Lumnia 640 xl vs. LG G Flex 2

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.443
113
To je blo pred ene 2 leti... ko so nehal en protokol podpirat.

Od takrat so pomoje že poštimal.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.750
589
113
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:(kakšna kamera,naštejem ti najmanj pet android telefonov ki ima boljšo kamero kot kateri koli Windows telefon)

priden.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Dejstvo je, da imajo Lumie (Nokia/Microsoft) ene boljših kamer v kateremkoli cenovnem rangu. To je splošno znano.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Pomembno: 640 nima fizicnega knofa za slikat. Verjetno zene ne bo motilo.
smile-1.gif

Moja je dobila od ECE nel lenovo, mislim da v rangu 640. Cisto v redu stvar, definitivno ima 640xl boljsi aparat.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
ksz

Še moj pogled, ki je malo drugačen.

Načeloma je Lumia dobra izbira za nezahtevnega uporabnika...

...ampak v tem primeru sta prednost le boljša baterija in nižja cena.

Vse drugo kaže v prid Flexu: uporabnica je navajena Androida, Lumia je "cegu", klicanje in sporočila obvladata oba, fotografiranje pa je domena LG - lasersko ostrenje in optična stabilizacija pač prineseta svoje. In kako tudi ne bi, saj gre za telefon najvišjega razreda z letnico 2015? Lumia na drugi strani je srednji razred - in še to glede na MS portfelj, ki je postavljen relativno nizko. Gledano celotno ponudbo torej spada bolj v nižji srednji razred.

LG je trenutno eden najboljših nakupov nasploh, ker mu je cena praktično strmoglavila in za podoben znesek ne dobiš ničesar primerljivega (od etabliranih znamk). Sploh pa ne bananaste oblike
tongue-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.607
113
Saj to je vsakemu jasno, da je ta lg raketa proti tisti igracki. WP guruji so pac takoj vskocli v debato, ker glih en na pol leta pride in pol so celi nori da lahko svetujejo
smile-1.gif


Je pa res da za zeno bo cisto ok.

Moram pa omenit da sem pred kratkim postal prisiljen uporabnik ene wp jajce. Cisto resno, ne kupim to za privat rabo, pa ce je zlati. To je v principu enaka jajca kot ios, samo ene 5 klas nizje.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Dejstvo je, da imajo Lumie (Nokia/Microsoft) ene boljših kamer v kateremkoli cenovnem rangu. To je splošno znano.
bonk.gif

Ne dajat vse v en koš je velika razlika ja in to je dejstvo in vsem splošno znano razen tebi.
Če nimate pojma se raje vzdržte komentarjev in ne zavajajte uporabnikov.
Pa tukaj gor je en kup enih strokovnjakov,ki se jim tudi ne sanja ne o telefoniji pa kr neki nabijajo
bonk.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.905
5.183
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
To je blo pred ene 2 leti... ko so nehal en protokol podpirat.

Od takrat so pomoje že poštimal.

to je blo na wp7 problem.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.750
589
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Saj to je vsakemu jasno, da je ta lg raketa proti tisti igracki. WP guruji so pac takoj vskocli v debato, ker glih en na pol leta pride in pol so celi nori da lahko svetujejo
smile-1.gif


Je pa res da za zeno bo cisto ok.

Pač je odvisno kako gledaš. Res je da je Flex 2 neprimerno boljši telefon, ni debate, je pa tudi cca 100€ dražji. Ker je napisal da je žena nezahtevna uporabnica, je potem čisto od posameznika odvisno kaj se mu zdi bolj smiselno.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Vecini ljudi se zdi smiselno 100 evrov dat kam drugam kot pa v telefon. Mogoce tukaj onaniramo na wp, marsikaksen revcek pa onanira na boljsi telefon. Sam jaz bi rekel da ima xl cist v redu displej in resolucijo za dr....e, ce bo zena pac to pocela.
smile-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.838
113
na temni strani lune
Ksz....

Lumia je včeraj prišla k hiši. Je pa zanimivo, da se žena, katera ni gadget frik, presneto bolje znajde na njem, kot jaz. Tako da je win OS res zastavljen bolj uporabniku prijazno od androida. Mene sicer moti odsotnost widgetov kot sem jih navajen na androidu, ženo pa ne.

Moti jo samo da ne zna zamenjati barve tipkovnice (sam se še nisem spuščal v to) in da facebook ne deluje v ležečem načinu.

Tako da če kdo ve kako to porihtat bo to super telefon za ženkico.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
FB je zgleda zelo omejen na WP. Lezece ne dela. Vsaj da bi jaz vedel. Nazadnje sem hotel en fajl objavljen na FB pogledat v excelu in ni bilo sans, da bi ga videl. Na compu je seveda slo normalno.
Tipkovnica in barve, da se menja barva vidne tipkovnice na displeju? Prvic slisim.
smile-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.838
113
na temni strani lune
Aha, sicer ni noben problem, ampak glede na to, da smo navajeni androida, tam se je dalo menjat in spreminjat praktično vse, pa se sedaj malce lovimo.

Sicer pa bolj kot uporabljaš, bolj ti je všeč.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.905
5.183
113
da se menjat osnovno shemo ali je belo ozadje (svetlo9 ali pa črno ozadje (temno). Če je v to vključena tipkovnica nevem, ker sem vedno uporabljal temno.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.838
113
na temni strani lune
Še eno mogoče malo bedasto vprašanje, ampak........

Kako je z nfc nalepkami na WP? A je tudi tu kaki tasker, kateri ti npr. ob dotiku vklopi vibriranje oz. vklopi zvok, bluetooth, budilko, wifi ipd.. Nimam nobene nfc nalepke, pa ne morem testirat.