Lumnia 640 xl vs. LG G Flex 2

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.838
113
na temni strani lune
Žena potrebuje nov telefon, pa sta v opcijo in finalni izbor prišla ta dva kandidata.

Ona je sicer po vseh merilih zelo nezahteven smart phone uporabnik. Uporablja namreč samo fotoaparat (to je poleg klicanja in SMS-jev najpomembnejše), facebook in kakšno nezahtevno igrico v smislu bubble shooter ali kaj podobnega.

Do sedaj je imela LG G Pro Lite, kateri je imel 5,5 inčni ekran, na manj nebi šla, več je tudi ne moti.

Glede na ceno je Nokia čisti zmagovalec, ampak ne poznam windows operacijskih sistemov.

Morda kakšen predlog oz. mnenje ali izkušnja glede obeh oz. kakšen primerljiv predlog.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.750
589
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Pomoje si kar dobro izbral. Glas za 640XL.

+1

Glede na to, da nima nobenih zahtev po aplikacijah, ji na windows mobile ne bo nič manjkalo.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.838
113
na temni strani lune
Tudi jaz mislim, da bi bila Nokia boljša izbira.

Kako je pa z windows OS? Smo navajeni androida, po youtubu izgleda win OS kar precej drugače. Ammmm, pa še eno malce butasto vprašanje, a se da nastavit kakšno sliko za ozadje pri Nokii. To bodočo uporabnico precej zanima
rolleyes-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.904
5.179
113
Sliko se da nazstavit. OS ti bo na začetku butast ker boš iskal vse mogoče nastaitve kot so potrebne na androidu. Pol boš pa pogruntal, da jih ne rabi ker že v štartu dela kot more. Tudi glavni zaslon se da lepše porihtat kot na androidu
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Jaz sem mojo 640xl prodal mozakarju ki jo je kupil za zeno. Ko sva se cez nekaj casa slisala, je bila zelo zadovoljna. Predvsem fotic je prednost, bi rekel. OS pa je po moje mnenju hitro osvoljiv. Meni je bil. Sicer je zelo velika in spolzka v roki.
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Za uporabo kot si jo napisal v prvem postu, je prav vseeno kateri sistem laufa na telefonu. Jaz bi vzel 640-ko, ker ima vsaj po testih boljšo baterijo, pa še med različnimi barvami lahko izbira ☺
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Meni so npr. ikonce na WP lepše kot na anroidu, sliko si pa tudi izbiraš. Zadnjič sem kupil OnePlus X in sem ga takoj prodal, poglavitni razlog je bil tudi ta da ima android:) In moja je isto rekla, da ne gre več nazaj na androida...
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
^ ... Zadnjič sem kupil OnePlus X in sem ga takoj prodal, poglavitni razlog je bil tudi ta da ima android ...

To pa lahko sproducira samo WP uporabnik :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.607
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Meni so npr. ikonce na WP lepše kot na anroidu, sliko si pa tudi izbiraš. Zadnjič sem kupil OnePlus X in sem ga takoj prodal, poglavitni razlog je bil tudi ta da ima android:) In moja je isto rekla, da ne gre več nazaj na androida...

Cakaj zdaj malo, ce prav razumem, si kupil androida in ga potem takoj prodal, ker je gor...android?
stupid-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Wp je enostaven, aparati imajo super fotic, w10 so delali na 640 super, baterija je zeli v redu. Minus je resolucija ekrana. Ni potrebe po xl, ker ima isto resolucijo kot manjsa. Ima pa zato boljso baterijo in kamero. Tle je win xl, kamera. Ce zeni ne bo vsec se ga ne bos eakoj znebil kot kakega iphona.
Jaz sem imel pred leti vecje'tezave' s privajannjem na android kot pa prehod na wp. Je drugacen vendar bi rekel da kar intuitiven.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja v tem primeru,ko si dal zraven LG Flexa je res boljša izbira 640XL
Toda obstaja malo morje na splošno boljših,cenejših in dražjih androidov kjer se noben Windows telefon ne more primerjat ne po OSu ne po izdelavi,bateriji,kameri(kakšna kamera,naštejem ti najmanj pet android telefonov ki ima boljšo kamero kot kateri koli Windows telefon) ne po čem drugem tako da ne poslušaj teh Windows fanov,ki se tolažijo sami s sabo,saj bo boljše in si zatiskajo oči.
NE,NE BO,nikoli ne bodo ujeli Androida.
Če pa ne znate uporabljati oziroma nastavit Androida tako kot je treba,ki je najbolj enostaven sistem kar jih je potem ne krivite vse druge ampak sebe,sprijaznite se s tem da imate klump od telefona in tako pač je.
To da Android ne deluje tako kot je treba so govorice nekih kvazi strokovnjakov,ki pojma nimajo ne o enem ne o drugem OSu.
Samo poglejte si teme od Windows telefonov samo v dveh temah je več problemov kot v vseh temah od androida skupaj.In kakšni banalni problemi,da te kar srat prime.
No kakorkoli samo,da ne bo potem en kup jokanja in odprtih spet deset tem,ker ne bosta znala nastavit zvonenja in še kakšni podobnih osnovnih nastavitev.Žalostno,da se sprašuje take stvari kot je na primer nastavitev ozadja,če so že tuki problemi potem boh pomagej.
Vi samo čakajte tisti super duper Windovs fon mogoče ga dočakate čez kakšnih deset let.
No ja,da ne bo samo off topic,tudi jaz ti priporočam Lumnia 640 XL za tvojo sploh ko še nikoli ni imela Windows fona.
bonk.gif
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
jaz sem kupil otroku za rojsti dan Lumia 640 DS, in to na Bolhi sveze zapakirana za 120 evricev. XL verzije nisem vzel, ker je zena tezila, da je prevelik za otroka. Boljsega telefona od Lumie bos tezko najdel, sploh pa ne za tako ceno, kot jo imajo Lumie napram Androidom. Meni osebno je WP sistem dosti bolj lepsi in hiter od vseh ostalih vkljucno z Applom.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Meni so npr. ikonce na WP lepše kot na anroidu, sliko si pa tudi izbiraš. Zadnjič sem kupil OnePlus X in sem ga takoj prodal, poglavitni razlog je bil tudi ta da ima android:) In moja je isto rekla, da ne gre več nazaj na androida...

Cakaj zdaj malo, ce prav razumem, si kupil androida in ga potem takoj prodal, ker je gor...android?
stupid-1.gif

Tako, pa predvsem slabša kamera
grin1.gif
. Hotel sem samo povedati, da mi je WP bolj všeč, zato potem nisem menjal...:)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.904
5.179
113
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Če pa ne znate uporabljati oziroma nastavit Androida tako kot je treba,ki je najbolj enostaven sistem kar jih je potem ne krivite vse druge ampak sebe,sprijaznite se s tem da imate klump od telefona in tako pač je.

ajde za začetek LUMIA in ne LUMNIA
Zakaj imaš rootanega androida če je vse tako enostavno in deluje iz škatle.
Lahko obračaš kak hočeš WP je boj preprost in uporabniku prijazen os kot android.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Res si
stupid-1.gif

Kdo je rekel,da imam rootan telefon
bonk.gif

Kako moreš pisat take traparije,če sploh ne veš kaj imam za en telefon
bonk.gif

In ne bodi preveč pameten,ker se brukaš v vsakem postu
"ajde za začetek LUMIA in ne LUMNIA"
Daj preberi si naslov in potem pametuj
bonk.gif

"Lahko obračaš kak hočeš WP je boj preprost in uporabniku prijazen os kot android."
Ti se kr tolaži
priden.gif
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Je možno, da sem nekje zasledil, da na WP aparatih ne moreš imeti/uporabljati Gmaila???