Lizing težave - prodaja vozila

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Morda si napačno razumel: nekateri prodajalci ponujajo "popust" (npr.: 1k€) pod pogojem, da se odločiš za "njihovo" financiranje. Za vozila, ki so v akciji, pa ponavadi ni dodatnih popustov. Vsaj tako se mi zdi
smile-1.gif

To se strinjam,ampak to je večinoma pri Renault v sodelovanju s Hypo , Opel pa tega ne trži,ker vedno lahko kupis kot firma po enaki ceni kot leasing...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Lizing hiša ni Karitas in hoče svoj zaslužek. Pri predčasnem poplačilu ti ne sme zaračunati nezapadlih obresti. Zato ji ni v interesu predčasno poplačilo.
Hebat ga, navaditi se bo potrebno da ni nič zastonj in da ni zaslužek kupca v prvem planu.
Tvoja trditev bi držala vodo, če bi lizing hiše imele neomejeno denarja ali ne bi imele več novih lizingo jemalcev. Če pa meni zaračunajo izdelavo obračuna za poplačilo in takoj nato denar dajo drugemu, kateremu za nameček zaračunajo še odobritev potem pa je stanje malce drugačno.
Tudi ne gre za zaslužek kupca, saj s predčasnim poplačilom ne bo zaslužil niti centa, le manj svojega denarja bo mogoče izgubil. Če pa si ne bo naredil točnega izračuna lahko s predčasnim poplačilom plača celo več, kot bi plačal s pogodbenimi obroki in bi dobil obresti na vezan (ali kako drugače naložen) denar za poplačilo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Morda si napačno razumel: nekateri prodajalci ponujajo "popust" (npr.: 1k€) pod pogojem, da se odločiš za "njihovo" financiranje. Za vozila, ki so v akciji, pa ponavadi ni dodatnih popustov. Vsaj tako se mi zdi
smile-1.gif

To se strinjam,ampak to je večinoma pri Renault v sodelovanju s Hypo , Opel pa tega ne trži,ker vedno lahko kupis kot firma po enaki ceni kot leasing...

Tudi PSA prodajalci se gredo te fore. Jaz sem kljub vsemu dobil boljšo ponudbo "svojega" lizinga in avto kupil direkt pri uvozniku
cheer.gif


Ima tudi Opel za zaposlene "subvencionirane" cene, če kupujejo avto "zase"?
 

vidovitimilan

Zelenc'
13. jun 2014
11
0
1
Ok samo nečesa ne razumem, praviš da si kratek a vseeno bi kupil avto, ki je vreden čez 18k...sense-you make none
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

pri 90% avtov kupljenih v slo so bili kupci kratki. nic novega.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Vska lizing hiša ima določeno sodelovanje z posamezno avtomobilsko hišo. Na ta način potem dajo prodajalci popuste, če pač vzameš na lizing. Sej jst sm podobno dobil popust na mojega, če sem vzel pri Hypu na lizing. Sem šel sicer vprašat drugam po lizing hišah, vendar ceneje ne bi prišel skozi. Pa tudi prodajalec mi potem ni nudil takšnega popusta. Odvisno kak avto je v igri, sam 20.000€ pa zih ne dam z avto!
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
bom prašal kar v tej temi.
meni se leasing izteče na začetku tega decembra.
zanima me, v kakšnem času moram prepisati vozilo nase?
Namreč zaradi vrtca bi najraje avto nase prepisal šele v januarju.. Je to mogoče?
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Lahko se motim oziroma je sedaj kaj drugače, ampak ko se je meni iztekel leasing oz. sem ga predčasno poplačal, nisem šel spreminjat podatkov do naslednje registracije, pa je do takrat minilo kar nekaj časa...
Mogoče to sicer ni bilo pravilno (legalno?) in bi v primeru škodnega zahtevka imel probleme...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bi imel težave kot je običajno pri lizingu... Polica je vinkulirana na LH, rabiš soglasje, obvezno policijo...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
ok, če predvidevam, da ne bo kake prometne; lahko pač samo počakam do recimo 10. januarja in grem potem na novo registrirat.

nevem kako je potem z neskladji datumov: zavarovanje in registracija vs. soglasje LH..

se bom pri LH še malce pozanimal...

lp
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko ti poplačaš LH dobiš od nje vse potrebne papirje za prenos lastništva. Sedaj ali to storiš takoj ali ne je tvoja stvar. Vendar, ko narediš prenos lastništva moraš obstoječo zav. polico prekiniti in skleniti novo do izteka registracije.
Sedaj pa:
-če si uporabljal popuste/bonitete LH pri zavarovanju je tega nepreklicno konec. Mogoče odneseš bonus, imaš še svojega, dobiš še kakšen komercialen popust. Ponavadi za prvo leto.
-če si uporabljal svojo polico in svoj bonus ter samo vinkuliral polico (oz. je bil zavarovanec LH, zavarovalec in plačnik pa ti, kar lahko narediš) se ne spremeni nič drugega kot samo to da si na novi polici brez vinkulacije oz. v vseh treh vlogah ti.
Zato je s tega vidika najenostavneje opraviti prenos lastništva ob podaljšanju registracije. Da ti skleneš novo polico kot lastnik.

Tako mi je razložila tetica na tehničnih pregledih Interservice, moj agent (ZT), pa tudi v praksi se je izkazalo kot najenostavneje.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
1... greš na lizing hišo in poveš težavo pa mogoče najdete skupno rešitev s kakšnim aneksom?
2... enostavno ne plačaš zadnjega obroka lizinga v decembru ampak v začetku januarja (seveda pa prej poglej v pogodbo kakšne so posledice zamude plačila obroka).?!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Odvečna pota boš mel, to je vse. NEplačevanja obrokov (oktober->december) se pa ne bi šel... Zamudiš za en teden s plačilom pa že začno klicarit...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Ti povem iz prve roke. Poplačal lizing februarja, brez prepisa do prejšnjega tedna, tako so mi celo svetovali na okencu pri AMZS. Ni nobenega problema.
 

picero

Pripravnik
25. jul 2007
66
2
8
Avto kupim na leasing, ker trenutno res nimam casha, s katerim bi ga kupil za gotovino. Tudi ko pogledam, bom avto na koncu preplacal morda za 300 EUR, ker mi leasing hisa da popust 1000 EUR, poleg tega dobim podaljsano garancijo v vrednosti 400 EUR, torej je to tako kot ce bi vzel avto na cash, s tem da mi ga ni treba placati danes. Izracunal sem tudi, da bom placevanje mesecnih obrokov lahko prenesel.

In ker smo ze ravno v ekonomskem koticku in se je nekdo "drzal za glavo" ob omembi nakupa novega avtomobila.
Zakaj kupujem nov avto. 18.000 EUR je res veliko denarja, vendar pa imam s prejsnjim, ki sem ga kupil, slabe izkusnje. Avto je bil ob nakupu star 3 leta, bil je lepo ohranjen, pregledan in ocenjen na uradnem servisu kot dober, kljub temu pa sem imel s tem avtom vsako leto poleg rednih servisov se vsaj za 700 EUR stroskov servisa (zamenjava FAP filtra, menjava zavor...). Ker je bil to nekaj vecji avto in visejga cenovnega ranga (nov cca 35.000 EUR), je bilo drazje zavarovanje, ker je bil mocnejsi motor, je bila drazja taksa, porabil je precej vec goriva, drazje od navadnih so bile pnevmatike. Stroskov torej cisto prevec. Kalkulacija za novega je bila dokaj enostavna. Pri gorivu letno prihranim 800 EUR, pri zavarovanju 200 EUR, izognem se stroskom dodatnih servisov (700 EUR) vsaj za kaksna 4 leta, cestna taksa cca 40 EUR nizja. Po stirih letih bom avto lahko se dokaj dobro prodal, vsekakor bom izgubil manj kot pri mojem prejsnjem. Res sem kar nekaj casa premisljeval kako in kaj in upam, da se nisem slabo odlocil.

Citat:
Uporabnik vidovitimilan pravi:
Ok samo nečesa ne razumem, praviš da si kratek a vseeno bi kupil avto, ki je vreden čez 18k...sense-you make none
smile-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Kupi rabljen avto v enakem razredu kot je nov, ne pa da gledaš/kupiš rabljenega, ki spada 2 cenovna razreda višje. Potem seveda ni čudno, da imaš bistveno večje stroške z morebitnimi popravili in zavarovanjem. V glavnem pri izračunu prihrankov na račun servisa, gum, zavarovanja in še česa primerjaj isti cenovni razred avtomobila.
Sam bom naslednji avto spet kupil rabljen, ker sem pri tem, ki ga imam sedaj in je bil kupljen kot nov enostavno prehitro preveč izgubil. Po 3 letih so se enaki avti iz uvoza prodajali pri nas za cca 35 do 40 % moje NC (pustimo nerealne kilometre, ipd.).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz pa bom verjetno kupil novega in ga imel v lastništvu nekih 8 let ali več. Bolj varno.