Ločitev in delitev premoženja

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pa zakaj ste nekateri tako obremenjeni s tem skrivanjem in laganjem. Kaj se ti je zgodilo sandra? A si bila kdaj grdo grdo prevarana ali nalagana in imaš zdaj alergijo? Dajva še 1x, ne gre za nobeno laganje in noben črni fond za kurbarijo, sploh nikjer ni govora o kaksnem denarju. Lahko gre zgolj za delnice, zlato ali kaj neoprejemljivega. Torej... nobenega skrivanja in laganja, to sploh pac ni stvar debate. Jaz ne zacenjam debate v stilu: a veš ljubica moja, jaz imam pa to in to in tisto, pri njej se mi pa ne zdi normalno in sprejemljivo da me vprasa: poslusaj ljubcek, dajva se danes usest pa mi pojasni kaj vse in koliko imas. A se ti zdi taksno vprasanje normalno dokler ji nicesar ne manka z mano, je vsega v izobilju in je financno ne izkoriscam?

Ah škoda debate, če sam pričakuješ ikrenost in resnost potem bi pa sam nekaj skrival in prikrival.Meni se ni nič zgodilao.
Ja delnice to je investicija za prihodnost, saj če ne prej bi te žena povprašala ko bi dala privič za otroške doklade kaj so to taene delnice ki ona ne ve.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ah škoda debate, če sam pričakuješ ikrenost in resnost potem bi pa sam nekaj skrival in prikrival.Meni se ni nič zgodilao.
Ja delnice to je investicija za prihodnost, saj če ne prej bi te žena povprašala ko bi dala privič za otroške doklade kaj so to taene delnice ki ona ne ve.

Saj ves da so delnice za vsak slucaj na starse, ko pa jih je treba unovčiti pa jih pač dobiš od mame kot darilo ki je IZRECNO zato :evil::valjamse: Aja drugače pa nimam delnic, nisem najbolj za te fore, sem bolj za otipljive stvari.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Saj ne da je tvoja stvar in da te slučajno briga koliko je bila moj najdaljša zveza ampak ker sem danes dobre volje ti naj bo. Reciva da sem imel vsaj 2 zvezi daljši od 5-ih let, ostale manj. Verjamem da me boš glede na ta podatek znal strokovno umestiti na "neko" lestvico.

Kar se tiče panike, starosti in tiktakanja. Kaj točno misliš s tem da mi bo hitro oz. slej kot prej odtiktakalo? A to misliš da bom na koncu na silo šel z nekom v zvezo in se v vseh pogledih uklonil samo zaradi tega da bom imel otroka? Se opravičujem, da ne bo kdo vzel tega osebno, vesel sem za vse ki imate otroke in prav je tako da jih imate, veliko sreče z njimi in veliko sreče v partnerskem odnosu! Torej če misliš da bom na silo imel kravo zato da bom dobil na vsak način teleta si se krepko zmotil. Otroka lahko ima vsako budalo, ne enega, celo več jih lahko ima, to je najmanjši problem. Problem je pa dobiti pametno in primerno osebo s katero boš tega otroka vzgajal in ga tudi vzgojil v pravega človeka. To pa je popolnoma druga stvar od pojma "imeti troka". Torej če se vrnem, raje ga nimam kot da ga imam z neprimerno osebo samo zato da ga imam (kot tvoji vrstniki).

Pa še glede finančnika. Mi je žal zate če si se vpiknil v tega "finančnika" in nisi zaznal sarkazma in šale v komunikaciji med menoj in Mamco ampak nevem kje si ti zasledil da gledam jaz vse skozi premoženje in denar? In mimogrede, kljub temu da sem po izobrazbi finančnik nisem niti minute v življenju delal v tej branži, me pa zanimajo te stvari. Mislim da si konkretno pobrklal vse skupaj. Kot prvo sem napisal da nisem bogat in kot drugo večinoma govorimo hipotetično. Preberi še enkrat doslej napisano, govorim samo da se ne pustim nategniti in izkoristiti in to je dober sistem da se rešiš potencialnih parazitov. Vsak ima pač svoj sistem ki se mu izide ali pa tudi ne.

Mal preveč si resno vzel. Vprašal sem te, kako daleč je šla zveza in ne koliko časa je trajala.

Se pa strinjam, da boljš ne imet družine, kot jo na silo ustvarit z napačno osebo. Pa tega ne počno samo moji vrstniki, so to počel tud vrstniki mojih staršev. Samo s svojim nezaupanjem in takim pristopom (tvoj pristop sodim po napisanem sodeč in nikakor drugače) lahko odrineš pravo osebo stran. Prava oseba pa ne pride ravno vsak dan. Videno že večkrat.

Spet, po napisanem sodeč gledaš, pa ne samo ti, na zakonsko zvezo čisto preveč iz finančnega vidika.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kako daleč? Skupno življenje na svojem, nobenih zarok in ostalih cirkusov. Kar se pa tiče prave osebe, je že verjetno bila in šla, sem ga takrat preveč sral ampak ne obžalujem niti malo, tako je pač moralo biti. Pa vseeno mislim da se mi ne razumemo čist točno, meni ni problema nekomu kupiti tudi novega avtomobila (hipotetično) če vem da je z menoj zaradi mene in ne zaradi koristi oz. materialne varnosti. Pa nimam nobene negativne izkušnje da bi se kdaj kakšna takšna ženska prilepila name da ne bo pomote, sem imel pretežno same v redu ženske do sedaj. Pač s kompletnim podatkom o svojem premoženju ne bi rad kadar koli katere koli mamil da si slučajno ne bi ustvarila kakšnega lažnega občutka oz. vtisa kajti ženske imajo takoj plane, to ni dvoma. Zdaj pa ta lažni občutek ali vtis je lahko ali a) Da lahko trošim svoj denar po mili volji, da ne rabi varčevati, itak ima njen dragi na strani in bo itak poskrbel za vse ter b) Da se ji ni potrebno truditi v življenju in karieri, itak ima dragi na strani, bo za vse poskrbel poskrbel. Pa ne rabi biti zato keš pička ampak čez komot ga pa ni, drži? Za keš pičke je to samo "štartni" filter da jih že v štartu odvrneš. Roko na srce, jaz se tudi ne bi toliko gnal in trudil v življenju če bi vedel da imam nek zagotovljen fix oz. backup od zadaj. Jebatga, tako smo narejeni. A ni lepše da oba dobro zaslužita, je vsega dovolj, se ne pederisimo z nekimi nepotrebnimi zadevami in dobrinami? Namreč "material" zelo hitro spremeni človeka. Kaj se pa zgodi če potem "materiala" enkrat zmanka? Potem pa zna biti zelo hudo kajti dobrega se vsi zlahka navadimo, pot nazaj pa je bistveno težja.... Tako da mislim da je s tega vidika moj sistem čist fer in pošten. Ko pa bova s potencialno partnerko dvomestno številko let skupaj, bova imela družino in ko bo čas pokazal svoje potem pa lahko tudi kakšna takšna infomacija postane zanjo potencialno primerna, v prvih letih oz. vsaj v prvi peterki če ne dekadi pa niti slučajno. Pa še enkrat da se ne bo kdo nesramno vpiknil, nisem bogat, mi pa ne gre slabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.952
113
Pol dat pa pozabit. Živce in vse skup je več vredno kot pa 100k€..gledam živčne razveline, ki se sekirajo že po 10 let in se kregajo znova in znova. Nein danke. Raj dam vse prvi dan, pa da me pustijo pri miru, največ vredno. Dejstvo. Zdaj moraš samo pogledat od daleč, pa pri sebi razčistit.

Ko si v štartu seksal nisi pač pomislil še na temne plati telovadbe. To je pač, da se včasih tudi kaj konča. Če v štartu vsaj veš kaj se lahko zgodi, potem je zgornja tema brezpredmetna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ni bvrezpredmeta, je pa lažje štartat. zadeve niso rožnate in dajanje..ne vem..dam pol da mam mir je ok, če imaš kaj dat ali kaj vzet, kje vzet.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.952
113
ja ce maš hišo, pač prodat, to pač moraš imet zapisano v malih možganih. Ne pa da potem ker kao ni denarja soneke nepremični, potem pa se vsega oklepat pa imet traume. pač ce se folk ne zna zmenit, naj pa gre vsak v enosobno stanovanje. Ni win win je pa življenje po življenju. Je pa tole zdaj enostavno napisat, in potem tezko naredit ko so čustva in zamere. Če znaš it preko tega je to preprosto, tako kot je napisano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ja ce maš hišo, pač prodat, to pač moraš imet zapisano v malih možganih. Ne pa da potem ker kao ni denarja soneke nepremični, potem pa se vsega oklepat pa imet traume. pač ce se folk ne zna zmenit, naj pa gre vsak v enosobno stanovanje. Ni win win je pa življenje po življenju. Je pa tole zdaj enostavno napisat, in potem tezko naredit ko so čustva in zamere. Če znaš it preko tega je to preprosto, tako kot je napisano.


ah kje...ne ga srat no.

recimo
z žemo sta v spodnji kungoti pri dupleku naredila hišo iz nič, skupaj. vložila 30k v parcelo, 150 v hišo, hiša ima tri otroške sobe, spalnico in ostalo po standardu.
kupila sta sharana za 40k, tri leta nazaj.
a imata kredo, al je bil keš se odloči sam.
delata v dupleku, imata..po želji..700, 1000, 1500 plače.

zdej pa razdeli.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.952
113
bajto prodat za 120 kilo in kupit dve luknji poleg kungote....plus enga cliota za 500 €... al kaj bi ti...

Če se tako ne zmeniš, imaš pa naslednji scenarij kot pri sosedih, ki sta oba svojga dnarja vredna,
-> šla narazen ker se niso znali zmenit, je prvo on šel, bajte ne prodat, potem jo prodat za 5x previsoko ceno, da nobenga poleg ni blo, on si nasel neko luknjo, vmes nagajanje in poskregano do konca. potem si ona nasla luknjo, bajta bila prazna pol leta , potem so jo zazgali, zdaj dezuje noter, baba zginla, vredno vse skupaj nič, skregani vsi do amena ze par let. In to je to. Vsi z živci na koncu, vidno se vsi postarali za 10+ let. Tinejdžerka pa psihične težave na tabletah, psiohiatrih šole ni naredla, zdaj se počasi zlaga skupaj.
Važno da so bili vsi "pametni".
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pametno razmišljaš.

prodat, mogoče najdeš kupca, odvisno pa od cene.
kupit..nekaj..tudi daleč ne bo isto., a če te tri transakcije spraviš čez boš tudi avto.

ampak ja, bajto stran, dve luknji, avto stran in dva cliota.

in ko to ne gre čez..je konec vsega..v večini.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.952
113
gre sam zamer ne sme bit, ker pa je vse ostalo v bajti samo zdrava pamet ne, pa imaš to kar si imel tudi ti in tavžent ostalih. Sej za zdravo pamet sta potrebna dva, če je en fsekan je gotovo. Lahko samo sebe rešiš in vse skup pustiš....v najem za 300 € pa cliota za 500€ pa rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
gre sam zamer ne sme bit, ker pa je vse ostalo v bajti samo zdrava pamet ne, pa imaš to kar si imel tudi ti in tavžent ostalih. Sej za zdravo pamet sta potrebna dva, če je en fsekan je gotovo. Lahko samo sebe rešiš in vse skup pustiš....v najem za 300 € pa cliota za 500€ pa rešeno.

ja. kle se pa strinjam. in najti dva dihtig je težko. da so še prvi krog 'sodelavcev' še težje, da pa še ostali..uf.. gre pa, če en zmore vse požret.

koliko zgodb gledam kjer je razlika med akterjema ogromna, pa delitev tudi 1:1 ne gre čez...

začne se že pri dojemanju vložka in vrednosti danes, ali še bolje, prodajne vrednosti...kr kocine mi gredo pokonc pa na bruhanje...grrr