Mali oglasi: Ali pozna kdo to vozilo?

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Novo ja, rabljeno ne. Zakaj? Ker po teh salonih delajo "somišljeniki" znanih "šmuglerjev" iz 03 regije. Uvažajo sklumpane avte, poberejo dol dobre gume in feltne, malo polikajo zunanjost in na "maxibrilajo" notranjost in potem razlagajo, kako so penzionerji to "dali v račun". Preverjeno pri več kot enem dilerju.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Ksz...

Odkar je prenovljen avto.net, mi po iskanih kriterijih najde zelo malo avtov proti prej. Pred 2 mesecema npr. sem po iskanih kriterijih našel cca. 400 avtov, zdaj po istih najde komaj 20 avtov. Še kdo to opazil?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Avto Slak Trebnje - kakšne izkušnje? Koliko jim je za verjet, da so km res pravi? Sicer ima avto nemško servisno in not poštemplane servise - zadnji od maja letos. A VW nima elektronske servisne?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Avto Slak Trebnje - kakšne izkušnje? Koliko jim je za verjet, da so km res pravi? Sicer ima avto nemško servisno in not poštemplane servise - zadnji od maja letos. A VW nima elektronske servisne?
Jaz sem pri njih kupil prejšnjega rabljenega, uvožen je bil iz Francije. Kilometri so bili okrog realnih oziroma jih imam na sumu, da jih je bilo za pol long-life servisa več kot jih je bilo na števcu, torej cca. 15k km. Ampak ostajam pri sumu, nekih oprijemljivih dokazov nimam.
Avto je bil sicer (razen strehe) na precej koncih barvan, tudi to sem vedel pred nakupom (z mano je bil nekdo iz "foha" z merilcem laka). Bil pa je med bolj ugodnimi, pa noter je bil res kot iz trgovine.
Že pred nakupom sem predpostavljal, da se je z njim vozil kakšen trgovski potnik, temu primerna je bila potem za uvoznika primerno nizka nabavna cena in verjetno nato tudi konkurenčna prodajna.
Z njim sem se vozil 2 leti in pol, naredil slabih 57k km brez kakršnekoli okvare, tudi kar je bilo barvano ni v tem času nič zacvetelo. Potem sem ga prodal za 20% manj kot sem dal zanj, tako da je bil avto overall več kot OK.

Si pa mislim, da delajo enako kot vsi večji in manjši avto-dealerji, kupujejo manj ohranjene avte zunaj in jih tukaj spimpajo in prodajo naprej. Tipična zgodba, isto kor Porsche Slovenija, pa Autodelta in ostali. S tem, da sta zadnja dva še bolj požrešna pri maržah, vsaj takrat ko sem sam kupoval rabljen avto.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
Tankaš voziš... samo servise preveriš kako si bili delani... vsaj tako zgleda. al pa novga cliota...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz ostajam na Boeing C5. ;)

Sin rabi nekaj. Meni se tudi zdi OK nakup - iz D nas pride +- enako pa še kredo lahko tu dobi. Mimogrede, ta Porsche financiranja so kolikor-toliko ugodna?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
BTW: kako pa je s tem 12 mesečnim jamstvom? Je recimo uporabna pri problemih, ki jih je VAG nastel?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja v oglasu piše led, sem pa jaz tudi gledal, ker se mi ne zdijo glih, pa še Confortline jih verjetno takrat ni imel.