MacBook Air 13 vs. MacBook Pro 13 Retina

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
na koncu sem se odlocil za Retino 15". z Retino 13" in Airom so bili cenovno vsi tam tam, je pa tale 15ka na papirju in po benchmarkih vsaj enkrat boljsa, tako da je bila izbira jasna ...
tongue-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tako je.
smile-1.gif
sicer mi je malce velika, priznam, ampak tezka se vseeno toliko, kot prejsnji komp, tako da tu ni razlike.

se pa pozna in nov sistem SSD-ja (kopiranje polne 6GB s CF kartice preko USB 3.0 je trajalo dobro minutko), procesor se je ze izkazal (sem se bal, da bi zaradi nizje frekvence kljub temu, da je i7 bil malce svohcen, pa sem vceraj delal ene fotke, se niti dobro ogrel ni), da o ekranu ne zgubljam besed, ker je superioren. v četrtek pa prvi pravi test, ko bo delo na terenu. :D
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Opa, USB3?
Ni prej veljalo, da Apple ne bo tega imel, ker imajo Thunderbolt?
(ali pa so bile to napačne govorice...)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
vem.
smile-1.gif


moram pa še razmislit, za kaj vse bom ThunderBolt uporabljal - za zunanji zaslon bo DisplayPort (imam še od starega maca, pa tudi prejšnji komp je imel ta priklop), HDMI za gledanje filmov na TV-ju, verjetno bom imel TB to LAN, ker to velikokrat pride prav v press centrih.

imata pa tako 13" kot 15" retina iste priklope.
smile-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Opa, USB3?
Ni prej veljalo, da Apple ne bo tega imel, ker imajo Thunderbolt?
(ali pa so bile to napačne govorice...)

Veljalo je takrat, da Apple ŠE ne gre na USB3. Je pa potem v kasnejši generaciji šel.
Tudi zato, ker so vsa iNtelova vezna čipovja, ki jih uporabljajo, pač dobila tudi USB3. Dodat so morali samo še konektorje.