Manjši avtodom

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Ne, a je res težko razumeti, kaj hoče... napisal je cenovni in dimenzijski razred, potem pa uleti najprej Retro, nato pa še Snecer.
Sipras je svoje čase ponujal montažno pohištvo, za hitro predelavo kombija v avtodom. Mogoče imajo še vedno...
Edit: Jp, imajo...
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
O tem sem tudi razmišljal ja. Iskreno ne vem, če bom imel čas za to. Je pa ideja vsekakor
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Sipras zgleda, cena pa je ohohooo.
smile-1.gif
Se da tudi ceneje.

Preverjeno ugodnejša varianta za kombi so plastične delavniške omarice iz Bauhausa/Merkurja, med vožnjo pogurtnane na obstoječa/dodatna pritrdilna mesta. Polno naložene zdržijo turo po Dolomitih, vključno s Stelviom. V dve približno taki spravim garderobo za 5, kuhalnik, hrano, pa še kaj:
http://www.merkur.si/delavnica...ica-65x37x85-cm

Moji bom še na strani ojačal in dodal ročaje za lažje prestavljanje iz avta v primeru več, kot enonočnega kampiranja.

Gurtne po meri dobiš v Sl.Bistrici za res ugodno ceno, Campingazov kuhalnik je par 10EUR, mini Thetfordov kemični WC je malo pod 100EUR (ne rabiš pogosto, a ko ga, bi zanj dal ledvico
smile-1.gif
), inverter za par 10EUR v Hoferju, 12/220V hladilnik/ogrevalnik za cca. 70EUR v Hoferju, pa si opremljen.
V
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
... s kombijem, improviziranim pohištvom in brez izolacije je kampiranje v Alpah jeseni bolj bivakiranje.

Za celoletno uporabo, raje glej rabljen AD.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Za 7 jurjev boš dobil bolj ali manj podrtijo od AD. Tile 20 let in starejši praviloma nimajo niti klime, verjetno bi napisali če bi jo imeli. Šlo pa bi kot sem napisal in kot je nakazal tudi @naliM.
Sem dosti študiral v vseh smereh in AD-ja pod 10, raje 12, še bolje15 k€ nimaš kaj dosti iskat. Dobiš pa razne polovičarske rešitve. Vsi tisti, ki bi mu ponudili nek campingbox z izvlekom nazaj, kao boš kuhal zadaj pod prtljažnimi vrati: a je kdo tole že probal v kakem konkretnem dežju? Jaz ne bi.... Še v prikoli 4x2m (s pogradi) je gužva.
Če bi se sam že šel AD za zmerno ceno: kakšen dobro ohranjen Iveco (B kategorija) in lastna predelava. Kvaliteta predelave in buđet sta obratno sorazmerna. Če potem hočeš imet pravi AD, je treba še naredit vse čirečare s papirologijo (homologacija), tukaj je najbolje poznat nekoga, ki se s tem profesionalno ukvarja da ti uredi papirje, sam zelo težko. In si že na ta način zlahka na 10k€, manj težko.
 
Nazadnje urejeno:

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Predelava kombija na nek Adria Van standard je ranga 17 jurjev.

Starejsi ADji znajo biti dober nakup, ce si potrpezljiv in cakas in cakas, da se prodaja kaj solidnega.
 
Nazadnje urejeno:

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tale tema me spominja na tisto...kako smo sanjali v srednji soli, da bi seksali s kim basinger. Saj sam ves, da ne gre. Ce bi bil tisler in mehanik obenem..
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Predelava kombija na nek Adria Van standard je ranga 17 jurjev.

Starejsi ADji znajo biti dober nakup, ce si potrpezljiv in cakas in cakas, da se prodaja kaj solidnega.
Ja, cene predelovalcev so ohoho. Sem napisal da lastna predelava. Skratka, poceni ADjev ni. Ali ga "narediš sam", kar marsikdo ne zna, ali pa imaš nek kompromis. Mi recimo imamo AD razdeljen na A + D.
grin1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.725
6.327
113
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Gledam manjše avtodome za minimalno 3 ljudi in maksimalno 4, cena do nekih 7.000 EUR. Zaradi mene je lahko tudi oldtimer, v vsakem primeru nameravam kupiti nove postelje. Kar je večje od kombija, me v bistvu že ne zanima.

Je od tega kaj uporabnega ali lahko pozabim, da bom našel nekaj ohranjenega za ta denar?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11491840&display=Avtodom%20FORD%20WESTFALIA

http://www.avto.net/Ads/detail...P-2.5%20D%204WD

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10636881&display=Avtodom%20FIAT%20FIORINO%20TOP%20VIVA

Da ti še jaz malo popametujem =)

Zraven sem pri podjetju, ki se ukvarja s popravili AD-jev in kar ti bom napisal sem se naucil od partnerja in zaposlenih, ki AD-je popravljajo. AD v van obliki ti lahko hitro postane premajhen, običajno tudi nimajo kopalnice. Sam si napisal da sta dva plus otrok torej velikost ni problem, kopalnice praviš da ne potrebuješ.

Če boš kupil kaj večjega (tvoja druga dva linka), kar ima že nadgradnjo pa dejansko pazi na to v kakem stanju je les na nadgradnji. Problematični so vogali zadaj spodaj (lahko tudi zgoraj vendar manj). Če je AD gnil (torej je les že napihnjen) ga bo potrebno popravit ker s propadanje les izgublja konstrukcijske lastnosti in ti AD slej ali prej lahko razpade (malo pretiravam ampak gre pa v smeri vedno vecjih poskodb). Zamenjava stranice oz popravilo le te (ce zelis daje izvedeno dobro) je poseg, ki zahteva dovolj prostora (ker gre ponavadi cela stranica dol), vsaj enega ki ve kaj dela ter cas (ce bos delal v lastni reziji bo seveda trajalo dlje). Ce bos dal popravljat drugam pa cena zavisi od tega koliko se menja in koliko delovnih ur se naredi. Sedaj bom pljunil v lastno skledo ampak - ce sam ne bos popravljal gnilobe zadaj potem bos moral dat na servis, kar pa zna biti drago. Vsekakor pred nakupom te stvari preveri da te potem ne bo bolela glava.

Ce bos kupoval starejse kombije preveri se hibe samih motorjev ter karoserijo - znano je npr. da so PSA/fiat 2.8 dizli neunicljivi, da pa jim hkrati na polno gnijejo pragovi (ce bos imel van izvedbo).

Ce bos v okolici LJ oz v LJ hodil na kake oglede mi lahko javis pa bo sel en s teboj, ko bos imel ozji izbor (pivo po ogledu placas ti).
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
U hvala, se vsekakor javim, če bom šel. Enega malega Fiata imam ogledanega v LJ. Za les sem slišal ja. Kako se pa kaj tile Fordi Transit Westfalia obnesejo?

Kar se tiče velikosti: imam frenda, ki sta kupila velik avtodom, da šli sem pa tja z otroki potovat. No zdaj jima je žal, ker tisto kravo furata okoli in jima je čisto prevelik. Tega jaz nočem. WC je ok če je, sigurno pride tudu prav, ne bom pa zaradi tega sebi prevelikega AD-ja kupoval
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Tale tema me spominja na tisto...kako smo sanjali v srednji soli, da bi seksali s kim basinger. Saj sam ves, da ne gre. Ce bi bil tisler in mehanik obenem..

Kaj ne gre? Kupit ok mali avtodom za par jurjev?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.725
6.327
113
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
U hvala, se vsekakor javim, če bom šel. Enega malega Fiata imam ogledanega v LJ. Za les sem slišal ja. Kako se pa kaj tile Fordi Transit Westfalia obnesejo?

Kar se tiče velikosti: imam frenda, ki sta kupila velik avtodom, da šli sem pa tja z otroki potovat. No zdaj jima je žal, ker tisto kravo furata okoli in jima je čisto prevelik. Tega jaz nočem. WC je ok če je, sigurno pride tudu prav, ne bom pa zaradi tega sebi prevelikega AD-ja kupoval
Podobno je en frend razmisljal...pa smo sli par teh Van variant pogledat...pa ima sedaj ta velko zadevo z alkovnom... tip veliko kolesari...in ko pride s ture gre v kopalnico, se stusira in je... Se bojim da ce ne bos mel wc-ja da bos kar malo omejen na kempe in PZA-je
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
A manjša prikolica npr. 4,5 m in okrog 1200kg pa ne bi šla skozi? Imaš WC, kuhinjo, dve ločeni spalnici. vso šaro spraviš v prtljažnik pod posteljo cunje in ostalo pa v avto. ko prideš na lokacijo imaš ravno toliko dela kot z avtodomom. Postaviš na nogice (5 minut dela). Na prikolico lahko zmontiraš tudi "avtomatsko" tendo, kot na avtodom. Z avtodomom greš težje v mesto na ogled znamenitosti ali pa v trgovino. Se strinjam, da je zmagovalna kombinacija california, ampak cenovno je pa malo huda.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Izhajam iz tega, da sem sedaj šotoril. Ta velik ima tudi minuse, ne samo plosov. Težko ga parkiraš nekje v mestu, več kuri, preko zime ga težje dam v najeto garažo...

Pa še precej dražji so kot manjši. Kaj pa bi bil best buy? Pa dejmo rečt do 10.000, več se ne grem.

Mislim, da bi mi bila ta velikost čisto ok, čez par let pa večjega: https://m.mobile.de/wohnwagen-...23.html?ref=srp
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Prikolica me zaenkrat ne zanima, če drugače ne bo šlo, začnem razmišljat v tej smeri. Samo to je res samo za kampe, jaz bi rad imel posteljo s seboj v primeru, da se mi zalušta nekje prespat. S prikolico pa je ok samo v primeru dopusta. Poleg tega je vožnja ogromen minus...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.725
6.327
113
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Izhajam iz tega, da sem sedaj šotoril. Ta velik ima tudi minuse, ne samo plosov. Težko ga parkiraš nekje v mestu, več kuri, preko zime ga težje dam v najeto garažo...

Pa še precej dražji so kot manjši. Kaj pa bi bil best buy? Pa dejmo rečt do 10.000, več se ne grem.

Mislim, da bi mi bila ta velikost čisto ok, čez par let pa večjega: https://m.mobile.de/wohnwagen-...23.html?ref=srp
tezko ti recem kaj bi bil best buy ker se ne spoznam toliko... Ampak ravno ker bi se ti rad kje ustavil in prespal, jaz menim da rabis kopalnico. Tko da mogoce nekega integrirca ali pa polintegrirca....sam tam so pa cene ze malo hude.

Sicer pa glej....za nekaj se bo treba odlocit, se vedno lahko prodas in potem kupis drugega ko bos videl kaj ti ustreza. Pa za zimovanje ne rabi bit v garazi, tok ne rabis komplicirat. Za zimovanje rabis samo lokacijo kjer ga lahko na strom priklopis pa vodo filas. Da ga prstimas pred potjo ce doma nimas placa npr.