Makedonski redarji pretepli Slovenca

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Točno tako kot si napisal.

Sam nimam nič proti "južnim bratom" a vseeno me naslednjih nekaj mesecev nihče ne spravi v Srbijo. Medtem, če bi se Baski odcepili od Španije in bi jih Slovenija priznala, ne bi imel nobenih problemov z potovanjem v Španijo, naprimer. Le zakaj je tako?

Žalostno je, da se kolega boji iti v Srbijo k babici.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Baskija ni odcepljena, pa bombe pokajo po spaniji - si ze pozabil?

Nevem kaj vsi take zganjate. V franciji so najstniki razbili vsa predmestja pariza, v izraelu palestinci take zganjajo, gruzija, rusija... To se dogaja povsod. Mi smo samo najbolj obveceni o dogajanju v srbiji, ker smo bili vcasih del te drzave. To je vse.
In tudi nebo to dolgo trajalo. Se bo ze umirilo pocasi, medtem ko se v drugih drzavah to dogaja ze desetletja.

Sovrastvo proti sloveniji pa vidim v tem, da naj bi slovenija "zacela" to osamosvojitev kosova, pa se sedaj smo predsednik EUja.

LP
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Nikola pravi:
Hm... no, kot pripadnik enega izmed teh "plemenskih združb", bi ti rad razložil zakaj dosti Slovencev gre na prostore bivše Jugoslavije (katere je bila tudi Slovenija del, do leta 1991). Enostavno zaradi tega, ker jim je tam lepo! Ker so zabave, takšne kot skoraj nikoli ne boš doživel tukaj v Sloveniji, ker so dobro sprejeti, ker je blizu in ker je poceni. Rabiš še kakšnega dodatnega razloga?

Sam vem, da so redarji včasih zelo problematični, ampak ker se je nekaj takega zgodilo v Makedoniji, postavljaš butasta vprašanja. Zakaj so tvoja vprašanja butasta: Zaradi Globala, Trusta, zadnji dogodek v lokalu v Ljubljani... A je to v neki "plemenski združbi"? Zanimivo, eni so tako arogantni, da ne vidijo kako so smotani.

Prepričan sem, da zgodba ni tako enostavna. Če nekdo ne dela težav, varnostniki nimajo opravka z njim.
In katero tujino poleg bivše Juge si si že podrobno ogledal, da lahko kaj takega trdiš?
Sam vidim predvsem naslednje razloge:
1. sorodstvene vezi - logično in razumljivo
2. najlepše morje in obala - seveda, za tiste, ki to slepo verjamejo in drugega še niso videli
3. neznanje tujih jezikov - odlična tujina, kjer lahko komuniciraš z neko slovensko-srbsko spakedranščino
4. cene - preseravanje na račun revščine. Doma revež, na jugu car (v mojih časih so podobni preseratorji hodili v Bratislavo)

PS: kar se tiče varnostnikov se strinjam - verjetno gre za točko 4
 

Nikola

Zelenc'
20. feb 2008
2
0
1
Hm... rekel sem da je ljudjem lepo ko grejo na počitnice na področju bivše juge. Zakaj bi za tako trditev moral pogledat podrobno kakšno drugo tujino?

Kar se tvojih razlogov tiče:
1. To velja za en del prebivalstva
2. Morje in obala, kot tudi ostala narava je res lepa. Če je najlepše, ali ne ne vem.
3. Se strinjam
4. Cene niso nič tak nizke kot si predstavljate. Cene v Skopju so primerljive z Ljubljano.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Zato ker še nisi videl nič tujine ne moreš govoriti kako je drugje. No ja, vsepovsod sem se imel lepo, tudi v državah bivše juge. Ampak vsaj v Srbijo en čas ne bom šel, ker da bom nastradal zaradi tega ker sem iz države ki je priznala Kosovo..... klinc gleda. Čevape pa burek lahko tudi tu dobim
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik Nikola pravi:
Hm... no, kot pripadnik enega izmed teh "plemenskih združb", bi ti rad razložil zakaj dosti Slovencev gre na prostore bivše Jugoslavije (katere je bila tudi Slovenija del, do leta 1991). Enostavno zaradi tega, ker jim je tam lepo! Ker so zabave, takšne kot skoraj nikoli ne boš doživel tukaj v Sloveniji, ker so dobro sprejeti, ker je blizu in ker je poceni. Rabiš še kakšnega dodatnega razloga?

Sam vem, da so redarji včasih zelo problematični, ampak ker se je nekaj takega zgodilo v Makedoniji, postavljaš butasta vprašanja. Zakaj so tvoja vprašanja butasta: Zaradi Globala, Trusta, zadnji dogodek v lokalu v Ljubljani... A je to v neki "plemenski združbi"? Zanimivo, eni so tako arogantni, da ne vidijo kako so smotani.

Prepričan sem, da zgodba ni tako enostavna. Če nekdo ne dela težav, varnostniki nimajo opravka z njim.

Global...storilec južnjak

Trust..storilec južnjak