MacBook Pro

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Že kakih 5 let nisem pogledal kaj je novega od procesorjev in grafičnih, zdaj pa gledam malo rabljene macbook proje. Ta zadeva je sicer že skor tri leta stara, pa na papirju vseeno zgleda super laptop.
http://www.bolha.com/racunalni...clct=1367233023

Se dobi recimo kaj boljšega novega za ta denar? Zdaj sem imel sicer Fujitsu Siemensa 5 let, pa počasi odpoveduje (2,4GHz core2duo, 2gb rama, 500 gb disk), takrat sem odkartal 1150€ zanj, zdaj pa bi recimo nekje do 800€. Sem gledal tudi MacBook Aire, vednar so procesorsko bistveno bolj podhranjeni, čeprav bi mi bili bolj pri srcu za vsakodnevno prenašanje. Bi pa verjetno nekje 15" gledal (15,6"), čeprav bi pri super zadevi tudi o 13 ali 17 razmislil.

Kako pa je pri teh Macbookih kaj z baterijo? Verjetno je po dveh letih že kaj slaba? Se jo da zamenjat za nek normalen denar ali je to tako kot pri manjših jabolkih, ko je zadeva nezamenljiva doma?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Opozarjam na svetleč zaslon.
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mat zaslon je bil samo po naročilu, tak da je po moje bolj malo možnosti, da ga ima.

Edit: Sej se na sliki v oglasu na daleč vidi, da je svetleč
tongue-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ma saj ta je bil bolj za primerjavo (i7, 8gb rama, 750gb disk). Kaj pa airi? Tudi glare?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Vsi glossy.

Glede baterije - pri Proju je možno zamenjat samo na modelih do 2008, pri Airih pa nobenem.

Nočem sicer načet nove Mac/PC vojne, ampak za tak denar je boljše vzet kak business Lenovo, Dell, HP, Sony, Toshiba, boš dobil precej več za ta denar, pa še ekrani so večinoma mat.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Vsi glossy.

Glede baterije - pri Proju je možno zamenjat samo na modelih do 2008, pri Airih pa nobenem.

Nočem sicer načet nove Mac/PC vojne, ampak za tak denar je boljše vzet kak business Lenovo, Dell, HP, Sony, Toshiba, boš dobil precej več za ta denar, pa še ekrani so večinoma mat.


Možno je zamenjat tudi Airih in Projih po 2008, ampak je pač potrebno odpret ohišje. Nič posebno težkega, ne gre pa menjat on-the-fly.

Sicer pa jaz imam late 2008 Proja (še z navadno baterijo), ki mi še danes zdrži približno uro in pol delovanja, medtem ko je recimo veliko kolegom na Toshibah baterija že po 1 letu zdržala samo še kakšnih absurnih 20 minut al kaj podobnega.

Glede ekrana - poznejši modeli imajo reduced glare, tako da ni problema za notranjo uporabo. Če misliš pa stvar uporabljat zunaj, je pa glossy ekran (na katerem koli modelu Macbook/Proja) popolnoma neprimeren in bi se ga osebno ognil v velikem loku.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Glede baterij se strinjam - na Applih zdržijo dosti več kot pri ostalih. Edino s Dellom sem enako zadovoljen, imam 4 leta star E6400, pa baterija še vedno zdrži uro pa pol.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ma saj ta je bil bolj za primerjavo (i7, 8gb rama, 750gb disk). Kaj pa airi? Tudi glare?

Mat ekranov nima več noben apple, ker kitajci svetlečih naštancajo zako gromozanske količine, da se jim drugih ne splača več kupovati
aplauz.gif




P.S.: jebeštrga pa taka pičkohvatna roba...
bonk.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ma saj, gledal sem najprej Aire, ker ga ima kolega in ga res ni problem nosit za sabo, ampak res bi to za sabo potegnilo nek eksterni disk, ker vgrajeni so naravnost smešnih dimenzij. Zato sem potem začel proje gledat. Sicer ga ne mislim ne vem koliko zunaj uporabljat (sedanjega že kake 3 leta znotraj uporabljam, ker mi je popolnoma crknila baterija, pa sem bil preveč škrt da bi dal 150€ za novo
bonk.gif
), ampak morda pa vseeno. Moram enga it pogledat v živo. Pa čisto tako, se dobi kaj podobnega (po zmogljivosti) novega, kot je tisti zgoraj na linku za tako ceno ali ceneje?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Moj mid 2010 MBP zdrži na bateriji med 3 in 4 ure. Ko je bil nov je zdržal 5-6 ur.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Moj enako. Dejansko mi baterija še vedno drži bolje kot nekaterim kolegom na novih prenosnikih drugih znamk.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ma saj ta je bil bolj za primerjavo (i7, 8gb rama, 750gb disk). Kaj pa airi? Tudi glare?

Mat ekranov nima več noben apple, ker kitajci svetlečih naštancajo zako gromozanske količine, da se jim drugih ne splača več kupovati
aplauz.gif




P.S.: jebeštrga pa taka pičkohvatna roba...
bonk.gif

Mislim da se da 15,4" MBP še vedno dobiti z non-glossy zaslonom.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Mat ekranov nima več noben apple, ker kitajci svetlečih naštancajo zako gromozanske količine, da se jim drugih ne splača več kupovati
aplauz.gif




P.S.: jebeštrga pa taka pičkohvatna roba...
bonk.gif
screen-shot-2013-05-01-a.png
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Na hitro: zaslon mora biti mat (anti glare(, drugalče prste stran. Baterije pri najbolj zaj... uporabi zdržijo kako leto in pol, potem dela na baterijo samo še kako uro in pol (no ja, ko sem bil še na HPjih, so bile to sanje). Če uporabljaš normalno, je po letu in pol zdravje baterije na 90%(pri 250 ciklih) in na naberijo zlahka laufa 4+ ure resnega dela. In tudi osnovni i7 je dovolj za praktično vse delo (vključno s kakim videom na hitro skupaj vržt), če je le RAMa dovolj (8 minimalno). Disk pa ... Hitrejšega vzameš, bolje je, hehe.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zdaj sem se skoraj odločil za air ali nekaj temu podobnega. Avstrijci imajo to kategorijo pod subnotebook, kaj pa pri nas? Ker majdem samo ultrabook kategorijo, ti pa kokr vem imajo touchscreen, česar ne rabim.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V bistvu je tako, pogoji so najmanj i5 procesor, najmanj 4gb (v primeru subnetbooka) ali 8gb (v primeru klasičnega laptopa) rama in solidna grafična kartica. Uporabljal se bo večinoma za prenašanje in obdelovanje (osnovno) fotografij na šihtu, ter internet in kaka igra doma. Zato je fino, da je čimlažji in da baterija dolgo drži. Zato sem se malo v Aire zagledal, samo po sami zmogljivosti niso lih čist na vrhu. Pa tud za subnotebooke mora bit vsaj 13" velikost ekrana.

Recimo tud kaj takega sem gledal:
Saturn
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
če boš kupoval maca pocakaj do wwdc, ker jih bodo takrat osvezili...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
In misliš da bo potem ful folka menjalo? Pa saj ne rabi bit Mac, nekaj podobnega Airu bi imel(pa cenejše tud nebi škodlo
hysterical-1.gif
)