Linksys WRT54GL nastavitve ?

YOGURT

Pripravnik
11. sep 2007
86
0
6
imam en problem

Ruter WRT54GL( 192.168.2.1.- mogoče je tu napaka) sm priklopu na starega SMC (192.168.1.1)( SMC gre naprej v ADSL modem ) in sedaj se mi računalniki, kateri so priklopljeni na starega in računalniki, kateri so priklopljeni na novega ne vidijo.
Tisti , kateri so priklopljeni na istega se pa med seboj vidijo
Na net gredo vsi normalno.
NA lynkssysovi strani sem našel to : http://linksys.custhelp.com/cg...amp;p_topview=1

Vendar ko spremenim Operation mode iz getawey na router in posnamem nastavitve računalniki kateri so priklučeni preko Linksysa ne morejo iti na net .

kakšni predlogi ?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Seveda se ne vidijo, saj so v dveh ločenih mrežah... ena je 192.168.1.x, druga pa 192.168.2.x. Nikoli ne uporabljati dveh routerjev naenkrat, če res ni nujno potrebno (in v tvojem primeru ne bi bilo). Če imaš wrt54gl samo za brezžični dostop (kar je edina logična razlaga), potem mu nastavi ip 192.168.1.2 (ali katerikoli drug IP, ki še ni uporabljen). Nato v tem routerju izklopi vse dodatne funkcije (predvsem tukaj mislim na dhcp). V drugo omrežje ga pa priključi preko LAN priključka (WAN priključka ne uporabi). Če boš vse pravilno nastavil, bodo sedaj vsi računalniki (vključno z novim routerjem) v 192.168.1.x omrežju in se bodo lepo videli med seboj...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik YOGURT pravi:
Vendar ko spremenim Operation mode iz getawey na router in posnamem nastavitve računalniki kateri so priklučeni preko Linksysa ne morejo iti na net .
100% ker nisi kabel povezal tak, kot je na sliki. (zgornja/prva razlaga, ne druga spodaj)

Mikrohard ti je samo ponovil, kar piše v onih navodilih
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

YOGURT

Pripravnik
11. sep 2007
86
0
6
aha bom probal z 192.168.1.2 oziroma 2bo 5. kabli so pravilno priklučeni
drugi ruter uporabljam zato, mi je zmanjkalo mest na prvem. v bistvu ima zasedene vse priklučke na prevem so trije compi ( no v bistvu je en izhod še preko switcha razdeljen na računalnik in v bodoče t2 ) en kabel gre pa preko dveh nadstropij gor, kjer sem imel en računalnik in prenosnik spet preko switcha , katerega poskušam zamenjati z tem ruterjem, ker bi prvič rabil 3žične odcepe ( dodatno t2) in enegaaa wifi ( prenosnik )


lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Na linksysu izklopi DHCP in firewall, potem bo začel delovali kot switch, wifi pa kot AP.
IPje bo dodeljeval prvi router, tako da ne bo problemov glede dostopanja do drugih, saj bodo vsi v istem subnetu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Saj bi lahko uporabil en večportni switch pa ne bi imel teh težav. Ker ti ne rabiš u bistvu nič drugega kot switch, če se ti ne gre za še za wireless. DHCP strežnik in firewall pa druge zadeve ti bodo pa laufale na prvem routerju, ki ga imaš v mreži.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ker ti ne rabiš u bistvu nič drugega kot switch, če se ti ne gre za še za wireless.
Gre se mu za wireless. Zakaj ne berete kaj možakar piše ???
rolleyes-1.gif


In ja, DHCP server se izklopi. Je že sam takoj na začetku pogruntal, ni treba še triinsedemdesetkrat ponoviti.
rolleyes-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Plus:
Če novi ruter povežeš na LAN priključke ima da dela brez bilokakšnih nastavitev*. Ne more biti razlike med PC-ji, ki so na njem in PC-ji na prvem ruterju. Če so si nekaj zašuštral.
Najbolj verjeten vzrok problema: Po spremembi so PC-ji imeli še vedno stare IP nastavitve.
Rešitev: reboot ali "Repair Network Connection". Ali pa vsakega za 10 sekund izklopiš iz ruterja.


* - OK, zelo priporočljivo je imeti en, ne dva, DHCP serverja na mreži
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Plus:
Če novi ruter povežeš na LAN priključke ima da dela brez bilokakšnih nastavitev*. Ne more biti razlike med PC-ji, ki so na njem in PC-ji na prvem ruterju. Če so si nekaj zašuštral.
Najbolj verjeten vzrok problema: Po spremembi so PC-ji imeli še vedno stare IP nastavitve.
Rešitev: reboot ali "Repair Network Connection". Ali pa vsakega za 10 sekund izklopiš iz ruterja.


* - OK, zelo priporočljivo je imeti en, ne dva, DHCP serverja na mreži

Ker bom najbrž tudi jaz drug teden kupil tole, držim pesti da tvoje pisanje zgoraj drži in da se ne bom preveč oglašal v tejle temi.

edit: ker imam preko kabla me čakajo "nastavitve" vas pa vprašanja (še prej bom pa kolega aktiviral
cheer.gif
)
 
Nazadnje urejeno: