Manjši šoping

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Prav morda, si pa siten.
wink-1.gif


Sej razumem kaj hočeš povedati, ampak če bi vedel kaj rabim ne bi spraševal drugih. Poguglal bi par testov, primerjal različne ponudnike in finito.
Pri meni je "problem" da rad slikam čisto vse. Od pokrajine, portretov, makrojev, koncerte, šport, arhitekturo, živali, pa še bi se našlo.
Zato vedno iščem rešitv, ki bi mojo obstoječo opremo nadgradila v smeri, v kateri je pomankljiva. Vendar v tej temi, ko gre za 300 bogih ojrov (v kontekstu fotografije kot dragega hobija) ne moremo govoriti o "opremi" ampak zgolj o dodatkih, ki pridejo prav ne glede na to, kaj rad počnem.
Za nasvet sem vprašal glede stativa - nimam ga. Uporabljam ga v službi in mi tisti, ki ga imamo ni všeč. Najbolj me moti glava, ki se premika tako da je treba za vsak premik odšraufat in zašraufat 37 vijakov (no morda kakega manj). Tako da najraje dvignem cel stativ in ga premaknem v želejno smer - je hitreje. Seveda če hočem premik po horizontali...

In zdaj bom rekel, ali se da dobiti tako glavi, ki mi ne bo šla na jetra, pa boš odgovoril da naj bolj specifično povem ali sem levičar ali desničar, bom reku da desničar, boš reku da moram povedat a bom slikal podnevi ali ponoči.
Enostavno rad komentiraš ne da bi sploh kaj povedal. Oprosti, ampak vsi, ki so v tej temi pisali, so povedali vsaj eno koristno informacijo, le ti goniš svoje.

lp
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Moja koristna informacija je bila tale: povej, kaj fotkaš, pa ti bo folk lahko kompetentno svetoval. Meni je sicer povsem vseeno, kam daš svojih 300 evrov, četudi si kupiš kroglično glavo, stativa pa ne.
cool-1.gif
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Brez veze se dajat okrog "Kozlove sence".
Različna mnenja in koristni nasveti so padli. Vsakdo lahko kaj primernega potegne iz tega tudi záse. Vsaj záme to drži.

Lahko pa gledata na ta topič tudi tako:

@DrM007, Stiebru itak ne boš prišel do konca.........

@ Štibr, DrM007 se je hotel le pohvalit, da lahko zapravi 300€. Bog mu požegnaj. press

lp
Dolfe
wink-1.gif