Lučka za večerni/nočni tek

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Dnevi so vedno krajši in tek ob cesti je sila nevarna stvar v pomanjkanju svetlobe...

Kje se dobijo tiste LEDice za okoli nadlahti/gležnja, ki potem utripajo v vse smeri?
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Pa saj v hervisu imajo te odsevne paščke, ki imajo pa dodatno vgrejene še ledice.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
d-1205-1002.gif





Jaz imam takšnole od Petzla, pa moram reči, da je špica.
zmaga.gif

Zelo uporabna stvarca, lahko jo daš kamorkoli in to brez problema.

Edino cena je malce višja - tam okoli 25 €.
Je pa res, da dajo pri Petzlu 10 let garancije za tole LED lučko. Ima pa 5 stopenj svetlobe!
 

princip

Pripravnik
20. avg 2007
113
0
16
Lj
Jaz imam naglavno lučko od Petzla-Tikka s tremi ledicami in morem reči, da prekaša vsako ceneno sranje z 10 oz. ne vem koliko ledicami.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Saj Tikko imam, samo se mi ne zdi najbolj primerna za tek.

Ne gre se za to, da bi jaz bolje videl, ampak da drugi vidijo mene... torej mora lučka bliskat v vseh smereh in ne le naprej/nazaj, kakor jo pač obrnem.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Avtomobilist bo prej opazil kakršenkoli odsevnik kot pa tele mini lučke. Pa običajno imajo tekaška oblačila odsevno blago že všita.

Pa običajno se ne teka po cesti
ne-ne-1.gif
zaradi lastne varnosti
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zakaj bi se odsevnik opazil prej kot utripajoča LED-ica? Odsevnike imam itak všite v oblačila...

Pač stanujem v takem koncu, kjer je ali ob (sicer precej neprometni) cesti ali pa v razmočenem gozdu. V jesenskem/zimskem času je itak jasna odločitev.
 

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
Lp.

Če ni prehud promet, lahko tikko držiš v roki in nastaviš na utripanje, ko se ti približuje avto. Poor man's solution (čeprav je tikka kar drag hec), vendar meni odgovarja (-:

Srečno, jZ
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

To je res... ampak potem moraš motoviliti z lučko, pač odvisno iz katere smeri se ti približuje avto.

"Medium poor man" solution bi torej bila dve Tikki, ena za naprej in ena za nazaj
smile-1.gif
.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
zgoraj narisani petzl je idealna zadeva. ceprav sem si jaz za tek odsraufal svojo iz kolesa, ki je vsaj pol cenejsa. je na 4 ledice vzporedno vezane in ima 4 programe "svetenja"
grin1.gif


ceprav sem nehal teci ponoci po cestah, ker nisem samomorilec tako, da sedaj strasim pijance po poljih (bolj oni mene
hysterical-1.gif
)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
obstajajo tudi neki odsevni trakovi v obliki brezrokavnika. vbistvu so samo svetleči trakovi, brez vmesnega blaga.
kje bi se pa to nabavlo?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
ksz


Mene zanima kdaj bo kdo prišel k pameti in ukazal da se morajo ponoči, ali ob slabi vidljivosti obvezno nositi odsevni brezrokavniki. Se grem stavit da bo vsaj 1 smrtna žrtev manj.

In če je vam kaj do življenja bi si lahko nadeli te zadeve gor...
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ja. Ti brezrokavniki so veliko bol vidni kot kakrsne koli lucke in trakovi.

Se bolje pa je ne hoditi po cesti ponoci. V tej megli kot je zdaj in spolzkem cestiscu se jaz pes ne spravim na cesto.