limuzina za cca 30.000 EUR

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Živjo!

OFF:
Mene pa zanima kaj si mislite o Lancii Thesis oz. o njenem vozniku. Delam z ljudmi in vem, da avto marsikaj pove o lastniku. Thesis je špica avto za male denarje vendar se bojim, da bi z njim dajal napačna sporočila navzven. Torej, kaj vam sporoča konkretno Thesis?

lp
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Ne vem, zakaj dajete takšen poudarek na to, kaj si narod misli o vozniku določenih vozil? Če bi to res tako držalo, bi si lahko o 3/4 malce uspešnejših slovenskih podjetnikih mislili enako...vsi namreč vozijo A8, 7 ali S. Ne mi pa sedaj rečit, da voznik A8-ke daje drugačen vtis nekomu, kot voznik 7-ice... Kaj pa, ko dolgoletni voznik 7-ice nabavi S-klaso? Je ta nakup posledica drastične spremembe njegove mentalitete?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
zdej si omenil 3 najhujše konkurente.
Thesis, čeprav tehnično v ligi 5er, A6 z njima na nek način pomojem ni primerljiva.
Drugače pa pri nekaterih poslih je avto (vsaj v SLO) dokaj pomemben in z njim že narediš nek vtis, ki je lahko tudi negativen.
Recimo vsi smo pametni kaj je to "direktorski" avto. Pa direktorski sploh ne opisuje tehničnih značilnosti pač pa ima psihološko enoto. Nekateri se tudi strinjamo, da "direktorski" avto ne more bit katerekoli barve. Če razumeš kaj čem povedat.

lp
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Živjo!

OFF:
Mene pa zanima kaj si mislite o Lancii Thesis oz. o njenem vozniku. Delam z ljudmi in vem, da avto marsikaj pove o lastniku. Thesis je špica avto za male denarje vendar se bojim, da bi z njim dajal napačna sporočila navzven. Torej, kaj vam sporoča konkretno Thesis?

lp

Naprimer to, da voznik ni ovca in da ima dovolj velika jajca, da se upa odločiti za avto za katerega vsi "pravoverni" mislijo da je
bonk.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Nevem koliko je tukaj direktorjev, ki sklepajo posle ampak se mi zdi, da je bolj to, da imamo vsi ene predstave o tem koliko avto pomeni in kakšen vtis naredi... Res, da je lepo, da se pripelje z dobrim avtom (ne predragim za svoje zmožnosti) ampak to nima nekega konkretnega vpliva na posel.

Sicer pa neveš kako ljudje s katerimi imaš opravka razmišljajo... Eni si mislijo "lej kok denarja da za avto. to že ni dobr.", drugi "če se vozi s tako slabim avtom pol že ne more bit zanesljiv" tretji spet "všeč mi je, da kupuje najboljši price/performance avto in ne tisto kar bi naredilo najboljši vtis"... Pri sklepanju posla so pomembni sam podatki in številke in ne kakšen avto vozi potencialni partner.

Če kupiš katerega koli od naštetih za 30k€ ne morš zgrežit. Dejstvo je tudi, da imamo različen okus, kar še ne pomeni, da ima kdo boljši ali slabši okus ampak imamo pač drugačnega. In po okusu za avto se ne sodi človeka.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
za ljudi brez obcutka za estetiko mi je jasno, da jim je lepsa armatura od passata. pac sem bolj fan enostavnih linij ter oblik, zato mi recimo tale armatura od a4 ne ugaja. bmwjeva je ze lepsa.
sicer pa je lepota subjektivna! in brezveze se mi zdi nekoga obsojat, ker mu je mogoce armatura od ssaba lepsa kot od npr. nove a4. sicer pa bi jz itak vzel 159
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Nov Thesis nima v tejle druščini avtomobilov do 30.000 € kaj početi. Je namreč krepko dražji.

ups, pride nov ven ali kaj? Jaz sem gledal rabljene 2003-4.

lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Vem za direktorje ki se vozijo v avtih 4k€. Avto pac ni prioriteta.
Ja, ampak tisto so direktorji, tukaj pa govorimo o ''direktorjih''
tongue-1.gif
.

Sicer pa: kateri avto za 30k EUR je avto za direktorja? Take avte ima že vsak lokalni mesar ali burekdžinar. Avti za direktorje se začnejo vsaj pri 50+k EUR, pa še takrat je skoraj bolj žalost. Ko si na 100k EUR, se pa pogovarjamo o avtih za direktorje. Potem tudi Thesis avtomatsko odpade ven in je debatiranje o njej brezpredmetno.
grin1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
v prejsnjem kapitalu je clanek malo o tem kaj se kupuje za sluzbene in direktorske namene... in takih jajc okol 30 je bore malo.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Tudi jaz sem omenil, da direktorski avto se začne pri A6
d055.gif

Samo morate se zavedat, da je SLO majhen trg in direktorjev, ki imajo veliko izvoza je malo.tudi v tujini je npr. A8 ali S redek pojav.
Lani sem bil ne enem sejmu v Nemčiji in pred kompleksom so bili v veliki večini parkirani karavani A6 ter Passat.
In zgodba je enaka tudi pri nas, Passat je zelo zelo zaželjen avto. In dejansko od teh "nizko cenovnih" high class avto izgleda direktorsko v črni barvi s kormirani letvicami.
Sicer pa, dirketor sem lahko tudi jaz, že čez polu ure. Sedaj je možno s.p. odpret kar preko neta.
tongue-1.gif


lp
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Zanimivo da velik folka hoče kupit tak avto, ki drugim nekaj pove. Sam bi si vzel takega, ki mi je všeč in ne takega, ki bo zgledal direktorsko. Sploh pa kaj ti bo "direktorski" avto, če to nisi. Ima sosed novega in moramo menjat?