Manjši šoping

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Zaradi hecnega spleta okoliščin sem v situaciji, ko moram nujno hitro porabiti 200-300 €.

Odločil sem se, da bom denar porabil za nekaj dodatkov za fotoaparat. Potrebujem pa nekaj vaših idej, kaj naj nabavim. Torej ne mislim kupiti objektiva oziroma česa takega, za kar bi dal ves denar samo za eno stvar. Torej nekaj stvari, ki

Kaj že imam?
-EOS400D, Sigma 17-70, 50mm 1.8 nifty, 18-55kit
-bliskavica sigma EF-500 DG Super
-grip+2x bateriji, 4gb cf kartica
-tamrac nahrbtnik

moje ideje:
-cirkularni polarizator
-še ena kartica
-še ena ali dve bateriji
-stativ
-čistilni komplet za senzor
-nekaj podobnega

ali pa mi vsaj svetujte glede mojih idej katere stvari točno bi kupili na mojem mestu.
17758-icon_confused.gif


hvala

aja, cajta mate pa do jutri ob cca 15:30
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
no lahko se zmeniva pa pridem nekam jutri ob treh pa daš men 200 €
smile-1.gif


Drugače pa, če še nimaš potem i obvezno svetujem kakšen stativ za recimo ene 100€ so že dokaj kulturni in ti bo ponudil veliko dodatnih možnosti fotkanja. Predvsem nočne fotografije po mestu ali celo kakšne panorame sestavljene iz večih posnetkov. To bi jaz definitivno izbral glede na to kar že imaš. Dodatne baterije pomojem da še ne potrebuješ, polarizator pa bi prišel prav tako da še to vzameš pa s že na ene 150€. Če te zanima še makro mogoče kakšnega Raynoxa 150 (predlečo), pa si na 200€. Če imaš potem 300€ evrov, bi vzel mogoče še kakšen čistilni komplet pa mogoče bi dal mal vče za stativ tako da bi me stativ pišel recimo 150€ pa je dober in čistilni set pa si na recimo slabih 300€. Definitivno odlična izbira glede na tvojo opremo
smile-1.gif


Najbolje pa da narediš tako kot sem napisal čisto zgoraj
tongue-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
u ste hitri
cheer.gif


bom šel kar zdjle v mixija:
image tank - dobra ideja, sem ga že dolgo načrtoval kupiti, pa vedno pozabim...
klikmi

Vzel bi tudi stativ a ne vem kaj bi bilo v redu...
kako naj vem recimo, da se mi ne bo vse skupaj prekucnilo, če dam gor kak večji/težji objektiv?

Kak konkreten predlog?

Polarizator tut vzamem. Odvisno od cene stativa. Verjetno tegale: filter

Bo v redu?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tale image tank mora bit bomba!! jaz bi ga samo nabavil, brez premišljanja, če bi imel denar.

stativ pa itak, mora delovati čimbolj stabilno... pa po moje lahko rečeš tam, če ti lahko malo pomagajo, pa ti magar kak težji objktiv malo posodijo, da malo stestiraš stabilnost.
wink-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Eh, zdej sem pa pozen pa se mi ne da več v center spuščat ...

Bom pa jutri zagotovo šel. Tako da... na dan z idejami, morda si še premislim
smile-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ja, jaz pač rabim nekaj, kar mi bo omogočilo nemoteno fotkanje, medtem ko nimam dostopa do računalnika. In image tank mi to nudi tudi pri večdnevni odsotnosti.
Ampak si bom kmalu moral omisliti tudi večji nahrbtnik, saj je tale, ki ga imam sedaj počasi postal premajhen. Sploh, ko si omislim nekaj iz družine 70-200L...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
d055.gif


Em, tega pa niti nisem vedel. A je razlog le v visoki ceni, ali tudi v kakovosti? Ali je razmerje cena/kakovost v primerjavi z drugimi slabša ali kaj?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Tule imamo lep primer, kako se opreme NE kupuje. Kot prvo in nujno, bi avtor teme moral povedati, kakšne potrebe sploh ima. Čemu nekdo potebuje kar štiri baterije? Mar je teden dni v džungli? Ne more folk kar na pamet pisati nekomu, kaj naj kupi, če pa ne vemo, s kakšno fotografijo in v kakšnih okoliščinah se omenjeni z njo ukvarja.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Oprosti, ampak dokler sem imel le eno samo baterijo se mi je vedno zgodilo, da se mi je baterija spraznila preden sem prišel domov. In to v enem dnevu. Praktično z eno baterijo nisem mogel pofotkat za celo 4gb kartico. Zdaj z dvema baterijama pa se mi še ni zgodilo da bi mi baterij zmanjkalo - prej napolnim kartico.
Z image tankom ne bom imel težav s prostorom, zato bodo baterije spet šibki člen.

Če bi vedel kaj potrebujem, bi lepo šel pa kupil, ne bi spraševal tukaj.

Naštel sem nekaj stvari in vprašal za mnenje druge, ki to že imajo, če gre za smiseln nakup.

Vseeno hvala.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Poglej, ti moraš najprej povedati, kaj fotografiraš oz za kaj uporabljaš svojo foto opremo, šele nato ti lahko folk poda smiselne nasvete. Zelo težko ti ga kdo pameten nasvet, kaj kupiti, če pa ne vemo, kaj počneš.

Če potrebuješ image tank, si ga pač kupi, če potrebuješ 5 baterij, si jih kupi. Ampak ali to potrebuješ ali ne, pač ne moremo vedeti, saj nisi podal dovolj informacij, da lahko ocenimo oz svetujemo.
 

mii

Pripravnik
29. sep 2007
126
8
18
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
ne vem, meni je logično, da se svetuje Image Tank - ta vedno prav pride. poleg tega pa kakšne rezvervne baterije tudi vedno prav pridejo...

logično je, če potuje, jaz še nikoli nisem rabil Image Tank, ker ne potujem in nikoli nisem od doma tolk časa, da mi kakih 5 giga ne bi bilo zadosti. Glede tega jaz tko gledam, koliko giga prostora dobim na karticah za tako ceno kot je Image Tank in če ga je dovolj bi se raj za kartice odločil.
Za baterije ne vem, men zdrži ene 600 fotk in mam 2 čez glavo dost.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Hja, tale tank stane 114 €, in sprejme 40gb, za ta denar dobiš okoli 8-10gb v karticah. Kar niti ni tako slabo, še vedno pa je 4x manj... Je pa res da zasede manj prostora. Kar je lahko pomembno, ali pa tudi ne.