Mali oglasi: KUPIM/ISCEM

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Kolikor sam vidim je na desni manometer za bare na levi za pretok plina tako da verjamem da je ta pravi.

verjameš ali ne verjameš?
kolikor sam razumem, je tudi tole ker naj bi prikazovalo pretok plina pravzaprav merilec tlaka, torej manometer.
če prav razmišljam je to tak manometer, ki je skalibriran na to velikost regulatorja in da je na izhodu normalen zunanji tlak cca 1 bar.
torej z regulatorjem dejansko določiš izhodni tlak, potem pa razlika med nastavljenim in zunanjim tlakom povzroči skozi izhodno luknjico ravno tak pretok plina, ki je označen na izhodnem manometerčku.

ker če bi bil tisto dejansko merilnik pretoka (in gumb za nastavljanje torej nastavitev pretoka) in bi to potem priključil na sod, bi plin tekel (s pretokom kot je pač nastavljen) dokler ne bi bil tlak v sodu izenačen s tlakom v jeklenki, seveda če ne bi prej odpihnilo varnostnega ventila ali razneslo soda.
včeraj sem brskal po internetu glede tega in neke boljše razlage nisem našel, sprašuje pa kar nekaj pivovarjev o tem.
torej je tako kot pravi komar89, samo da ni neke splošne tabele, ki bi prevedla litre/min v bare, pač pa je tabela odvisna od velikosti izhodne odprtinice kjer uhaja plin ven.
 
Nazadnje urejeno:

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Kolikor vidim s slike gre za reducirni ventil. Torej jeklenka je lahko npr napolnjena na 50, 100, 200,... bar, odvisno od jeklenke. Ker je tak tlak previsok, je pa uporaben za stiskanje plina, rabiš reducirni element. Zdi se kot, da ima ta nameščena še dva ventila in sicer makro ter mikro ventil. Makro za grobo odpiranje plina ter mikro za fino nastavljanje pretoka.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Če kdo rabi kaj eksotike, model iz pivovariuma gre spet v nabavo v mr. malta.
Lahko mu pišete, pa nabavi, preverjeno
wink-1.gif
https://pivovarium.si/si/content/7-prednarocila
Aja, to nisem jaz, je pa moj kolega in preden me raztržete zaradi reklame....mislim da je taka informacija dobra za vse
wink-1.gif
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
Iščem en dober kvaliteten namizni zapiralec za standardne (0.33 in 0.5) steklenice, če ima kdo naprodaj ali kakšen predlog.
 

Zmikavt

Pripravnik
21. okt 2016
64
0
6
Citat:
Uporabnik veselipivovar pravi:
Iščem en dober kvaliteten namizni zapiralec za standardne (0.33 in 0.5) steklenice, če ima kdo naprodaj ali kakšen predlog.

http://www.slovenskikmet.si/oprema-zakletarjenje/namaklani-sistemi/zapiralec-zakronskezamaske-griffo

Jaz imam tega in je fenomenalen:
- dolga ročka, da se roka ne utrudi tudi pri 100+ flašah
- magnet, ki prime zamašek, da ne pleše.
- močen izmetač na vzmet in ne rabiš flaše ven vleči, ko jo zapreš

Sem testiral tistega za 15€ (20€ v pivovarskih trgovinah) in je tale za 63€ vreden čisto vsakega centa. 10 letni otrok lahko z njim dela b.p.
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
Hvala, ravno nekaj takega bolj kakovostnega sem iskal. imam dvoročnega Emily ali kaj je že in sem si zaželel nekaj boljšega. Pa še hčerko lahko zdaj pošljem flaširat. ;-)
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
kupim ohranjene prazne plastične gajbe za 0.5l in 0.33l za pivo. pridem iskat na območju Ljubljane, vsaj 5 gajb. dam 2 eur po gajbi.
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
Citat:
Uporabnik theory69 pravi:
zapelji se v bližnji mercator! So tudi po 2€.

to sem tudi probal, pa so mi rekli, da nimajo prostih gajbic in da lahko kupim samo pivo z gajbami vred, to pa ne bi. ;-)
 

machnau

Pripravnik
5. apr 2015
40
0
6
Se da zmenit, samo malo "tečen" moraš bit,...
Jaz sem jih kupil 15....
Drugače pa kupi 5 gajb z steklenicami, pa v voziček steklenice, pa nazaj v avtomat.... pa naj jih potem najdejo... :D
 

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
Citat:
Uporabnik machnau pravi:
Se da zmenit, samo malo "tečen" moraš bit,...
Jaz sem jih kupil 15....
Drugače pa kupi 5 gajb z steklenicami, pa v voziček steklenice, pa nazaj v avtomat.... pa naj jih potem najdejo... :D

Hahaha. Jaz sem isto naredil. Jim je kar mašina zaštekala.
evil.gif
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
Citat:
Uporabnik machnau pravi:
Se da zmenit, samo malo "tečen" moraš bit,...
Jaz sem jih kupil 15....
Drugače pa kupi 5 gajb z steklenicami, pa v voziček steklenice, pa nazaj v avtomat.... pa naj jih potem najdejo... :D

mišljeno je bilo da moram kupit gajbe polne piva, ne praznih steklenic piva... z unionom ali laškim se pa res ne bi nalival, zato da pridem do gajb... mogoče pa se bo kdo javil, ki so mu gajbe ostale, drugače bom šel pač na pohod še po drugih mercatorjih (naš lokalni nima avtomata za steklenice), ampak se mi ne da ravno.
 

machnau

Pripravnik
5. apr 2015
40
0
6
Čudno. Zgodilo se mi je da mi niso hoteli prodati samo gajb (ko sem malo spraševal po trgovinah), lahko bi jih pa z praznimi steklenicami... samo sem se potem zmenil. Ampak to v mercator centru, ne lokalnem, moral sem pa počakati par dni, ker jih je skladiščnik moral naročiti.
 

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
V času sezone imajo trgovine več tega in ni problem. Sploh v lokalnih mrkatorjih ipd. se da zmeniti. Zdaj pač ljudje ne pijejo toliko lumpi piva in prodajalci nimajo s čim operirati.
V vsakem času pa lahko za 4 € kupiš zaboj s praznimi steklenicami. Obstaja regularen cenik.
Steklenic se pa potem rešiš v večjih supermarketih z avtomati. Kjer ti ponavadi nočejo prodati zabojev. In se jim "maščuješ" za oholost
evil.gif
 

alessio86

Zelenc'
17. jan 2017
26
0
1
hahaha..( lumpi pivo ) dobra

drugace ce bi se nas kej skupej spravlo bi lahko dobili nove flase za zelo isto ceno.
mogli bi jih vzeti 1000 kosov
 

Podobne teme