Ločitev in delitev premoženja

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Eno podvprašanje:do kdaj uradno traja izvenzakonska skupnost? Dokler je/ga ne izplačaš in se stvar overi pri notarju?

Izvenzakonska skupnost traja, dokler med dvema partnerjema obstaja neka skupna povezava (živita skupaj, spita skupaj.. ipd). Seveda lahko obstaja tudi na daljavo, potrebno je njuno zavedanje, da "sta skupaj". To pa nima veze z izplačilom in podobnimi zadevami. Pri končanju te skupnosti je pomembno samo to, da si takrat - ob končanju (podobno kot pri zakonski skupnosti), uredita glede otrok (preživljanje in ostalo).
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Je mogoče komu znano, kako se gleda na denarna sredstva, ki spadajo pod posebno premoženje? Denar je bil porabljen, kako se na to gleda ob razvezi?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mene pa zanima v tej tematiki druga zadeva, čist okvirno saj za kaj več bo kolega moral do odvetnika. In sicer, človek ima s.p., verjetno se bo ločil. Za hišo in ostalo mu je jasno da bo stvar delitve, kaj pa njegov s.p.? Sicer ima najete poslovne prostore, ima pa določeno mašinerijo. Ker je bil s.p. ustvarjen tekom zveze (zakonske) bo verjetno premoženje tega s.p.-ja tudi stvar delitve?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Predvidevam, da ja, glede na to, da s.p. nekako ni poslovni subjekt oz. si to ti sam - jamčiš z vsem svojim premoženjem...
razen če mu uspe dokazat, da žena ni imela nič s tem, se pa lahko ona sklicuje, da mu je stala ob strani in ga moralno podpirala - v vsakem primeru ona zmaga
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja si to ti sam ampak razna mašinerija v tem s.p.-ju se je kupila iz denarja ki je bil ustvarjen v skupni dobi...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Se pravi nobena nič ne dela in nobena nič ne zasluži, samo parazitira?
Take ste si izbrali oziroma take ste lahko dobili. Zdaj pa minuta za introspekcijo...

Po drugi strani pa nič ni vredno nič, razen če pride v €? Nič drugega ne obstaja.
Take so pa one izbrale oziroma lahko dobile.

Gliha vkup striha in pravljica je spisana.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Kje je pa kdo to napisal, da nobena nič ne dela? Ja, so tudi take, ravno tako tudi tipi, ki nič ne delajo in ženske živijo.
Fora je v tem, da bi bilo pošteno, da če je nekdo več premoženja ustvaril v zakonu (tudi ob upoštevanju, da je recimo ženska bolj skrbela za dom in otroke), ta (TUDI, če je to ženska) dobi več ob razdelitvi. Kar pa je glede na zakonodajo praktično neuresničljivo.
Da ne govorim o robnih primerih, ko tip spravi skupaj uspešno podjetje, ženska pa doma visi, kofetka, šopingira, ima čistilko, itd. ob ločitvi pa potegne pol premoženja in po možnosti še mesečno “podporo”, da bo lahko še naprej svojega BMWja vozila. A v življenju ni nič ustvarila.
Takle mamo.

PS: velja tudi obratno, žal pa še nisem slišal za tak primer pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Se pravi nobena nič ne dela in nobena nič ne zasluži, samo parazitira?
Take ste si izbrali oziroma take ste lahko dobili. Zdaj pa minuta za introspekcijo...

Po drugi strani pa nič ni vredno nič, razen če pride v €? Nič drugega ne obstaja.
Take so pa one izbrale oziroma lahko dobile.

Gliha vkup striha in pravljica je spisana.
Idi kuhat, prat in čistit ok? Mislim da se nobeno vprašanje ni nanašalo na tvoj odgovor (izbruh). Vprašanje je bilo čist realno in na mestu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
To imam jaz že vse narejeno. zato imam pa cajt, da neki by the mimo spišem, sam nekje si se mogu najdt, da te je tako pogrelo. Čeprav za tebe ne vem točno, kje. Kaj nisi samski? In ždiš na tistih svojih parih evrčkih "my precious style".
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Nisem zamešala. Sem pa res spustila tisti tvoj post, ko si decembra napisal, da si v frisni zvezi. Poleg vseh postov teoretiziranja, da me preseneča... Se opravičujem. Bodita srečna.

A veš kaj je edina stvar se hujša, kot da je ženska s tabo zaradi denarja. Da je povsem neodvisna od tebe. Malo v razmislek tistim, ki drugače sepajo na drugih atributih
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Danes sem pa v službi... Nic se ne boj, je vse podelano, nič ne oprezam za evre mojega predragega, pa vse njegove imam na koncu prstov, pa me ne zasrbijo, kot vas nekatere skrbi. Se več, prav nikdar ne more odpustkov s kakimi čevlji kupovat. K sem pa jaz sitna, mu pa tudi še vseeno gate operem. Tako to izgleda v vsaj malo funkcionalnem razmerju.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sanjska ženska!

Če bi se kdaj ločila in
če bi bila mlada in
če bi bila brez pamžev,

bi te celo za kak vikend kam peljal!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Morata pa fejst na ušesih sedet pa jih selektivno odpirat. Jih je manj, ni jih pa malo.