravnotežja.

Ni samo park grdo zrihtan ... grdo je zrihtana tudi desna stran drave pa tudi delček leve strani. Govorim o rekreativni poti (bolj kot ne), ki je asfaltiran na levi strani Drave, ki se giblje vse do mariborskega otoka, oz do neke gostilne, pol pa prideš na tako grdo pot, da je hudo.
Enkrat in edinkrat pa sem se peljal po desni strani drave, kjer je tako grda pot, da sem se že večkrat podoč mislil obrniti, pa sem še kar vztrajal, ker me je vlekla želja po tem, kaj vse bom videl podoč. Pol pa sem videl lepo naravo in zelo zelo grdo pot ... blato, vodo, kamenje, veje itd ... grozna pot.

Maribor mi je veliko lepše mesto kot Ljubljana, na primer ... ampak urejenost parka in ta pot ob Dravi sta ena velika katastrofa in žalost ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nemški red smo meli nekoč.

Se strinjam glede igral, ne pa glede koles.

Kolesa v park ne sodijo, ker kar bekaj jih tam "divja?

Nek plac mora biti za sprehsjalce, ne pa da se kolesarji tam izživljajo

Kolikor mi je znano je v parko dovoljena vožnja s,hitrostjo pešca

Kolesarji imajo druge površine, cesto itd.

Vsak dan se umikam kolesarjem, sploh tam ob ribnikih se spustijo ko raketa
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Partljiču,Vesni Vuk Godina, Vezjaku in ostalim ličinkam prinesti na dom motike in krampe.... pa imajo da zrihtajo ob delovnih nedeljah park da se sveti pikobelo. V ribnik pa priklenat onega podkupljivega tožilca da plava notri namesto rib.

aplauz.gif
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Partljiču,Vesni Vuk Godina, Vezjaku in ostalim ličinkam prinesti na dom motike in krampe.... pa imajo da zrihtajo ob delovnih nedeljah park da se sveti pikobelo. V ribnik pa priklenat onega podkupljivega tožilca da plava notri namesto rib.

aplauz.gif
Alterasi ti predlagajo resitev, ti pa kot kura brez glave ne znas presojat. Stajerci ste ^%$#@@!!! in &*()_+i, da bi dojel, da ste bili nategnjeni. Ze v preteklosti vas je moral resevat Goren'c Maister. Samo za zgago ste dobri, to je pa res.
 
Nazadnje urejeno:

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Snecer, a ti si na invalidskem vozičku samo začasno? Drugače pa glede kolesarjev ... se strinjam glede divjanja, da se to ne sme dogajati, pa nekateri kolesarji res zelo grdo vozijo po parku. Jaz se res peljem počasi, nikogar ne oviram in mu ne gnjavim naj se umakne ipd ... pač se pelješ toliko, da so vsi zadovoljni.

Že večkrat sem se pritoževal glede teh "pločnikov" sredi parka, kjer moreš dobesedno s kolesa stopiti, da prideš gor ali dol z njega, če tudi je nekje položen. Sem pa enkrat videl, kako je ravno tu ena starejša ženska na berglah padla, ko je mogla stopiti na tisti veliki "pločnik" pol pa jo je njen mož (verjetno) pobiral.

Pa v parku me še moti en veliko večji problem ... oz kar največji ... to so pasji dreki, ki ležijo povsod.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Pa v parku me še moti en veliko večji problem ... oz kar največji ... to so pasji dreki, ki ležijo povsod.
Žal je tole največji pokazatelj, kakšen odnos do okolja in do tega, kako se bodo nekje tudi drugi počutili, ima večina tistih, ki se po parku sprehaja. In zato se ne smemo čudit, da je takšno tudi občinsko vodstvo...
Ni samo park problem, ampak praktično celo mesto z okolico. Povsod ogromno smeti, uničevanje tuje lastnine (klopi, igrala...), čečkanje s spreji po vseh možnih površinah, okolica stanovanjskih blokov v večini totalno neurejena ipd.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Partljiču,Vesni Vuk Godina, Vezjaku in ostalim ličinkam prinesti na dom motike in krampe.... pa imajo da zrihtajo ob delovnih nedeljah park da se sveti pikobelo. V ribnik pa priklenat onega podkupljivega tožilca da plava notri namesto rib.

aplauz.gif
Alterasi ti predlagajo resitev, ti pa kot kura brez glave ne znas presojat. Stajerci ste ^%$#@@!!! in &*()_+i, da bi dojel, da ste bili nategnjeni. Ze v preteklosti vas je moral resevat Goren'c Maister. Samo za zgago ste dobri, to je pa res.

Fištravec je vnuk od Maistrovega borca...