Lokalno prezračevanje - Lunos, Blauberg,...???

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Enkrat smo se že menli nekaj o podtlaku in nadtlaku.. kak bi se naj to čutilo?

Drugače pa verjetno nima kaj za bit, če eno noč sprobam, kajne?
Tega ne boš čutil. Ventilator ni kompresor ;)

Kvečjemu boš samo slišal, da se bo ventilator malo bolj mučil v in da morda ne bo dosegel polnih obratov.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Nočem bit nesramen ali kmet po pameti sam kaj je narobe s zračenjem s odpiranjem okenov? V trosobnem stanovanju smo pred vselitvijo zamenjali okna. Vsi so nam govorili, da plastična okna delajo plesen. Drugi so jo imeli, mi pa ne ker smo zjutraj in zvečer preluftali. Poleti imaš itak okna na kiper. Nikoli vroče v stanovanju po leti, nikoli plesni. Sedaj v hiši, ista zgodba. Ni izolirana bajta a vlažnost okol 50. V bajti je sam ta razlika da je miljon oknov več. Nevem, zjutraj tlačiš v goflo kruh z marmelado, obenem pa okna odpiraš. Za drobtinice se ne sekiraš, ker bo romba počistila :p

Odprta okna (tudi na kip) močno povišajo delež hrupa iz okolja. Pri nas imamo 3slojna, ko se enkrat navadiš na tišino ni šans da še kvalitetno spiš pri odprtem oknu. Razen če ti je všeč poslušat celo noč pretep mačkov, lisic, kun, rukanje jelena ipd. naravne zvoke.

Druga stvar so žuželke in ostala stvar ki pride skozi odprto okno. Seveda obstajajo komarniki. Komarniki pa na kip okno pa zrači "bolj ne" oz. se zelo zmanjša prehod zraka preko okenske odprtine. Če imaš dve okni na prostor oz. odprte prostore ni problem tudi z okni, samo če nimaš pa nimaš kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Odprta okna (tudi na kip) močno povišajo delež hrupa iz okolja. Pri nas imamo 3slojna, ko se enkrat navadiš na tišino ni šans da še kvalitetno spiš pri odprtem oknu. Razen če ti je všeč poslušat celo noč pretep mačkov, lisic, kun, rukanje jelena ipd. naravne zvoke.

Druga stvar so žuželke in ostala stvar ki pride skozi odprto okno. Seveda obstajajo komarniki. Komarniki pa na kip okno pa zrači "bolj ne" oz. se zelo zmanjša prehod zraka preko okenske odprtine. Če imaš dve okni na prostor oz. odprte prostore ni problem tudi z okni, samo če nimaš pa nimaš kaj.
Pri lokalnem prezračevanju se hrupa sicer ne rešiš, ker imaš preboj v istem prostoru...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
No ja, hrup se občutno zmanjša čemur so namenjeni filtri in protihrupne cevi (cevi obložene z akustično peno).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
No ja, hrup se občutno zmanjša čemur so namenjeni filtri in protihrupne cevi (cevi obložene z akustično peno).
Spet... pri lokalnem prezračevanju je vsega tega v rangu <1m in ima zelo vprašljiv efekt. Pri micki lossnay se kar sliši ven, več kot pred inštalacijo rekuperatorja.

Pri centralnem prezračevanju teh težav seveda ni.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pri nas je razlika pri odprtem oknu kot dan in noč - skozi rekuperator se ne sliši skoraj nič! Resnično.. Mogoče je malo odvisno tudi, kako je obrnjen, ker se spomnim, ko smo imeli samo luknjo nareto in še niso vgradili rekuperatorja, se je slišal zvok od zunaj samo takrat, ko si šel direkt proti odprtini, če pa sem šel bolj desno (da nisem videl skozi odprtino), pa se je slišalo precej precej manj...

No, kakorkoli, pri nas so najbolj problematične vrane, ki začnejo tam po 4. uri zjutraj in se res DEREJO!!! (da jim jebem vse po spisku!!!!) KRA KRA KRA (u pi*ko ma*er!!!!)... Joj, bi jih ********!!!! Pa še na naši strehi so direkt..

In je res ogromna razlika, če so okna zaprta ali ne..
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Po sedmih letih je Prana 150 spustila dim in sedaj iščemo nekaj kar bomo lahko vtaknili v isto lukno.

Kakšno je danes stanje na trgu lokalnih prezračevalnikov? Kaj se trenutno prodaja?
Nisem še gledal seznama EKO sklada...

Aja pa še to. A se lahko ponovno prijavim na razpis ekosklada četudi sem pred 7 leti že dobil subvencijo za prezračevalnik?!
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Seveda se lahko prijaviš; saj veš kako pravi Karoli ob petkih pri izboru popevke tedna: kličete lahko kolikorkrat želite, glasujete samo enkrat.

V razpisu piše, kako dolgo po prejetih sredstvih ne moreš kandidirat, mislim pa da za isti ukrep lahko zaprosiš le enkrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Zgaga, kaj pa če bi dal kar enakega (novega) nazaj not? Ali te je kaj zmotilo pri obstoječem? Ker tu ni neke znanosti, zrak piha skozi vsakega... Je pa res, da eni so bolj "pametni" kot drugi.. ;)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
A je možna rešitev s pravim in cenejšim rekuperatorjem? Micka Lossnay VL-100. Ravno v spalnici je ne bi imel, v glavnem prostoru mi pa zelo učinkovito dela, prezrači štuk v dveh urah, tiha, enostavna za očistit, nima kaj spustit duše. Oznaka 150 pri Prani je fi luknje? Tega fi jih je najbrž največ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
A je možna rešitev s pravim in cenejšim rekuperatorjem? Micka Lossnay VL-100. Ravno v spalnici je ne bi imel, v glavnem prostoru mi pa zelo učinkovito dela, prezrači štuk v dveh urah, tiha, enostavna za očistit, nima kaj spustit duše. Oznaka 150 pri Prani je fi luknje? Tega fi jih je najbrž največ.
A to maš 2 al samo enega?

150 je oznaka. Cev mislim da je 160mm, moram mau tehnične spec. za montažo pregledat preden nabavim.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Po sedmih letih je Prana 150 spustila dim in sedaj iščemo nekaj kar bomo lahko vtaknili v isto lukno.

Kakšno je danes stanje na trgu lokalnih prezračevalnikov? Kaj se trenutno prodaja?
Nisem še gledal seznama EKO sklada...

Aja pa še to. A se lahko ponovno prijavim na razpis ekosklada četudi sem pred 7 leti že dobil subvencijo za prezračevalnik?!
Ravno včeraj so mi montirali Blauberg Vento v2.
Če rabiš info kdo je montrial sporoči.

Ne morem pa nič komentirat, ker so manj kot 24h v hiši. Sporočim ko bom imel več izkušenj.

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Redi Recupero HC je na voljo pri nas, paše v tvojo luknjo. To je vse isti štos. Samo katera app ti je bolj všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Poglej na Googlu in pokliči, samo 1 zadetek je. Pomojem bi ga moral dobiti za kakšnih 450. Prodajamo okoli 4 leta, brez reklamacij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Starega ven, nekaj podobnega not in imaš rešeno. Pa malo je za prebrat ja, verjetno je treba spihat ali kaj posesat periodično. Jaz svojo micko pucam 1x na mesec, kocko in predfilter ven, predfilter je zaprašen, kocka še skoraj povsem bela od novega in ni predvidena za menjavo. Pucanje je predvideno. Ko spiham sesalec naredim še to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Zgaga

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
89
5
8
A so te zadeve samo "ravne izvedbe? Razmišljam, če bi bilo možno kaj vgraditi namesto običajnega ventilatorja v kopalnici- je pa koleno v steni in nato navpično izpuh skozi strešni zračnik.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
A je možna rešitev s pravim in cenejšim rekuperatorjem? Micka Lossnay VL-100. Ravno v spalnici je ne bi imel, v glavnem prostoru mi pa zelo učinkovito dela, prezrači štuk v dveh urah, tiha, enostavna za očistit, nima kaj spustit duše. Oznaka 150 pri Prani je fi luknje? Tega fi jih je najbrž največ.
Tole pa mi je izjemno zanimivo. Lahko opišeš glede glasnosti in predvsem kako prepušča zvoke od zunaj? Imaš le eno ali dve na štuku? Še kakšne druge izkušnje? Lahko prosim še sliko zunanje enote? Ima tudi nadzor preko aplikacije? Timer lahko nastaviš ali je le on/off stikalo? Če zmanjka elektrike in ko pride nazaj naprava dela ali jo moraš ročno vključiti?
Pa kje si vzel?
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Uf. Ne prepušča zvokov od zunaj. Na 1. brzini tiha, na drugi je glasna, izkoristek pade na 70%. 1 na štuk, odprto stopnišče, lepo menja zrak. Seveda z drugim efektom od centralne. Ni app. Zunaj dve okrogli rozeti.
1699381579621.png

Timer lahko realiziraš dozni in pustiš stikalo 1-0-2 na želeni poziciji, elektrika na to potem nima vpliva. Zadnje pojma nimam, mogoče Ream.