Maldivi 2011 - nove slike

I

Izbrisan uporabnik 474

Sri Lanko si greš ogledat zaradi kulture, kulinarke, flore in favne... Bolj pustolovsko.

Maldivi so za razvajene bogatune, katerim je potrebno vse prinesti k riti in katerim ugaja, da jih drugi gledajo ter občudujejo.

Čr potegnem od črto, bi raje imel še dodatnih 5 dni Sri Lanke, kot pa Maldive. Ampak je pa izkušnja v življenju in nekaj lepih slik v albumu. Za počitnice (kot edino destinacijo) pa ti nebi priporočal...

LP
Gargy
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No to me je zanimalo... sicer ni panike, greš in vidiš ampak 5000€ dat za dve osebi vseeno ne bi preizkušal nekaj
smile-1.gif
Bi neko podobno zadevo vendar da se za svoj denar najbolj izplača, sploh če se ne potapljam saj velikokrat berem da nekateri hodite na določene destinacije zaradi podvodnega sveta...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem šel z agencijo Palma in sicer Sri Lanka + Maldivi. Je kar pogosta kombinacija. Priporočam (cena je bila 4.5k za dva, polpenzioni) - hoteli na Sri Lanki so vsi 4 ali 5 zvezdic, zajtrk in večerja vse samopostrežna z izvrstno hrano (domača + euro), čez dan sadje. Maldivi so pa potem za sprostitev, saj se po 9. dneh Sri Lanke precj utrudiš. Evo še nekaj slikic hotelov na Sri Lanki (resort na Maldivih se lahko skrije):








LP
Gargy
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
jaz sem bil na tajskem 18 dni,zelo podobna okolica,morda morski svet lepši,to moras doziveti v zivo,ker se te lepote ne da opisati preko slik,če se ti tu ne zaljubi babnica pol se ti ne bo nikjer,hahaha

lp
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
Citat:
Maldivi so za razvajene bogatune, katerim je potrebno vse prinesti k riti in katerim ugaja, da jih drugi gledajo ter občudujejo.

kakor za koga. Verjamem, da gre marsikdo na Maldive zato, da lahko potem v morbidni, megleni Ljubljani razlaga, da je bil tam. Smo pa tudi taki, ki imamo čez celo leto "paniko" v službi, konstanten stres, gužva,... in nam tistih 10 dni dopusta na leto, kolikor si lahko privoščimo zaradi dela, pomeni odklop, mir, tišino,... Na Maldivih sem dobil mir, na plaži levo in desno vsaj 50 metrov nikogar,... Priznam, nisem pustolovski tip dopustnika, ker mi to pač ne sede, obenem pa niti nisem pripravljen dopusta preživeti "aktivno", saj imam teh aktivnosti dovolj preostalih 355 dni na leto.

še mogoče malce o cenah na Maldivih: če ne vzameš AI, si ga naj.... vse je drago, od pijače, hrane, izletov, organiziranega potapljanja, spa centra, športnih aktivnosti... Midva sva preračunala da bi samo za tisto, kar sva porabila v minibaru, odštela še dodatnih 400 $. V spaju masaže pod 100 $ ne dobiš, v italijanski restavraciji je pizza 25$, itd...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.072
113
Jaz lahko rečem da sem take sorte, da grem na dopust zato da si spočijem in napolnim baterije. To pomeni poležavanje, pitje, jestvine, skes (beri nazaj)....
Kar me pa preseneča, je da na nobeni plaži ne vidim kopalce. Plaža je nebeška, če pa vstavim tega vrageca:
evil.gif
pa lahko rečem, da je predost te plaže to, da morksega psa zagledaš že od daleč. Ni mi pa jasno od kot so tiste slike ko so morski psi na kupu. Ker če jaz zagledam morskega psa v vodi, me več ni notri dlje kot na pol metra globine.Potem mi pa ostane samo to da vzamem fotoaparat in slikam kako je bila plaža lepa.

P.S.
Škoda da na drugem sklopu slik nisi imel boljšega fotaparata. Ker ene slike so povsem brez ostrine, barve pa v višavah... ampak vsebina vseeno fenomenalna
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pa saj to je logicno da bo na Maldivih in podobnih atolih vse drago ko pes. Saj morajo vsako stvar prepeljati z letalom.
Drugace pa res lepo. Za moj zep predrago in tezko zdrzim na enem mestu 3-4 dni. No mogoce ko bom starejsi in poln dnarja...takrat pridejo pa tud Maldivi na vrsto
smile-1.gif


LP
 

tafrishnzelen

Pripravnik
4. sep 2007
260
0
16
tisti morski psi se naberejo vsak večer ob 10h, ko jih hranijo v tajski restavraciji... ni ravno zabavno, če imaš bungalov 10 metrov stran in veš, da je pod tabo 20 morskih psov....
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Jaz lahko rečem da sem take sorte, da grem na dopust zato da si spočijem in napolnim baterije. To pomeni poležavanje, pitje, jestvine, skes (beri nazaj)....
Kar me pa preseneča, je da na nobeni plaži ne vidim kopalce. Plaža je nebeška, če pa vstavim tega vrageca:
evil.gif
pa lahko rečem, da je predost te plaže to, da morksega psa zagledaš že od daleč. Ni mi pa jasno od kot so tiste slike ko so morski psi na kupu. Ker če jaz zagledam morskega psa v vodi, me več ni notri dlje kot na pol metra globine.Potem mi pa ostane samo to da vzamem fotoaparat in slikam kako je bila plaža lepa.

P.S.
Škoda da na drugem sklopu slik nisi imel boljšega fotaparata. Ker ene slike so povsem brez ostrine, barve pa v višavah... ampak vsebina vseeno fenomenalna
smile-1.gif

Te slike so moje iz novembra. Slikane so z Nikon D60, ampak jih je moja boljša polovica nabutala na facebook in pa "predelala", da so bolj "cool", - meni se pa zdaj ne da pomanjševat in iskat vseh teh slik izmed 1500 ostalih iz Sri Lanke in Maldivov.

Kar se morskih psov tiče - med samim plavanjem in potapljanjem jih nisem videl, razen pri hranjenju, kjer se jih pa res nabere en kup. Tudi pri hranjenju skatov sem jih opazil. Zrastejo največ do 1.5m, obstaja pa nekj "incidentov", ko so ugriznili turiste v nogo. Ampak nič hujšega.

Sun Island ima hišice na plaži okrog in okrog, zato se vsi kopalci porazgubijo po otoku. V bistvu imaš delček plaže zase. Hišice so nkej 5 - 10m od vode v senci palm, razen tistih hišic na vodi, ki sicer izgledajo sanjsko (in so tudi najdražje), ampak so pa najslabša izbira, saj imaš dostop v vodo iz svoje terase, vendar nimaš plaže (če imaš rad pesek) - pač stopnice v vodo. Če hočeš na plažo, moraš vse vlačit kakih 200m ali pa še več, če hočeš do samotnega dela...

LP
Gargy
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
ksz

Bomba fotke imate. Res nore.

Bi pa nekaj vprašal malce offtopic (so pa atoli v 'pitanju').

Je kdo od vas bil zadnja leta v francoski polineziji (ne glih Bora-Bora, pač pa kak Manihi, Rangiroa, Fakarava,...)? Kako je kaj tam? Cene (vem, da so zasoljene ampak, koliko npr košta Coke, Heineken,...)? Narava? Domačini (predvsem ž spola)? Splošni vtis?...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sri Lanka je zame najlepši kraj na svetu. Narava je fenomenalna. Za 4 tedne v lastni režiji sem porabil manj kot 1300 EUR. Maldivi so pa res en velik dolgčas, če se seveda ne potapljaš ali vsaj šnorklaš. Tam sem bil leta 2009, dva tedna in za vse skupaj potrošil manj kot 1500 EUR na osebo. Reportaža je TUKAJ :