Ljubljana - brezvezno mesto?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Saj tako "elitno" sosesko imamo v Lj že par let.... Na Pergamovi...če nimaš kartice ne moraš vstopit med bloke...
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Tole mi izgleda tipičen primer sodobne kolonizacije. Vzameš shithole country (ki pa ima določene dragocene resurse, rudnine, minerale, ipd.) in narediš gated community s privatnim varovanjem ipd., ker so pač javne oz. ostale zadeve precej neuporabne za širše mednarodne "množice", vajene urejenega okolja. Kosovo je tako ali tako predvsem največja NATO baza s "pripadajočo infrastrukturo" - vse ostalo je samo slepljenje folka. "Republika" my ass. :D Aja, pa obvezno mora biti American University nekje blizu. Za vzgajanje omladine, da je naklonjena novim gospodarjem... ;)

Drugače pa so gated communities nič drugega kot "trickle down" posledica salonsko-levičarske politike odprtih (nezaščitenih) meja in nezadostnega ali nepravega varovanja reda in varnosti znotraj države. Solidna državna (ali unijska) meja in kvaliteten folk znotraj meje odpravi potrebe po takih lokalnih rešitvah...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.956
3.250
113
A ste hotel tja na obisk? Kirby sesalce prodajat?

Zakaj bi kogarkoli motila ograja... tudi če se kot neznanec sprehajaš med popolnoma vsakdanjimi strnjenimi hišami lahko doživiš odpor "domačinov". Nič novega in nič takega. Če poskušat parkirat pa sploh. Formaliziranje z ograjo ste vzeli čisto preveč čustveno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Kako se bodo pa ilegalni migranti iz afrike sprehajali med temi bajtami? Ne bodo mogli zaradi ograje. To je skrajno nečloveško.
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tole mi izgleda tipičen primer sodobne kolonizacije. Vzameš shithole country (ki pa ima določene dragocene resurse, rudnine, minerale, ipd.) in narediš gated community s privatnim varovanjem ipd., ker so pač javne oz. ostale zadeve precej neuporabne za širše mednarodne "množice", vajene urejenega okolja. Kosovo je tako ali tako predvsem največja NATO baza s "pripadajočo infrastrukturo" - vse ostalo je samo slepljenje folka. "Republika" my ass. :D Aja, pa obvezno mora biti American University nekje blizu. Za vzgajanje omladine, da je naklonjena novim gospodarjem... ;)

Drugače pa so gated communities nič drugega kot "trickle down" posledica salonsko-levičarske politike odprtih (nezaščitenih) meja in nezadostnega ali nepravega varovanja reda in varnosti znotraj države. Solidna državna (ali unijska) meja in kvaliteten folk znotraj meje odpravi potrebe po takih lokalnih rešitvah...
Ma daj, ne filozofiraj preveč. V ZDA imajo take soseske že kakih 70 let, pa ne zaradi odprtih meja. :jok:
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
745
113
pa v južni afriki tudi. samo ne zaradi priseljencev, temveč zaradi staroselcev...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
745
113
sicer nisem pristaš kakršnih koli podražitev, ampak...:

"S 1. marcem se bo dvignila cena komunalne vode, ...v povprečju spremenila za 0,73 EUR, "
"... Povprečna položnica za ravnanje z odpadki, ki je med najnižjimi v Sloveniji, se bo v povprečju spremenila za 1,65 EUR, "

govora je o podražitvi za dobra dva EVRA in to v občini, kjer bodo tudi po podražitvi komunalne storitve še vedno med najcenejšimi v sloveniji.
https://siol.net/novice/slovenija/primerjamo-cene-po-obcinah-kje-so-smetarji-najdrazji-433352
jebeni kabelski operaterji vsako leto podražijo za večji znesek. in čeprav gre za nek znesek, je to daleč od tega, da bi kdo koga za tri evre mesečno olupil do kosti.
skratka kot običajno pri tebi ni problem v podražitvi ali ceni komunalnih storitev, ampak v đokiju, pa si izkoristil priložnost, da se oglasiš