Linsys WRT54GL vs. Linksys WRT160n

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
obstojeci wifi ruter nekaj strajka oz. se obesa vsake toliko, pa bi za cim manj denarja rad nasel nekaj bolj stabilnega.

kot je razvidno iz naslova se nagibam k tema ruterjema:

- Linksys WRT54GL
- Linksys WRT160NL

prvega poznam iz mnogih forumov, kjer je opisan kot zelo stabilen z mocnim signalom. kar naceloma potrebujem.

imam pa ze enega 160NL in vem, da je dober, stabilen, edino signal ne vem, ce je tako mocan, kot recimo pri WRT54GL.

torej, potreboval bi stabilen ruter, z dobrim dosegom, da dobro dela out of the box (modifikacije tipa Tomato DD-WRT torej ne pridejo v postev) - trije racunalniki in par mobilnih gadgetov, s tem, da sta dva racunalnika precej oddaljena na drugem koncu stanovanja.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zakaj pa tega?

nekaj podobnega smo imeli v pisarni, sami problemi ...
tongue-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
WRT54GL je dober router, ampak z Victek Tomatom je to prava mašinerija. To bi bila moja izbira.

Tomato gor namontirat je res enostavno, ne razumem, zakaj je to lahko problem. Sploh ko vidiš, kako tomato odtehta tistih nekaj minut, ki jih porabiš za namestitev. Router je popolnoma stabilen in s tomatom lahko bistveno izboljšaš doseg z večjo oddajno močjo.

LP
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
smo ze nabavili WRT160NL, razlika je obcutna. vse tisto, kar je prej nagajalo, je zdaj izginilo, vsi trije z lahkoto surfamo po netu, ne glede na to, preko katere naprave se spravimo na net.

ce sem imel prej eno do dve crtici imam zdaj poln signal oz. zmanjka ena crtica sem ter tja.