Maksi skuter za po mestu

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
mp3 mi izgleda fantastičen za dnevno migriranje do šihta v toplih mesecih, samo cenovno pa gre že med kar resne motorje

kakšne so pa kaj izkušnje s peugeotom metropolisom? še najbolj mi gre v nos, da je pooblaščenih servisov za peugeot in piaggio v dolenjskem koncu natančno nič (nisem pa natančno raziskoval)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
metropolis je kr mala zadeva. To je to kaj se sedenja in prostora tiče. Sem bil bolj utesnjen kot na yourbanu. Vozil ga pa nisem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Saj je cel kup zanimivih zadev v tem rangu. Honda nc750d integra izgleda že praktično zaresen motor z avtomatskim menjalnikom. Samo hudirja da ne grem delat izpita za A kategorijo, ker me motorji razen iz čisto praktičnega stališča prav veliko ne zanimajo. Se pravi meni je načeloma čisto dovolj mp3.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
mp3 mi izgleda fantastičen za dnevno migriranje do šihta v toplih mesecih, samo cenovno pa gre že med kar resne motorje

kakšne so pa kaj izkušnje s peugeotom metropolisom? še najbolj mi gre v nos, da je pooblaščenih servisov za peugeot in piaggio v dolenjskem koncu natančno nič (nisem pa natančno raziskoval)

Smole v Novem mestu in Trgomoto Krško za piaggio, peugeot pa sploh ne vem če ima zastopnika v SLO.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Malce mi vseeno manjka nekaj na dveh kolesih in bi vzel nekaj vec kot 50 kubov, 125-250, tolk da gre 100km/h, da ne bom ravno ovira na cesti, rabljeno, tam do jurja in nekaj relativno zanesljivega...nisem cisto nic v teh vodah, yamahe se mi zdijo drage, gledal sem Libertye, pa mi je sumljivo, da jih je kar nekaj ze 2. lastnik, novejsi letniki, malo km in mi smrdi na nezanesljivo pokveke....Kaj naj pogledam oz. kam se ozrem...ne bo relacij, zgolj sluzba, mesto in par km izven, voznje do morja in izleti odpadejo.
Yamaha XMAX 250 - 1.550 €
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Malce mi vseeno manjka nekaj na dveh kolesih in bi vzel nekaj vec kot 50 kubov, 125-250, tolk da gre 100km/h, da ne bom ravno ovira na cesti, rabljeno, tam do jurja in nekaj relativno zanesljivega...nisem cisto nic v teh vodah, yamahe se mi zdijo drage, gledal sem Libertye, pa mi je sumljivo, da jih je kar nekaj ze 2. lastnik, novejsi letniki, malo km in mi smrdi na nezanesljivo pokveke....Kaj naj pogledam oz. kam se ozrem...ne bo relacij, zgolj sluzba, mesto in par km izven, voznje do morja in izleti odpadejo.

Gilera Runner 2, od 2006 naprej. 125 ali 200 kubikov. Okreten, hitrejši od večine enako močnih skuterjev, saj ima samo cca. 135 kg. Edino vprašanje ali ti je dovolj maxi. Šraufaš večino (vse?) stvari lahko sam, saj je tehnika zelo simpl.
Vespa GTS je draga, v primerjavi z runnerjem nerodna za vozit, še posebej v ovinkih... Sam sem vespo prodal po 4 mesecih lastništva, Runnerja pa sem na srečo vmes obdržal in ga verjetno nikoli ne bom prodal.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Gilera Runner 2, od 2006 naprej. 125 ali 200 kubikov. Okreten, hitrejši od večine enako močnih skuterjev, saj ima samo cca. 135 kg. Edino vprašanje ali ti je dovolj maxi. Šraufaš večino (vse?) stvari lahko sam, saj je tehnika zelo simpl.
Vespa GTS je draga, v primerjavi z runnerjem nerodna za vozit, še posebej v ovinkih... Sam sem vespo prodal po 4 mesecih lastništva, Runnerja pa sem na srečo vmes obdržal in ga verjetno nikoli ne bom prodal.

Ok, bom vrgel uc, sicer je trenutno nekako odlocitev padla, da to sezono verjetno izpustim, ker sem v casovni stiski in nimam casa brskat, iskat, se vozit okol...malce sem v plan vzel novega libertya ali pa ce kaj vmes pade....Trg se mi zdi ful zasicen ampak za 15 let stara jajca pa tud ne mislim dajat 2 ali vec...mi ne pomeni toliko, rajsi potem nov, garancija in cao...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
beverly 500 je prejšnje generacije. Novi so 300 in 350. Čisto drug skuter. Tudi po voznih lastnostih.