Lizing težave - prodaja vozila

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:


...Ostane 60 obrokov po nekje (na pamet) 180 EUR. Če LJ to plačuje v 60 obrokih ali vse naenkrat, je za hišo boljkone isto. Tistih 1000 EUR so izgubuli v vsakem primeru. Če so se odločili za to varianto, že vedo zakaj.

Fail. LH ne sme zaračunati "bodočih obresti", kar je v bistvu njen core biznis. Za LH je veliko slabše, če LJ poplača lizing predčasno po enem mesecu kot pa če ga plačuje do konca. Ker LH po zakonu ne sme obračunati obresti. Ali da ti razložim razumljivo...
evil.gif

LH popuši cel zaslužek (obresti), če ti poplačaš lizing naslednji dan. Kasirala je samo stroške odobritve (kateri pa niso nekako visoki in polovica njih, vsaj, je tudi upravičena). Torej mogoče 70 EUR da ti je opravila izračune, pripravila pogodbe, založila denar prodajalcu vozila...
LH niso Karitas.
Saj to pravim ves čas (s številkami).
priden.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Upam, da sem sedaj bil dovolj jasen. Tebe, Stein, verjetno tudi to ne bo zadovoljilo
Ni blema.
Si potrdil, kar sem sam napisal prej. ( tule , druga alineja)
Torej je vse jasno.
 

perssak

Pripravnik
15. feb 2009
66
0
6
koroska
js sem zaradi nakupa novega avta poplačal lizing na summit leasingu bilo je še za plačat po obrokih 2800 evrov ker se je prej odplačal sem plačal samo pripravo odplačila 25 evrov in namesto 2800 je bila položnica 2350 evrov
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni isto. Če bi bilo isto, potem ti ne bi LH zaračunala obresti, ampak ti samo posodila denar (brezobrestno). Tako pa zasluži z obrestmi. In predčasno poplačilo jo oropa obresti. Prej poplačaš, ob več zaslužka jo spraviš. Ja?
grims-1.gif
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ni isto. Če bi bilo isto, potem ti ne bi LH zaračunala obresti, ampak ti samo posodila denar (brezobrestno). Tako pa zasluži z obrestmi. In predčasno poplačilo jo oropa obresti. Prej poplačaš, ob več zaslužka jo spraviš. Ja?
grims-1.gif

Tudi ne drži,predčasno poplačilo samo zahteva ponovni ciklus zgodbe,to je čimprej realizirat nov lizing in zgodba se nadaljuje. Tako je denar znova in znova v funkciji zaslužka.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
KSZ,
če imaš leasing s fiksno obrestno mero in ga izplačaš prej, ne bo zaradi tega nič ceneje.
Jaz sem imel Renaulta pri Hypo Leasing (na 36 obrokov), zadnjih 10 obrokov po 270€ sem plačal hkrati in je bil račun točno 2700€.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Oba imata prav. Cene, ki jih ima objavljene Opel so že tako ali tako navite oziroma upoštevane tako da imajo normalen zaslužek če dajo tale popust za lizing in tudi predvidevajo da bo velika večina vzela avto tako. En majhnen delež pri tem ima verjetni tudi LH, pač zato da si pridobijo čimveč pogodb in obračunajo svoje stroške. Saj, če pogledamo cene Oplov, so konkurenčni šele s temi popusti (ko greš do parih trgovcev raznih znamk in pri vskaem odšteješ popust ugotoviš da so cene potem, po popustu nekje tam-tam, če gledamo isti razred in rang znamke, pri oplu recimo še ford, citroen, mazdo itd..) in je to gotovo upoštevano zraven že ob matične tovarne. Če je pa kdo tako glup da ga kupi za keš in po polni ceni, pa tudi ok. Pa tudi za keš da Opel nekaj popusta, res da ne toliko kot za leasing, ene pol toliko pa gotovo. Tiste cene, ki so kot najvišje vpisane v salonu so itak "fitkivne" (prodajalec je pojasnil da gre za cene za "zahodne trge")

Težko bi tudi rekli da LH služi z obrestmi. Nekaj gotovo že oziroma je to tista razlika od "cene denarja" na finannčen trgu, poln znesek pa gotovo. In če se pogodba prekine prej, tudi LH ta denar ne nič več "stal".

Treba je torej samo dobiti dovolj denarja da se avto odplača in ga potem normalno prodati (lahko ti ga tudi LH ali trgovec, a dobiš pač ustrezno manj, tako kot če daš staro za novo).

Ne vem pa kako je recimo pri akcijah, ko jo ima zdaj recimo škoda (akcija 1%). Avto stane recimo 10.000, od tega plačaš 1.000 (10%) takoj, potem 72 mesecev po 100 (1%) in na koncu še 1800 (18%). Obresti je v tem primeru 0% oziroma onijih imajo navedne 0,1%, če se upošteva še stroške.

A imajo oni potem vodeno ceno kot 10.000-popust (recimo 3000) +obresti (recimo tudi 3.000)= 10.0000. PS ima na domači strani kalkulator, kjer lahko v vsakem trenutku vidiš koliko je še za odplačati in ta znesek je približno število obrokov x znesek obroka. Verjetno se potem pri poplačilu obresti in popust izravnajo (popust vzamejo, bodoče obresti pa vrnejo).
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
KSZ,
če imaš leasing s fiksno obrestno mero in ga izplačaš prej, ne bo zaradi tega nič ceneje.
Jaz sem imel Renaulta pri Hypo Leasing (na 36 obrokov), zadnjih 10 obrokov po 270€ sem plačal hkrati in je bil račun točno 2700€.
Tukaj nekaj ne štima. Četudi imaš fiksno obrestno mero, je vsak obrok sestavljen iz glavnice in obresti. Kot fizični osebi bi ti morali bodoče obresti (torej obresti, ki so zajete v zadnjih 10 obrokih - res, da jih ni več dosti) diskontirati v celoti. Če pa si pogodbo sklenil pred avgustom 2010, so ti pa lahko zaračunali stroške predčasnega zaključka.
Po mojem mnenju so ti stroške opalili ravno v višini diskontiranih obresti, zato se ti je zdelo, da si plačal enak znesek (10x2.700EUR)
 

picero

Pripravnik
25. jul 2007
66
2
8
Prosim za nasvet. Kupujem avto v vrednosti 18400 EUR. Ker sem trenutno nekoliko "kratek", bom vzel avto na lizing z odplacilom na 24 obrokov (manj ne gre). Na zacetku bom dal 50% pologa (cca 9000 EUR). Ker bom cez eno leto dobil denar, bi avto takrat odplacal v celoti. Ko sem to povedal prodajalcu, mi je le ta rekel, da stroskov predcasnega odplacila ni, placa se le preostanek dolga. Sedaj pa gledam pogodbo in je v njej clen: da je dajalec upravicen do nadomestila, ce gre za obdobje, za katero je dolocena fiksna kreditna obrestna mera in vsota predcasnih odplacil v 12 mesecih presega 10.000 EUR (19. člen ZPoIK).
Kdaj sem torej dolzan placati nadomestilo zaradi predcasnega odplacila?
Ce prav razumem, bi bil lizingodajalec upravicen do nadomestila, ce bi odplaceval dolg, ki bi bil vecji od 10.000 EUR na leto? Imam prav?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Zgolj v razmislek:
avto stane 13.000€ in Opel da 1000€ popusta. Sam Vzamem lizing 12.000€. Mar lizing hiša plača Oplu 13.000€, da bo lizing hiša na izgubi, če prej poplačam lizing????

PS- drugače pa predčasna poplačila ureja zakon o varstvu potrošnikov. Če je pogodba v nasprotju z njim je nična!
 

picero

Pripravnik
25. jul 2007
66
2
8
Hvala za odgovor, pa ceprav ne vem vec kaj dosti kot sem prej. Sam se ne sprasujem, kaj in kako imata med seboj urejeno leasing hisa in prodajalec ter kdo nosi kaksne posledice. Pravzaprav gre za eno in isto firmo (PSA koncern) in preprican sem, da imajo svojo racunico. Kaksen odstotek kupcev verjetno poplaca dolg pred iztekom, mnogi placujejo do konca, tako da banke verjetno ne propadajo zaradi teh, ki bi poplacali prej. Dobi pa lizing hisa v vsakem primeru 500 EUR za stroske in pa seveda obresti za vsakomesecni preostali dolg. Ce primerjam, da za vezane vloge dobim v najboljsem primeru 3,5% je to za leasing hiso se enkrat vecji donos.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nimaš pojma...
Opel proda lizing hiši isti avto za 11000 EUR ali manj (velika stranka, dogovorjeni rabati), tebi pa za 13000 EUR in ti potem 'kao' da 1000 EUR popusta če ga vzameš na točno to financiranje. Ker ti ga v bistvu proda lizing hiša (je lastnik vozila). Posel je dogovorjen še predno ti stopiš do prodajalca v salonu... On samo prodaja vozila oglaševane znamke ki pa so že v lasti lizing hiše.
Tebi ne pomaga nobeno mahanje s kešom pred nosom prodajalca (te mrtvo-ladno odpika za tak popust) ker so se glede cene zmenili na nivoju lizing-uvoznik. Lizing se obveže kupiti neko kvoto vozil (recimo 2000), od tega 1500 definiranih vozil na zalogo, vsaj 500 jih je lahko custom. Več jih je, bolje je. Ti si s posameznim nakupom zadnji prdec... Uvoznik dobi konstanten denarni tok... Če prodaja ne teče po pričakovanjih, se naredijo akcije. Le-te so vedno za vozila iz zaloge... Le zakaj... Lizing hiša izsili še nekaj porabata od uvoznika in ga del nameni pospeševanju prodaje (ekstra popust).
Pojdi ti kupit avto pa vzemi lizing pri drugi finančni ustanovi (ne pri tej ki ti jo predlaga Opel prodajalec). Boš takoj ob popust. Le zakaj...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Nimaš pojma...
Opel proda lizing hiši isti avto za 11000 EUR ali manj (velika stranka, dogovorjeni rabati), tebi pa za 13000 EUR in ti potem 'kao' da 1000 EUR popusta če ga vzameš na točno to financiranje. Ker ti ga v bistvu proda lizing hiša (je lastnik vozila). Posel je dogovorjen še predno ti stopiš do prodajalca v salonu... On samo prodaja vozila oglaševane znamke ki pa so že v lasti lizing hiše.
Tebi ne pomaga nobeno mahanje s kešom pred nosom prodajalca (te mrtvo-ladno odpika za tak popust) ker so se glede cene zmenili na nivoju lizing-uvoznik. Lizing se obveže kupiti neko kvoto vozil (recimo 2000), od tega 1500 definiranih vozil na zalogo, vsaj 500 jih je lahko custom. Več jih je, bolje je. Ti si s posameznim nakupom zadnji prdec... Uvoznik dobi konstanten denarni tok... Če prodaja ne teče po pričakovanjih, se naredijo akcije. Le-te so vedno za vozila iz zaloge... Le zakaj... Lizing hiša izsili še nekaj porabata od uvoznika in ga del nameni pospeševanju prodaje (ekstra popust).
Pojdi ti kupit avto pa vzemi lizing pri drugi finančni ustanovi (ne pri tej ki ti jo predlaga Opel prodajalec). Boš takoj ob popust. Le zakaj...


To kar si ti napisal so pa žal klobase da ni večjih in niti pod razno ne drži za Opel!


Akcije skoraj nikoli niso vezane samo na zalogo,ampak tudi po naročilu. Lizing hišo lahko izbereš sam poljubno, če ti prodajalec zatrjuje da je na voljo samo 1 lizing, vstani in pojdi v drug salon. Prav tako lizing hiša ne kupi avtomobilov kar na zalogo,ampak jih kar lepo trgovec naroči, lizing nima tukaj nobene veze....Lizing hiše se borijo da dobijo cimveč strank iz posameznega salona,saj konec koncev živijo od tega...

Prav tako da lahko pri Oplu dobiš plačaš avto z gotovino po ceni ki velja sicer samo za lizing, pogoj za to je da :
- si zdravnik oziroma imas potrdilo zdravstvene zbornice
- si župnik in imas potrdilo od škofije
- imaš s.p ali d.o.o. in je avto pisan nanj
- imas priznano 50% ali več invalidnost

Včasih so imeli še člani IPA,ampak ne vem če je še!


Če ne verjameš, pridi kupit avto in si sam izberi lizing hišo
grin1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Morda si napačno razumel: nekateri prodajalci ponujajo "popust" (npr.: 1k€) pod pogojem, da se odločiš za "njihovo" financiranje. Za vozila, ki so v akciji, pa ponavadi ni dodatnih popustov. Vsaj tako se mi zdi
smile-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
Druzinsko ''nadarjenost'' si pokazal v prvem postu. Tukaj samo preberi nasvete pa se kaj vprasaj ce ni jasno o poslu pa raje ne govori se posebej ne poizkusaj pametovati o poslovnih modelih o katerih se ti niti ne sanja
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No ja... Če ti tako praviš...
Drugače pa Opla kupit... No ja, sem se odločil da bom naslednjič kupil avto...
smile-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Nimaš pojma...
Opel proda lizing hiši isti avto za 11000 EUR ali manj (velika stranka, dogovorjeni rabati), tebi pa za 13000 EUR in ti potem 'kao' da 1000 EUR popusta če ga vzameš na točno to financiranje. Ker ti ga v bistvu proda lizing hiša (je lastnik vozila). Posel je dogovorjen še predno ti stopiš do prodajalca v salonu... On samo prodaja vozila oglaševane znamke ki pa so že v lasti lizing hiše.
Tebi ne pomaga nobeno mahanje s kešom pred nosom prodajalca (te mrtvo-ladno odpika za tak popust) ker so se glede cene zmenili na nivoju lizing-uvoznik. Lizing se obveže kupiti neko kvoto vozil (recimo 2000), od tega 1500 definiranih vozil na zalogo, vsaj 500 jih je lahko custom. Več jih je, bolje je. Ti si s posameznim nakupom zadnji prdec... Uvoznik dobi konstanten denarni tok... Če prodaja ne teče po pričakovanjih, se naredijo akcije. Le-te so vedno za vozila iz zaloge... Le zakaj... Lizing hiša izsili še nekaj porabata od uvoznika in ga del nameni pospeševanju prodaje (ekstra popust).
Pojdi ti kupit avto pa vzemi lizing pri drugi finančni ustanovi (ne pri tej ki ti jo predlaga Opel prodajalec). Boš takoj ob popust. Le zakaj...
Očitno zares nimam pojma, saj bolj kot berem tvoje klobasanje manj mi je jasno
stupid-1.gif


Iz začetka tvoje klobase sledi, da za avto, katerega jaz plačam 12.000€ lizing hiša plača le 11.000€. Torej je lizing hiša še v večjem profitu, ob predčasnem poplačilu kot sem mislil sam
evil.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lizing hiša ni Karitas in hoče svoj zaslužek. Pri predčasnem poplačilu ti ne sme zaračunati nezapadlih obresti. Zato ji ni v interesu predčasno poplačilo.
Hebat ga, navaditi se bo potrebno da ni nič zastonj in da ni zaslužek kupca v prvem planu.